logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Pierwszy projekt ochrony klimatu Deutsche Post DHL

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Deutsche Post DHL, grupa świadcząca usługi pocztowe i logistyczne, zyskała aprobatę Organizacji Narodów Zjednoczonych dla pierwszego niezależnego projektu ochrony klimatu. Przez minimalizację wymogów paliwowych, wydajne piece opalane drewnem wykorzystywane w ramach inicjatywy redukują emisję CO2 o 80 procent w porównaniu z tradycyjnymi metodami gotowania.

Zmniejszone zużycie drewna skutkuje mniejszym wylesieniem i minimalizuje związaną z tym erozję gleby; co więcej wpływa również pozytywnie na zdrowie, redukując ilość dymu generowaną w trakcie gotowania. Projekt jest zgodny ze standardem Gold Standard, znakiem jakości przyznawanym przez organizacje środowiskowe, firmy i rządy, który podlega kryteriom ekologicznym i społecznym. Grupa oczekuje, że będzie mogła wykorzystać pierwsze certyfikowane redukcje CO2, pochodzące z tego projektu, do świadczenia swojej usługi GOGREEN - neutralnej pod względem emisji CO2 już od połowy 2013 r. Od 2014 r. Grupa szacuje roczną redukcję CO2 w wysokości ponad 20000 ton. Od czasu dostarczenia pierwszych pieców w czerwcu 2011 r. zaoszczędzono już ok. 9000 ton CO2.

-  Nasz pierwszy niezależny projekt ochrony klimatu w Lesotho został przygotowany długoterminowo. Nie tylko odciąża środowisko, ale także pomaga ułatwić codzienne życie dla społeczności - mówi Christof Ehrhart, dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej i odpowiedzialności korporacyjnej Deutsche Post DHL. - Z niecierpliwością czekamy, aż będziemy mogli od połowy roku zapewniać naszym klientom usługi GOGREEN z certyfikatami.

Usługa GOGREEN Deutsche Post DHL rekompensuje emisje CO2 wygenerowane przez transport towarów dla klientów Deutsche Post DHL dzięki zewnętrznym projektom ochrony klimatu. Długoterminowe finansowanie i koordynacja projektu ochrony klimatu w Lesotho umożliwia osiąganie wysokiej jakości redukcji CO2 za rozsądną cenę przy jednoczesnej zrównoważonej poprawie warunków życiowych ludzi w Lesotho. Gold Standard nie tylko gwarantuje promocję oszczędności energii i odnawialnej energii, ale także zapewnia, że rozwój w krajach projektu jest zrównoważony i że lokalna populacja jest zaangażowana w przygotowanie projektu. Aby wprowadzić projekt ochrony klimatu w Lesotho w życie, Deutsche Post DHL pracuje we współpracy z atmosfair GmbH, jedną z czołowych światowych firm zajmujących się rekompensatą emisji CO2 i firmą, która zarejestrowała pierwszy projekt pieca w ONZ w 2009 r.

- Zgodnie z obecnymi danymi 5.200 pieców jest obecnie wykorzystywanych w Lesotho każdego dnia, a dystrybucja rośnie - ok. 5.000 więcej gospodarstw domowych ma otrzymać własne piece w tym roku. Są również przeprowadzane pierwsze badania monitoringowe. Kontrole na miejscu sprawdzają, w jaki sposób piece są wykorzystywane w gospodarstwach domowych i służą jako podstawa do oficjalnej certyfikacji oszczędności CO2. Celem jest wprowadzenie 10.000 pieców w Lesotho do końca roku - twierdzi Xaver Kitzinger, kierownik projektu ze strony atmosfair. - Wspólny projekt firmy logistycznej i atmosfair jest pierwszym takim projektem w kategorii Mechanizmu Czystego Rozwoju (CDM) w Lesotho.

Poza swoimi własnymi projektami w Lesotho, Deutsche Post DHL będzie dalej zabezpieczać certyfikaty redukcji emisji z zewnętrznych projektów, aby zrekompensować 100% emisji CO2 generowanych przez klientów GOGREEN. Grupa obecnie kupuje kredyty od różnych projektów ochrony klimatu z listami uwierzytelniającymi Mechanizmu Czystego Rozwoju (CDM) i Gold Standard. Ponadto proces rekompensaty emisji CO2 jest zgodny z Protokołem z Kioto.

Ostatnio zmieniany wtorek, 26 marzec 2013 11:15

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

IVECO uruchamia serwisy Truck Stations przy najważniejszych europejskich trasach przewozowych

IVECO uruchamia serwisy Truck Stations przy najważniejszych europejskich trasach przewozowych

IVECO rozpoczęło program akredytacyjny dla swojej sieci, który umożliwia punktom dysponującym specjalistycznym i wydajnym serwisem...

Genius Lab w Grupie Raben

Genius Lab w Grupie Raben

Transport i logistyka niemal całkowicie bez papieru, zastosowanie mechanizmów „early warning” do przewidywania ewentualnych przesunięć...

DACHSER powiększa oddział w Strykowie

DACHSER powiększa oddział w Strykowie

DACHSER, jeden z wiodących globalnych operatorów logistycznych, powiększa swój oddział w Strykowie pod Łodzią. Całość...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj