logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Poprawa integracji multimodalnych platform, usług transportu kolejowego oraz żeglugi śródlądowej w Europie Centralnej

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Projekt EMPIRIC został uruchomiony w celu wsparcia procesu uruchamiania i udoskonalania multimodalnych połączeń z i do portów Północnego Adriatyku z terytorium Europy Centralnej. Jest to inicjatywa integrująca i kapitalizująca rezultaty poprzednich projektów międzynarodowych i inicjatyw lokalnych służąca promocji multimodalnych rozwiązań transportowych i wzrostowi wzajemnych połączeń pomiędzy modami transportowymi.

 


Projekt jest wdrażany w ramach 2. Priorytetu Programu CENTRAL EUROPE – „Poprawa dostępności Europy Centralnej” i jest współfinansowany przez Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego.


Działania projektu ukierunkowane są przede wszystkim na poszerzenie możliwości dostępu do usług ICT, związanych z sektorem transportu co stanowi wsparcie dla innowacyjności, efektywności i konkurencyjności transportu multimodalnego.
Główne cele EMPIRIC obejmują:

 

  • zapewnienie odpowiednich warunków dla wprowadzenia nowych usług multimodalnych wzdłuż korytarza: Bałtyk - Adriatyk oraz pokrewnych inwestycji w celu zwiększenia atrakcyjności transportu multimodalnego, ze szczególnym uwzględnieniem usług dla kolei i śródlądowych dróg wodnych;
  • ulepszenie technologii i instrumentów strategicznych przeznaczonych dla operatorów transportowych i podmiotów świadczących usługi logistyczne i umożliwiających im opracowanie i wdrożenie efektywniejszych rozwiązań w zakresie transportu (w tym specjalne narzędzia ICT);
  • wsparcie dla uruchomienia ekonomicznie przydatnych multimodalnych usług łączących zwłaszcza porty na północnym wybrzeżu Adriatyku (NAPA) z regionami Europy Środkowej;
  • przygotowanie warunków wstępnych dla inwestycji w zakresie infrastruktury dla nowych  alternatywnych platform multimodalnych i usług na obszarze objętym programem oraz ocena skutków ekonomiczno-społecznych i środowiskowych takich inwestycji.

W szczególności projekt przyczyni się do przygotowania inwestycji i określenia wspólnych narzędzi mających na celu podniesienie atrakcyjności multimodalnych usług transportowych i infrastruktury łączącej regiony objęte współpracą partnerską. Oczekiwanym głównym rezultatem projektu EMPIRIC jest określenie warunków ramowych dla realizacji inwestycji w zakresie usług i infrastruktury pozwalających na wzrost konkurencyjności transportu multimodalnego.


Więcej informacji: www.empiricproject.eu

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 25 luty 2013 12:49

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Rekordowe wakacje w PKP Intercity

Rekordowe wakacje w PKP Intercity

Od czerwca do końca sierpnia 2017 roku z usług PKP Intercity skorzystało o ponad 1,3...

W życie wchodzi CETA - umowa o wolnym handlu pomiędzy…

W życie wchodzi CETA - umowa o wolnym handlu pomiędzy Kanadą a Unią Europejską

Podpisana 30 października 2016 roku w Brukseli umowa o wolnym handlu pomiędzy Kanadą a Unią...

Dwuwymiarowy łańcuch dostaw, czyli jak wdrażać dyrektywę fałszywkową

Dwuwymiarowy łańcuch dostaw, czyli jak wdrażać dyrektywę fałszywkową

Instytut Logistyki i Magazynowania zaprasza 5.10.2017 r. na szkolenie pt. "Dwuwymiarowy łańcuch dostaw, czyli jak...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

menadżer zespołu w dziale handlowym

szukam pracowników

2017-09-22


specjalista ds. zakupów i sprzedaży

szukam pracowników

2017-09-22

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj