logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

IVECO bez MAUT

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Firmy przewozowe chcąc obniżyć koszty transportu szukają różnych rozwiązań. Poruszanie się po drogach pojazdami i zestawami o masie 12 ton i powyżej u naszych zachodnich sąsiadów wymaga dodatkowej opłaty drogowej (MAUT). Jest jednak sposób, aby przy transporcie tzw. ładunków przestrzennych obniżyć koszty.

Najnowsza oferta IVECO Poland jest odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku dotyczące przewozów lżejszych a jednocześnie stosunkowo dużych objętościowo towarów.
    Przy współpracy z dwoma polskimi firmami zabudowującymi IVECO Poland wypuściło na rynek pojazdy demonstracyjne pozwalające bez żadnych opłat poruszać się na terenie Niemiec. W oparciu o podwozie IVECO EuroCargo opracowano lekki zestaw o kubaturze przestrzennej dochodzącej do 120 m3. Takie rozwiązanie pozwala przewieźć dużo ładunku w różnych konfiguracjach ustawień, również przy wykorzystniu dodatkowej podłogi stanowiącej drugi pokład. Podwozie IVECO EuroCargo wyposażono w sześciocylindrowy silnik o mocy 220 KM Euro 5 i manualną 9-biegową skrzynię przekładniową ZF. W opcji są powiększone zbiorniki paliwa do 400 l, dodano aluminiowy zbiornik powietrza, klimatyzację,  tempomat, przyciemniane szyby oraz światła do jazdy dziennej.
   Zestawy typu „Mautkiller” zabudowują dla IVECO Poland dwie firmy: Gniotpol i KONAR. Kompleksowa oferta dotyczy podwozia IVECO EuroCargo wraz z zabudową plandekową (kubatura do ok. 60 m3) oraz jednoosiowej przyczepy plandekowej.(o tej samej kubaturze). Ultralekki zestaw zawdzięcza niską masę własną m.in. zawieszeniu pneumatycznemu, które jest wyposażeniem standardowym tylnego zawieszenia podwozia i przyczepy. Dużym atutem oferty jest szerokość wewnętrzna zabudowy (rozwiązanie zastrzeżone przez Gniotpol). Szerokość ta wynosi 2504 mm i jest największą dostępną obecnie rynku. Zaletą „systemu 2504” jest możliwość przewożenia większej ilości towarów – zestaw wielkogabarytowy dedykowany jest do transportu styropianu, puszek, tektury, opakowań, których łączny wymiar całkowity wynosi 2500 mm szerokości. Zaletą tego systemu jest także możliwość załadunku w różnych konfiguracjach ułożenia towaru o gabarytach 500 mm, 1000 mm, 1250 mm na szerokości. Przy adaptacji podwozia EuroCargo powiększany jest rozstaw osi z 4815 na 5670 mm. Zestaw „Mautkiller” spełnia wszystkie wymagania homologacyjne i pozwala bezpiecznie poruszać się po drogach całej Europy.
    Zestawy „Mautkiller” są już dostępne do testowania przez klientów, jak również stanowią część bogatej oferty IVECO Poland w zakresie rozwiązań dla transportu.

Newsletter

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Świąteczny szczyt paczkowy

Świąteczny szczyt paczkowy

Na rynku kurierskim rozpoczął się świąteczny szczyt paczkowy. Rośnie liczba zamówień w sklepach internetowych i...

Nowe centrum logistyczne DSV w Pradze

Nowe centrum logistyczne DSV w Pradze

Pod koniec października br. DSV oficjalnie zainaugurowało nowy obiekt w Pradze o powierzchni 23 tys....

Firmy UPS i Sealed Air nawiązały współpracę w celu udostepnienia…

Firmy UPS i Sealed Air nawiązały współpracę w celu udostepnienia wydajnych rozwiązań do pakowania

Firmy UPS i Sealed Air Corporation poinformowały o nawiązaniu strategicznej współpracy, dzięki której sprzedawcy detaliczni,...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj