logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:


A+ A A-

Dekada globalnej pomocy

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Od 10 lat TNT Express - wyłączny partner logistyczny Światowego Programu Żywnościowego - dociera z pomocą ONZ do każdego krańca globu.

Od 2002 roku firma kurierska TNT Express współpracuje z World Food Programme, pomagając ratować życie i zdrowie setek tysięcy ofiar głodu, niedożywienia, katastrof naturalnych. Ta długofalowa współpraca przyjmuje wiele różnorodnych form: od zbierania funduszy na poziomie lokalnym po globalne marsze solidarności z głodującymi; od doradztwa logistycznego po działania zespołów natychmiastowego reagowania podczas katastrof humanitarnych. Jednym z najbardziej znanych stał się program dożywiania szkolnego, prowadzony przez TNT m.in. w Gambii, Kambodży, Nikaragui, Tanzanii. W jego ramach pracownicy TNT przekazali 22 mln USD, a dzięki programowi zapewniono dzieciom 88 mln posiłków. Kolejna inicjatywa to Walk the World. Marsz solidarności z ofiarami głodu, organizowany na wszystkich kontynentach, również w Warszawie, od 2003 roku zgromadził dotąd 2 mln uczestników. Środki, zebrane dzięki tej inicjatywie, pozwoliły zapewnić posiłki dla 200 tys. uczniów.
   Tsunami w regionie Oceanu Indyjskiego i Japonii, huragan na Haiti, trzęsienie ziemi w Pakistanie - oto niektóre z ponad 30 kataklizmów, w których pomoc niosły zespoły natychmiastowego reagowania TNT. W ciągu 48 godzin, za pośrednictwem specjalnych mostów powietrznych, do ofiar docierało niezbędne wsparcie: woda, żywność, koce.

-    Partnerstwo WFP z TNT było pionierską formą współpracy agendy ONZ z partnerem z sektora prywatnego i stało się inspiracją do kolejnych działań. W efekcie pomoc humanitarna jest dziś dostarczana szybciej i lepiej - mówi Anne Kohli, Partnership Manager, World Food Programme.Ostatnio zmieniany środa, 28 listopad 2012 14:35

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Amazon ogłasza budowę nowego centrum logistyki e-commerce w Kołbaskowie

Amazon ogłasza budowę nowego centrum logistyki e-commerce w Kołbaskowie

Amazon potwierdził plany budowy w Kołbaskowie centrum logistyki e-commerce o powierzchni 67 000 m kw....

Ekol Logistics i VIIA otwierają nowe połączenie kolejowe

Ekol Logistics i VIIA otwierają nowe połączenie kolejowe

Ekol Logistics to operator logistyczny obecny w 14 krajach oraz dysponujący ponad  5 500 środkami...

Goodyear EfficientGrip Cargo - zupełnie nowe rozwiązanie dla flot lekkich…

Goodyear EfficientGrip Cargo - zupełnie nowe rozwiązanie dla flot lekkich ciężarówek

Następca opon dla lekkich ciężarówek Goodyear Cargo Marathon wydłuża przebiegi flot nawet o 10 tys....

Ostatnio na forum

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj