logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Nowe oznaczenia opon dla całej Unii Europejskiej

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady Unii Europejskiej od 1 listopada 2012 r. w Polsce wprowadzono nowe, jednolite zasady znakowania opon. Etykiety na oponach będą musiały informować o efektywności paliwowej, poziomie hałasu toczenia oraz przyczepności na mokrej nawierzchni.

Bezpieczeństwo na drodze
Rozporządzenie w sprawie znakowania opon ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa na drogach Unii Europejskiej oraz umożliwienie konsumentom szybkiego dotarcia do kompletnych informacji na temat najważniejszych parametrów technicznych opon. Niezwykle ważnym aspektem wprowadzania oznaczeń na opony przez producentów i dystrybutorów jest wybór odpowiednich etykiet, na których będą drukowane informacje. Firma Zebra Technologies oferuje wysokiej jakości polipropylenowe arkusze etykiet, które spełniają nowe wymogi Unii Europejskiej w zakresie etykietowania opon.

Idealna etykieta
System etykietowania opon musi być dostosowany do indywidualnych potrzeb producenta. Zebra Technologies, wychodząc naprzeciw tym potrzebom, proponuje etykiety odporne na częste obicia podczas transportu, na przechowywanie w różnych warunkach temperaturowych - we wnętrzach i na powietrzu - oraz takie, które mogą być przyklejane na chropowatych, nierównych powierzchniach zawierających chemikalia. Bardzo ważnym elementem idealnej etykiety na opony jest silny, trwały klej, który utrzyma wydrukowane informacje w odpowiednim miejscu. Klej stosowany przez Zebra Technologies, o specjalnie opracowanym składzie, jest odporny na penetrację substancji znajdujących się w gumowych oponach, które mogłyby zniszczyć inne kleje o wysokiej przylepności. Dzięki syntetycznej powłoce zapewniającej odporność na działanie promieni słonecznych w normalnych warunkach użytkowania, etykiety nadają się do umieszczania na oponach wystawionych na działanie czynników zewnętrznych. Doskonałą jakość druku oraz jego trwałość zapewniają kalki żywiczne do nadruku termotransferowego Zebra 4800 i 5095.

Kompleksowe rozwiązanie
Produkcja etykiety na oponę, spełniającej nowe wymogi Unii Europejskiej, to wynik zastosowania trzech elementów: wysokiej jakości drukarki, wysokiej jakości kalki i wysokiej jakości etykiety. Firma Zebra Technologies stworzyła kompleksowe rozwiązanie. Drukarki przemysłowe, np. seria ZT200, kalki żywiczne i mocno przywierające, polipropylenowe etykiety na opony - stanowią zestaw odpowiedni dla każdego producenta i dystrybutora opon. Przystosowana do druku etykiet na opony drukarka ZT200 pomaga ograniczyć koszty użytkowania i wydłużyć czas pracy, ponieważ podłączenie do sieci jest bardzo proste, a konserwacja odbywa się bez użycia dodatkowych narzędzi.

Ostatnio zmieniany piątek, 09 listopad 2012 11:39

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Port Gdańsk rozpocznie rozbudowę nabrzeży i toru wodnego

Port Gdańsk rozpocznie rozbudowę nabrzeży i toru wodnego

Projekt rozbudowy nabrzeży i modernizacji toru wodnego w Porcie Gdańsk jest już oficjalnie na etapie...

Pasażer ma zawsze dotrzeć do celu - Kulisy pracy dyspozytorów…

Pasażer ma zawsze dotrzeć do celu - Kulisy pracy dyspozytorów ruchu PKP Intercity

Na co dzień czujni, śledzą bieżącą sytuację na sieci kolejowej. Pracują przez cały rok, 24...

Nowy oddział Dachser w Austrii

Nowy oddział Dachser w Austrii

Dachser, jeden z wiodących operatorów logistycznych na świecie, buduje nowy oddział w miejscowości Stans położonej...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj