logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

DHL przewozi Formułę E na całym świecie

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

DHL ogłosił wieloletnie partnerstwo globalne z Mistrzostwami Formuły E FIA, pierwszą światową serią wyścigów samochodów elektrycznych, która rozpocznie się we wrześniu 2014 r. W nowych Mistrzostwach ścigać będą się jednomiejscowe samochody o otwartym nadwoziu zasilane wyłącznie energią elektryczną.

Partnerstwo to ogłoszono w powiązaniu z ceremonią odsłonięcia oficjalnego samochodu Spark-Renault SRT_01E Formula E w trakcie Międzynarodowego Salonu Motoryzacyjnego we Frankfurcie (IAA) w dniu 10 września 2013 r. Jako dostawca usług logistycznych i Partner założyciel Formuły E, DHL był odpowiedzialny za przewiezienie samochodu z Paryża do Frankfurtu.

- Mistrzostwa Formuły E FIA to coś więcej niż kolejne wyścigi samochodowe - powiedział Ken Allen, prezes DHL Express. - Tworzą one globalną platformę promowania zrównoważonego rozwoju i przyszłości mobilności, stanowiąc odpowiedź na jedno z najpilniejszych wyzwań współczesnego świata. Jako pionier w opracowywaniu przyjaznych dla środowiska rozwiązań logistycznych, DHL działa na rzecz tej samej przyszłości, co Formuła E. Dzięki naszemu globalnemu programowi ochrony środowiska, GoGreen, już rozpoczęliśmy włączanie rozwiązań e-mobilności do naszej działalności. Dzisiaj z dumą rozpoczynamy tę podróż po kolejne odkrycia i innowacje razem z Mistrzostwami Formuły E FIA.

- W ramach pierwszego oficjalnego zadania na rzecz Formuły E, DHL Global Forwarding, Freight przewiozło dwa jednomiejscowe samochody Spark-Renault SRT_01E z paryskiej firmy Spark Racing Technology, która zaprojektowała i zbudowała nowy samochód wyścigowy o zerowej emisji CO2, na ceremonię prezentacji na Salonie Motoryzacyjnym we Frankfurcie - powiedział Roger Crook, prezes DHL Global Forwarding, Freight. - Wszystkie emisje generowane przez ten transport będą skompensowane inwestycjami w ramach portfela inwestycji GoGreen realizowanych przez DHL za pośrednictwem certyfikowanych międzynarodowych projektów na rzecz ochrony klimatu.

W kontekście serii Mistrzostw DHL zapewni Mistrzostwom Formuły E FIA szeroką gamę usług logistycznych z wykorzystaniem najskuteczniejszych i najbardziej ekologicznych technologii i obecnie dostępnych procesów. Dla dziesięciu lokalizacji wyścigów na świecie DHL zapewni bezpieczną i terminową dostawę wszystkich samochodów wyścigowych, części zamiennych i baterii litowo-jonowych. 

- Cieszymy się, że znaleźliśmy takiego doświadczonego i niezawodnego partnera dla naszych potrzeb logistycznych jak DHL - powiedział Alejandro Agag, prezes Championship promoters Formula E Holdings. - Długoterminowa współpraca DHL z innymi mistrzostwami wyścigów samochodowych okazała się owocna dla obu stron i zapewniła wyjątkową wartość. Ponadto DHL już zgromadził kompleksową wiedzę i doświadczenie w zakresie e-mobilności i logistyki miejskiej, co sprawia, że to partnerstwo jest związkiem idealnym.Strona logistyczna naszych Mistrzostw stanowi wspaniałą okazję do wykazania, jak przetransportować 40 samochodów i wszystkie powiązane części przy jednoczesnym ograniczaniu śladu węglowego tego działania. Strategią jest nie tylko kompensowanie. W pierwszej kolejności będziemy starać się zminimalizować emisje, a to, co zostanie będziemy kompensować tak, aby Mistrzostwa były imprezą o zerowej emisji dwutlenku węgla. Dzisiaj stajemy się Mistrzostwami "GoGreen". 
 
DHL jest wiodącym dostawcą zrównoważonych rozwiązań logistycznych. Firma jest liderem w licznych sektorach przemysłu, w szczególności jeśli chodzi o zmniejszanie emisji CO2 oraz wprowadzanie nowych technologii. Tak więc koncepcje e-mobilności i pojazdów o zerowej emisji dwutlenku węgla są kluczowymi elementami osiągnięcia celu Deutsche Post DHL w zakresie zmniejszania emisji CO2 swoich oddziałów oraz swoich podwykonawców usług transportowych o 30% do roku 2020.

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Otwarto wystawę o ochronie zabytków kolejowych zorganizowaną przez PKP CARGO

Otwarto wystawę o ochronie zabytków kolejowych zorganizowaną przez PKP CARGO

W Senacie RP otwarto wystawę pt. „Ochrona Dziedzictwa Kolejowego w Polsce”. Wystawa prezentuje dorobek spółek...

Volvo Trucks wprowadza na rynek zintegrowany system informacji i rozrywki

Volvo Trucks wprowadza na rynek zintegrowany system informacji i rozrywki

Bardziej przyjemna i bezpieczniejsza jazda, łatwiejsze odnajdywanie drogi i sprawniejsze zarządzanie flotą. To główne zalety...

Reaktywowane PUTy znowu naprawiają tabor PKP CARGO

Reaktywowane PUTy znowu naprawiają tabor PKP CARGO

Przeznaczone do likwidacji przez poprzedni Zarząd PKP CARGO punkty utrzymania taboru (PUT) w Południowym Zakładzie...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj