logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

MAN Truck&Bus Center - budowa w Modlnicy

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W podkrakowskiej Modlnicy powstaje nowoczesny obiekt biurowo-serwisowy MAN Truck&Bus Center dla pojazdów użytkowych MAN i Neoplan. Inwestorem tego budynku o powierzchni ponad 2000 m kw. jest deweloperska firma 7R Logistic z Krakowa.

Budowa obiektu MAN Truck&Bus Center rozpoczęła się we wrześniu 2012 r., planowany termin zakończenia inwestycji to 2 kwartał 2013 r. Generalnym wykonawcą tej lokalizacji jest firma DEEL z Bielsko-Białej.
   Inwestor 7R Logistic SA został wskazany przez MAN Truck&Bus Center po kilkumiesięcznym procesie wyboru najlepszej oferty deweloperskiej i po przedstawieniu najbardziej korzystnej lokalizacji i oferty wynajmu dla nowych Centrów Serwisowo-Biurowych Samochodów Ciężarowych i Autobusów MAN w północnej części Warszawy i w Modlnicy, w aglomeracji Krakowa. Obie lokalizacje 7R Logistic znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie głównych arterii komunikacyjnych, tj. drogi ekspresowej S8 oraz drogi ekspresowej S7 (północna część obwodnicy Krakowa) z doskonałą ekspozycją oraz skomunikowaniem. 7R Logistic jest zarówno realizatorem inwestycji, jak i wynajmującym i zarządzającym obiektem.

- Firma Deel realizowała już podobne inwestycje obiektów stacji serwisowych. Doświadczenie w budowie tego typu obiektów pozwala nam po pierwsze sprawnie przygotować projekt jego realizacji, a po drugie zaproponować korzystne warunki cenowe dla obu stron - twierdzi Adam Dobrzański pełnomocnik firmy DEEL.

MAN konsekwentnie realizuje swoją strategię rozwoju sieci serwisowej na terenie naszego kraju. Tylko w latach 2009-2012 firma zainwestowała w sieć serwisową ponad 10 mln euro. Obiektom towarzyszy niezbędna infrastruktura komunikacyjna (w tym parkingi i place manewrowe), infrastruktura techniczna oraz elementy zagospodarowania terenu, w tym elementy małej architektury: ogrodzenia, bramy wjazdowe, pylony reklamowe i maszty flagowe.

- Jest to dla nas prestiżowa inwestycja na rynku polskim. Zostaliśmy wybrani do tej inwestycji pomimo stosunkowo niedługiej obecności na rynku BTS, a także tylko z własnym, polskim kapitałem. To dla nas wyróżnienie, które ma wartość pozafinansową. Zakończenie dwóch inwestycji dla MAN Truck&Bus Polska w terminie i bez zastrzeżeń naszego zleceniodawcy otwiera nam drogę do nowych, jeszcze ambitniejszych zadań - podkreśla Ryszard Gretkowski, wiceprezes zarządu 7R Logistic S.A.

W nowych obiektach znajdą się nie tylko stacje serwisowe MAN, ale również biura sprzedaży nowych i używanych ciężarówek MAN i autobusów Neoplan. Każdy z nich posiadać będzie specjalistyczne hale warsztatowe przeznaczone do obsługi pojazdów z sześcioma stanowiskami naprawczymi ciężarówek, profesjonalną linią diagnostyczną oraz nowoczesną część biurową. MAN Truck&Bus Center oferować będą swoje usługi serwisowe 24h na dobę przez 7 dni w tygodniu.

Ostatnio zmieniany wtorek, 13 listopad 2012 13:30

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Goodyear testuje inteligentne opony i system zarządzania dla autonomicznej floty…

Goodyear testuje inteligentne opony i system zarządzania dla autonomicznej floty

Jako wieloletni lider w zarządzaniu oponami zespołów wyścigowych oraz flot ciężarowych i lotniczych, Goodyear Tire...

Europejska ekspansja Grupy Mainfreight - operator otworzył nowy oddział we…

Europejska ekspansja Grupy Mainfreight - operator otworzył nowy oddział we Włoszech

Mainfreight Europe, będący częścią nowozelandzkiej Grupy Mainfreight, ogłosił otwarcie kolejnego europejskiego oddziału, tym razem we...

Trzech przewoźników na jednym blankiecie - ruszył Pakiet Podróżnika

Trzech przewoźników na jednym blankiecie - ruszył Pakiet Podróżnika

Podróżni w całej Polsce mogą już kupić pakiet biletów na przejazdy trzech przewoźników - PKP...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj