logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Dekada globalnej pomocy

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Od 10 lat TNT Express - wyłączny partner logistyczny Światowego Programu Żywnościowego - dociera z pomocą ONZ do każdego krańca globu.

Od 2002 roku firma kurierska TNT Express współpracuje z World Food Programme, pomagając ratować życie i zdrowie setek tysięcy ofiar głodu, niedożywienia, katastrof naturalnych. Ta długofalowa współpraca przyjmuje wiele różnorodnych form: od zbierania funduszy na poziomie lokalnym po globalne marsze solidarności z głodującymi; od doradztwa logistycznego po działania zespołów natychmiastowego reagowania podczas katastrof humanitarnych. Jednym z najbardziej znanych stał się program dożywiania szkolnego, prowadzony przez TNT m.in. w Gambii, Kambodży, Nikaragui, Tanzanii. W jego ramach pracownicy TNT przekazali 22 mln USD, a dzięki programowi zapewniono dzieciom 88 mln posiłków. Kolejna inicjatywa to Walk the World. Marsz solidarności z ofiarami głodu, organizowany na wszystkich kontynentach, również w Warszawie, od 2003 roku zgromadził dotąd 2 mln uczestników. Środki, zebrane dzięki tej inicjatywie, pozwoliły zapewnić posiłki dla 200 tys. uczniów.
   Tsunami w regionie Oceanu Indyjskiego i Japonii, huragan na Haiti, trzęsienie ziemi w Pakistanie - oto niektóre z ponad 30 kataklizmów, w których pomoc niosły zespoły natychmiastowego reagowania TNT. W ciągu 48 godzin, za pośrednictwem specjalnych mostów powietrznych, do ofiar docierało niezbędne wsparcie: woda, żywność, koce.

-    Partnerstwo WFP z TNT było pionierską formą współpracy agendy ONZ z partnerem z sektora prywatnego i stało się inspiracją do kolejnych działań. W efekcie pomoc humanitarna jest dziś dostarczana szybciej i lepiej - mówi Anne Kohli, Partnership Manager, World Food Programme.Ostatnio zmieniany środa, 28 listopad 2012 14:35

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

UPS zwiększa pojemność w połączeniach lotniczych w południowej Polsce

UPS zwiększa pojemność w połączeniach lotniczych w południowej Polsce

Firma UPS zwiększyła pojemność samolotu kursującego między Katowicami a europejskim lotniczym centrum logistycznym w Kolonii....

Na Śląsku coraz popularniejsze magazyny samoobsługowe

Na Śląsku coraz popularniejsze magazyny samoobsługowe

Przechowywanie przedmiotów w „hotelach dla rzeczy”, jak często nazywa się magazyny samoobsługowe, staje się coraz...

6. Forum Kobiet w Logistyce o wartości dodanej i retencji…

6. Forum Kobiet w Logistyce o wartości dodanej i retencji klienta

„Logistyka +” czyli wszystko o wartości dodanej i retencji klienta - dyskutować o tym będą...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj