logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Aplikacja MAN TeleMatics® App wyróżniona nagrodą iF za innowacyjne rozwiązanie komunikacyjne

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Aplikacja MAN TeleMatics® App otrzymała w Monachium nagrodę iF Communication Design Award 2013 w kategorii „Mobile Application“. Jurorzy nagradzają w ten sposób produkty wyróżniające się wyjątkowo dobrym wzornictwem informacyjnym.

Aplikacja MAN TeleMatics® App na iPhone i iPad, w szybki i zwięzły sposób, dostarcza przedsiębiorcom transportowym wszystkich istotnych danych niezbędnych do efektywnego zarządzania całym parkiem pojazdów ciężarowych. W każdym momencie pozwala dokładnie zidentyfikować miejsce, w którym znajdują się poszczególne pojazdy oraz wyznaczyć pojazdy dostępne do realizacji kolejnych zleceń.
   MAN TeleMatics® jest także efektywnym narzędziem pozwalającym przedsiębiorcom na zmniejszenie zużycia paliwa - z każdego pojazdu przesyłane są dane dotyczące zużycia paliwa, pustych przebiegów, wykorzystania retardera i tempomatu, a także informacje o jeździe w optymalnym zakresie liczby obrotów silnika oraz o konsekwentnym korzystaniu z opcji hamowania silnikiem. Nowa aplikacja rozszerza system MAN TeleMatics® o dostęp do kolejnej funkcji mobilnej. Dzięki niej, użytkownik może w każdym momencie - także przebywając poza biurem - sprawdzić, czy pojazdy znajdują się w dobrym stanie technicznym oraz czy kierowcy prowadzą samochody w sposób pozwalający na niskie zużycie paliwa i materiałów. Osoba odpowiadająca za flotę pojazdów może w ten sposób identyfikować bieżące zapotrzebowanie na naprawy i przeglądy pojazdów oraz na szkolenia kierowców. Nowa aplikacja umożliwia także otwieranie raportów zawierających kolorowe wykresy słupkowe, na podstawie których można wygodnie analizować efektywność poszczególnych pojazdów znajdujących się w trasie.
Aplikacja MAN TeleMatics® App posiada również funkcje w zakresie komunikacji: kierowca i dysponent mogą wysyłać maile bezpośrednio z aplikacji. W aplikacji iPhone App znajduje się ponadto funkcja telefonu, dzięki której kierowca jest dostępny bezpośrednio pod numerem komórkowym. W celu poznania wszystkich funkcji oferowanych w ramach aplikacji MAN TeleMatics® App przygotowano specjalną, bezpłatną wersję demo opartą na przykładowym parku pojazdów.
   Tegorocznych laureatów zaprezentowano publiczności podczas uroczystości iF Design Awards Night zorganizowanej 22 lutego 2013 w ramach Munich Creative Business Week. Od pierwszej edycji w roku 2004 nagroda iF Communication Design Award należy do najważniejszych międzynarodowych konkursów. Stanowi swoistą markę identyfikowaną z produktami, które wspierają użytkownika dzięki wyjątkowo dobrze zaprojektowanemu systemowi komunikacji. Kryteriami przy ocenie konkretnych rozwiązań są na przykład: język grupy docelowej, treść, jakość aranżacji i aspekty ergonomiczne, ekonomiczność, wartość marki oraz innowacyjność.

Link do pobrania aplikacji MAN Telematics® App na iPhone i iPad

Ostatnio zmieniany piątek, 01 marzec 2013 12:07

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

UPS uruchamia centrum w Mysłowicach

UPS uruchamia centrum w Mysłowicach

Firma UPS uroczyście otworzyła nowe centrum przeładunkowe w Mysłowicach. Większa powierzchnia i zwiększona przepustowość paczek...

ORLEN oferuje na stacjach tankowanie wodoru

ORLEN oferuje na stacjach tankowanie wodoru

Pierwszy pilotażowy punkt dla aut zasilanych wodorem w Grupie ORLEN został uruchomiony na niemieckiej stacji...

Nowa wersja Specyfikacji Ogólnych GS1

Nowa wersja Specyfikacji Ogólnych GS1

Pojawiła się nowa wersja Specyfikacji Ogólnych GS1. To już siedemnasta odsłona dokumentu, który zawiera techniczne...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj