logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Grupa GEFCO otwiera oddział w Bułgarii

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Grupa GEFCO otwiera oddział w Sofii, stolicy Bułgarii, wzmacniając tym samym swoją pozycję w Europie Środkowej i Wschodniej. Dzięki specyficznemu położeniu geograficznemu, Bułgaria stanowi pomost pomiędzy Europą Zachodnią, Turcją i Bliskim Wschodem, ułatwiając przepływy logistyczne dla sektora Automotive w Europie. Na czele GEFCO Bułgaria stanie Aleksander Raczyński.

Utworzony w grudniu 2011 roku oddział GEFCO Bułgaria świadczy już szeroką gamę usług, w szczególności w zakresie logistyki Automotive. Filia bardzo szybko otworzyła centrum samochodowe w Lozen, na południowy wschód od Sofii, gdzie pojazdy są grupowane przed dystrybucją. Pierwszą umowę oddział podpisał ze spółką Sophia France Auto (SFA), oficjalnym importerem marki Peugeot w Bułgarii. Jako wyłączny partner w zakresie logistyki pojazdów zarządzanych przez SFA, GEFCO Bułgaria realizuje ich dystrybucję na lokalnym rynku. Do nowych klientów oddziału zaliczają się również dealerzy marek  Citroën, Volkswagen i General Motors.

Docelowo GEFCO Bułgaria planuje włączyć do oferty usługi transportu Overseas (morskiego i lotniczego), między innymi pomiędzy Bułgarią a Bliskim i Dalekim Wschodem.

- GEFCO Bułgaria, położone pomiędzy oddziałami w Rumunii i Turcji, pozwala na bliską współpracę pomiędzy tymi krajami i sprzyja wymianie handlowej z Europą - wyjaśnia Aleksander Raczyński.

GEFCO jest dziś obecne w 15 krajach Europy Środkowej i Wschodniej, w Azji Środkowej i na Bliskim Wschodzie.

Na początku kwietnia GEFCO Bułgaria i GEFCO Niemcy wspólnie uruchomiły nową linię transportu drobnicowego pomiędzy Sofią a Stuttgartem. Firma BASF, będąca już klientem oddziału w Niemczech, jako pierwsza korzysta z tego nowego, cotygodniowego połączenia. Transport produktów zajmuje 4 dni, a ich dystrybucja na rynku krajowym - 24 godziny. Przepływy realizowane są w temperaturze kontrolowanej i w pełni odpowiadają wymaganiom europejskiej umowy dotyczącej międzynarodowego przewozu drogowego towarów niebezpiecznych.

- Rynek usług transportowych i logistycznych w Bułgarii jest bardzo dynamiczny i oferuje duży potencjał rozwoju - twierdzi Aleksander Raczyński. - Planujemy szybkie poszerzenie naszej działalności oraz portfolio klientów poprzez oferowanie im naszego know-how w zakresie obsługi logistycznej dla branży elektronicznej, towarów konsumpcyjnych i urządzeń przemysłowych. Mamy też zamiar wzmocnić nasze relacje z małymi przewoźnikami w Bułgarii, przyczyniając się w ten sposób do rozwoju na rynku lokalnym.

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 28 maj 2012 10:04

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Solaris wchodzi na rynek holenderski

Solaris wchodzi na rynek holenderski

40 przegubowych autobusów nowy Solaris Urbino 18 zostanie zamówionych przez firmę Connexxion. Będąca własnością Trandev,...

Płatności BLIKiem u kuriera DPD Polska

Płatności BLIKiem u kuriera DPD Polska

Z początkiem kwietnia br. DPD Polska wprowadziła możliwość realizacji należności za pobranie przez system BLIK...

Fundacja GS1 Polska dołączyła do grona wystawców podczas XII Targów…

Fundacja GS1 Polska dołączyła do grona wystawców podczas XII Targów eHandlu

10 maja 2017 roku w Gdańsku odbędzie się największa impreza w formule targowej skierowana do...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj