logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Grupa GEFCO otwiera oddział w Bułgarii

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Grupa GEFCO otwiera oddział w Sofii, stolicy Bułgarii, wzmacniając tym samym swoją pozycję w Europie Środkowej i Wschodniej. Dzięki specyficznemu położeniu geograficznemu, Bułgaria stanowi pomost pomiędzy Europą Zachodnią, Turcją i Bliskim Wschodem, ułatwiając przepływy logistyczne dla sektora Automotive w Europie. Na czele GEFCO Bułgaria stanie Aleksander Raczyński.

Utworzony w grudniu 2011 roku oddział GEFCO Bułgaria świadczy już szeroką gamę usług, w szczególności w zakresie logistyki Automotive. Filia bardzo szybko otworzyła centrum samochodowe w Lozen, na południowy wschód od Sofii, gdzie pojazdy są grupowane przed dystrybucją. Pierwszą umowę oddział podpisał ze spółką Sophia France Auto (SFA), oficjalnym importerem marki Peugeot w Bułgarii. Jako wyłączny partner w zakresie logistyki pojazdów zarządzanych przez SFA, GEFCO Bułgaria realizuje ich dystrybucję na lokalnym rynku. Do nowych klientów oddziału zaliczają się również dealerzy marek  Citroën, Volkswagen i General Motors.

Docelowo GEFCO Bułgaria planuje włączyć do oferty usługi transportu Overseas (morskiego i lotniczego), między innymi pomiędzy Bułgarią a Bliskim i Dalekim Wschodem.

- GEFCO Bułgaria, położone pomiędzy oddziałami w Rumunii i Turcji, pozwala na bliską współpracę pomiędzy tymi krajami i sprzyja wymianie handlowej z Europą - wyjaśnia Aleksander Raczyński.

GEFCO jest dziś obecne w 15 krajach Europy Środkowej i Wschodniej, w Azji Środkowej i na Bliskim Wschodzie.

Na początku kwietnia GEFCO Bułgaria i GEFCO Niemcy wspólnie uruchomiły nową linię transportu drobnicowego pomiędzy Sofią a Stuttgartem. Firma BASF, będąca już klientem oddziału w Niemczech, jako pierwsza korzysta z tego nowego, cotygodniowego połączenia. Transport produktów zajmuje 4 dni, a ich dystrybucja na rynku krajowym - 24 godziny. Przepływy realizowane są w temperaturze kontrolowanej i w pełni odpowiadają wymaganiom europejskiej umowy dotyczącej międzynarodowego przewozu drogowego towarów niebezpiecznych.

- Rynek usług transportowych i logistycznych w Bułgarii jest bardzo dynamiczny i oferuje duży potencjał rozwoju - twierdzi Aleksander Raczyński. - Planujemy szybkie poszerzenie naszej działalności oraz portfolio klientów poprzez oferowanie im naszego know-how w zakresie obsługi logistycznej dla branży elektronicznej, towarów konsumpcyjnych i urządzeń przemysłowych. Mamy też zamiar wzmocnić nasze relacje z małymi przewoźnikami w Bułgarii, przyczyniając się w ten sposób do rozwoju na rynku lokalnym.

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 28 maj 2012 10:04

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Scandinavian Express buduje z NCC

Scandinavian Express buduje z NCC

Ponad 10 tys. ton dostarczonych materiałów zbrojeniowych, blisko 500 transportów, osiągnięcie zakładanej terminowości pomimo wymagających...

Energetyczna przyszłość stacji ORLEN

Energetyczna przyszłość stacji ORLEN

PKN ORLEN rozpoczął projekt zmierzający do wyposażenia obiektów stacji paliw koncernu w turbiny wiatrowe. To...

KN Eurasia Express - Nowy serwis transportu kolejowego między Chinami…

KN Eurasia Express - Nowy serwis transportu kolejowego między Chinami i Europą

Wraz z wprowadzeniem KN Eurasia Express Kuehne + Nagel oferuje transport przesyłek drobnicowych (LCL) między...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj