logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Nowa spółka GLS rozpoczęła działalność w Chorwacji

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Ogólnoeuropejski dostawca usług kurierskich GLS, rozszerzył swoją sieć w Europie Południowej. Od 1 sierpnia działalność rozpoczęła GLS Croatia oferując usługi krajowe i połączenia międzynarodowe.

Miesiąc po wejściu Chorwacji do Unii Europejskiej, GLS jest obecny w całym kraju dzięki swojej sieci połączeń. Początkowo spółka obejmie cztery lokalizacje: Zagrzeb, Rijeka, Split i Osijek, które powstały w okresie od założenia firmy pod koniec maja. Grupa GLS obsługiwała wcześniej Chorwację w ramach współpracy z partnerem sieciowym.

- Kładziemy duży nacisk na możliwość oferowania naszym międzynarodowym Klientom z rynków wschodnich UE krótkiego czasu dostawy i kompleksowych usług - mówi Rico Back, CEO Grupy GLS. - Tworzenie własnych spółek powiodło się tu w przeszłości.
GLS widzi Chorwację, jako rynek z potencjałem wzrostu, ponieważ gospodarka kraju będzie m.in. korzystać z członkostwa w UE. - Gdy tylko zniesione zostaną granice celne, wzrośnie naturalny popyt na dostawę "na czas", dlatego tak ważna jest lokalna obecność - podkreśla Back. Gergely Farkas, Dyrektor Zarządzający GLS Europe East, będzie zarządzać nowym oddziałem firmy.

Dobra sieć, krótki czas dostawy
Filia w pobliżu Zagrzebia (Popovec) służy również jako centrum dystrybucji krajowej wyposażone w nowoczesne technologie zabezpieczeń i automatyczny system sortowania przesyłek zgodny ze standardami GLS. - Od samego początku, będziemy dostarczać krajowe paczki w Chorwacji w standardowym czasie dostawy 24 godzin - wyjaśnia Gergely Farkas. - Wiele dodatkowych usług, takich jak pobranie i powiadamianie prywatnych Odbiorców o zbliżających się dostawach będą również dostępne od razu.

Tranzyt międzynarodowy również kierowany jest przez Zagrzeb. Codzienne transporty łączą Chorwację w kierunku zachodnim z Lublaną (Słowenia), Ansfelden (Austria) i europejskim centrum GLS w Neuenstein (Niemcy), a szybkie połączenie z Europą Wschodnią możliwe jest dzięki sortowni GLS w Budapeszcie (Węgry). Z Chorwacji GLS doręcza paczki do krajów takich jak Węgry i Słowenia w standardowym czasie od 24 do 48 godzin. Przesyłki z tych krajów trafiają do Chorwacji równie szybko. Paczki międzynarodowe z europejskiej sortowni w Neuenstein docierają do Chorwacji zazwyczaj w ciągu 72 godzin.

Udany rozwój nowych spółek w Europie Wschodniej
GLS Croatia to już czwarta nowa spółka GLS w tym regionie, po Słowacji (2004), Czechach (2005) i Rumunii (2007). GLS jest obecny na Węgrzech dzięki własnemu oddziałowi od 1999 roku, a w Słowenii od 2000 roku. Rico Back podsumowuje: - Założenie własnej spółki w Chorwacji jest częścią naszej strategii rozbudowy sieci. Europa jest naszym głównym rynkiem, a kraje Unii są oczywiście w centrum naszego zainteresowania.

Ostatnio zmieniany wtorek, 06 sierpień 2013 11:49

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Ekol Logistics otwiera spółkę w Słowenii

Ekol Logistics otwiera spółkę w Słowenii

Realizując strategie osiągnięcia pozycji jednego z wiodących operatorów logistycznych w Europie, posiadającego własne zasoby, w...

IVECO zdobyło dwie nowe nagrody „Sustainable Truck of the Year…

IVECO zdobyło dwie nowe nagrody „Sustainable Truck of the Year 2017”

Nagroda została przyznana za Daily Electric w kategorii VAN oraz za Eurocargo CNG w kategorii...

Projekt Sarpsborg

Projekt Sarpsborg

Stalowa kładka pieszo-rowerowa, dostarczona przez Scandinavian Express, połączy dzielnicę domków jednorodzinnych nad rzeką Glomma w...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj