logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Kuehne + Nagel ma status Zarejestrowanego Agenta Cargo

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Firma Kuehne + Nagel Sp. z o.o., jedna z największych firm logistycznych na świecie, jako pierwsza firma spedycyjna w Polsce uzyskała status Zarejestrowanego Agenta Cargo od Urzędu Lotnictwa Cywilnego. Pierwszym certyfikowanym biurem spedycji lotniczej został Poznań.

Firma Kuehne + Nagel, wykorzystując nowe regulacje zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) nr. 300/2008 z dnia 11 marca 2008 z późniejszymi zmianami w sprawie wspólnych zasad ochrony lotnictwa cywilnego, zdecydowała się na podjęcie odpowiednich działań w celu uzyskania statusu Zarejestrowanego Agenta Cargo dla firmy spedycyjnej.
   Przygotowany przez firme Program Ochrony został zaakceptowany przez Urząd Lotnictwa Cywilnego (ULC) zgodnie z postanowieniami pkt 6.4.1.2. Rozporządzenia Komisji (UE) nr 185/2010 i służby współpracujące tj. policje, Służby Ochrony Lotniska, Urząd Celny oraz włascicieli terminalu cargo. Oznacza to, że firma Kuehne + Nagel zapewnia bezpieczny łańcuch dostaw, a przesyłki pochodzą od „uznanego/znanego nadawcy. Dla klientów równa się to z możliwością zwolnienia przesyłek cargo z kontroli bezpieczeństwa ładunków, przyspieszenie procesu obsługi ładunków w portach wysyłkowych w Warszawie i krajach Unii Europejskiej, obniżenie kosztów obsługi handligowej przesyłek, a także wzrost wiarygodności zarówno firmy spedycyjnej jako zarejestrowanego agenta oraz firmy eksportującej towar jako znany/ uznany nadawca na rynku transportu lotniczego
   Nawiązanie ścisłej współpracy pomiędzy firmą eksportującą towar a firmą spedycyjną funkcjonującą na rynku, jako zarejestrowany agent, gwarantuje przygotowanie wspólnych procedur i działań zgodnych z normami ochrony i bezpieczeństwa w stopniu wystarczającym, aby możliwy był przewóz ładunku każdym statkiem powietrznym.
   Firma Kuehne + Nagel będzie posiadała w Polsce do końca 2012 roku trzy certyfikowane lokalizacje spedycji lotniczej tj. Poznań (certyfikowany w marcu 2012), Warszawe i Kraków. Pierwszą lokalizacją posiadającą status zarejesrtrowanego agenta jest biuro transportu lotniczego Poznań- Ławica.


- Podjeliśmy sie zadania zdobycia statusu zarejestrowanego agenta cargo z myślą o naszych klientach. Proces przesyłki będzie nie tylko szybszy ale i tańszy, co pozwoli naszym obecnym i przyszłym klientom na spore oszczędności.. Bazując na zdobytym doświadczeniu podczas przygotowań do certyfikacji biura w Poznaniu, będziemy służyli pomocą naszym klientom w ustaleniu wspólnego bezpiecznego łańcucha dostaw. Dla klientów, którym proponujemy połączenia samolotami towarowymi udostępnimy odpowiednie Instrukcje dotyczące Ochrony Lotnictwa i nadajemy statusu uznanego nadwcy, którego nominuje zarejestrowany agent. Klientom korzystającym zarówno z samolotów pasażerskich, towarowych i pocztowych oferujemy doradztwo i pomoc merytoryczną w stworzeniu wspólnych procedur ochrony w uzyskaniu statusu znanego nadwcy - powiedziała Jolanta Małachowska Manager Spedycji Lotniczej w Kuehne + Nagel Sp. z o.o.

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Nowy obowiązek dla firm - rapotowanie pozafinansowe. Sprawdź, co czeka…

Nowy obowiązek dla firm - rapotowanie pozafinansowe. Sprawdź, co czeka polskie przedsiębiorstwa

Społeczna odpowiedzialność biznesu (CSR – Corporate Social Responsibility) stała się w ostatnich latach coraz powszechniejszym...

Nowa łódzka lokalizacja ROHLIG SUUS Logistics

Nowa łódzka lokalizacja ROHLIG SUUS Logistics

ROHLIG SUUS Logistics otworzył w Łodzi nowy oddział, o powierzchni ponad 10.000 m kw. Przestrzeń...

Duży wzrost popytu na powierzchnię magazynową w Europie Środkowo-Wschodniej

Duży wzrost popytu na powierzchnię magazynową w Europie Środkowo-Wschodniej

Z najnowszych danych międzynarodowej firmy doradczej Cushman & Wakefield, która od dłuższego czasu monitoruje rynek...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj