logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

UPS pomaga organizacji UNICEF

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W sytuacji, gdy problem niedożywienia w regionie Sahel (Afryka Zachodnia i Środkowa) osiąga alarmujący poziom, dotykając co najmniej milion dzieci, do działania włączyła się firma UPS - partner organizacji UNICEF. UPS zapewnił pierwszy w tym roku powietrzny transport środków ratujących życie przygotowanych przez UNICEF, które trafiły do Mauretanii.

Samolot UPS, który wyruszył z lotniska w Kolonii w Niemczech w drugiej połowie kwietnia, przewiózł na pokładzie ponad 46 ton najpilniejszej pomocy humanitarnej przygotowanej przez UNICEF. Zawierała ona żywność, materiały zdrowotne, edukacyjne, wodę, urządzenia sanitarne i środki higieniczne. Firma UPS, współpracując z UNICEF, sprawnie skoordynowała transport pomocy humanitarnej z różnych lokalizacji - w tym z centrów UNICEF w Kopenhadze, w Madrycie, w Lier i Tuluzie. Ostatecznie wszystkie środki trafiły do Mauretanii 22 kwietnia 2012 r. Wykorzystanie transportu lotniczego radykalnie skraca czas realizacji dostaw do społeczności dotkniętych problemem.

- UPS rozumie, że podczas kryzysów humanitarnych szybka realizacja dostaw jest podstawową kwestią i może stanowić kluczową różnicę w sprawie życia lub śmierci - powiedziała Caryl Stern, prezes i dyrektor generalna U.S. Fund for UNICEF. - Jesteśmy niezwykle wdzięczni, że firma UPS po raz kolejny zaoferowała swoją wiedzę i usługi, tym razem pomagając UNICEF zrealizować dostawę środków ratujących życie milionom zagrożonych dzieci w regionie Sahel. Doceniamy również stałe wsparcie w sytuacjach kryzysowych.

UPS konsekwentnie wspiera działania przygotowawcze i pomoc niesioną przez UNICEF. W styczniu 2010 r., po niszczycielskim trzęsieniu ziemi na Haiti, firma zaoferowała pomoc wolontariuszy, specjalistów od logistyki oraz usługi transportowe. W listopadzie 2011 r. firma zapewniła przelot czarterowy, w ramach którego przewieziono z Kopenhagi do Nairobi 24 tony niezbędnych środków dla dzieci dotkniętych suszą na Półwyspie Somalijskim. 

- Logistyka odgrywa istotną rolę w przypadku pojawienia się kryzysu humanitarnego. Z tego względu UPS od lat dzieli się swoim doświadczeniem, zapewniając niezbędne wsparcie logistyczne w obszarach dotkniętych chorobami, suszą i innymi katastrofami - powiedział Dan Brutto, prezes UPS International oraz członek Rady Dyrektorów U.S. Fund for UNICEF. - Niedawno zakończyliśmy transport szczepionek przeciw grypie z USA do Laosu w warunkach kontrolowanej temperatury. Susza w regionie Sahel zagraża milionom ludzkich istnień. UPS jest dumny ze współpracy z partnerami z UNICEF, w ramach której dostarczamy na czas środki ratujące życie ludziom w Zachodniej i Centralnej Afryce.

Szacuje się, że susza w regionie Sahel dotknęła 15 milionów osób w ośmiu państwach, takich jak Burkina Faso, Czad, Mali, Mauretania, Niger, północny Kamerun, Nigeria i Senegal. UNICEF potrzebuje ponad 60 mln USD na natychmiastowe akcje ratunkowe, ratujące życie dzieci i zapobiegające rozwojowi katastrofy humanitarnej. Ostatnio wizytę w tym regionie odbył Anthony Lake - dyrektor wykonawczy UNICEF, który wezwał do pilnego nasilenia działań humanitarnych w celu zakończenia kryzysu. Kobiety i dzieci w regionie Sahel cierpią z powodu wielu zagrożeń - słabych zbiorów spowodowanych suszą, wysokich cen żywności oraz zamieszek w niektórych częściach regionu. W związku z niedawnymi niepokojami w Mali około 200 tys. osób zostało przeniesionych do sąsiadujących państw, w tym do Mauretanii, pogłębiając panujący tam kryzys głodu. W styczniu i lutym dziesiątki tysięcy dzieci leczono z ciężkiego, ostrego niedożywienia w centrach rehabilitacji odżywczej. Zapełniają się one wraz z nastaniem „chudego sezonu”, czyli okresu między zbiorami. Jest to tradycyjnie najgorsza pora roku, podczas której trudności są potęgowane przez nieprzyjazne otoczenie i skomplikowaną logistykę.

Ostatnio zmieniany środa, 30 maj 2012 08:00

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

PKP Intercity uruchomiło nowe połączenie międzynarodowe

PKP Intercity uruchomiło nowe połączenie międzynarodowe

PKP Intercity rozszerza siatkę połączeń do Czech. Podróżujący między Krakowem a Pragą będą mogli skorzystać...

Rozporządzenie GDPR - jak się do niego przygotować?

Rozporządzenie GDPR - jak się do niego przygotować?

25 maja 2018 r. wejdą w życie nowe przepisy dotyczące ochrony danych osobowych mieszkańców Unii...

Solaris wchodzi na rynek holenderski

Solaris wchodzi na rynek holenderski

40 przegubowych autobusów nowy Solaris Urbino 18 zostanie zamówionych przez firmę Connexxion. Będąca własnością Trandev,...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj