logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

DHL Express jako pierwszy zadzwonił dzwonkiem w czasie wyścigu kurierów na Biegun Północny

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Mówi się, że nikt lepiej od Świętego Mikołaja nie potrafi dotrzymać terminów dostaw na całym świecie. Okazało się, że firmy kurierskie też radzą sobie z tym bardzo dobrze.

Wielki Wyścig Paczek to projekt realizowany przez studentów na uczelni Georgia Institute of Technology. Projekt jest wyzwaniem rzuconym różnym międzynarodowym firmom doręczycielskim, aby stwierdzić: kto najszybciej potrafi doręczyć paczki do danej lokalizacji. W tegorocznej świątecznej edycji wyścigu celem było sprawdzenie, który przewoźnik dostarczy paczki do Świętego Mikołaja na Biegunie Północnym. DHL Express wygrało w cuglach, pokonując pozostałych konkurentów o ponad jedną dobę.
   Pod kierownictwem prof. Johna Bartholdiego, w piątek 13 grudnia, studenci wysłali paczki świąteczne zawierające gadżety uczelni Georgia Tech, takie jak: koszulki, czapki baseballowe i kubki, ze Stanów Zjednoczonych do miejsca przeznaczenia, czyli oficjalnego doku Świętego Mikołaja, w Rovaniemi w Finlandii (osiem kilometrów na północ od koła podbiegunowego). Paczka wysłana za pośrednictwem ogromnej sieci globalnej DHL Express dotarła na próg domu Świętego Mikołaja 17 grudnia, na tydzień przed rozpoczęciem gigantycznej operacji logistycznej samego Mikołaja.

- Szczerze podziwiamy kreatywność profesora Bartholdiego w tworzeniu zabawnej akcji, która pomaga kształtować i edukować kolejne pokolenie liderów w dziedzinie logistyki - stwierdził Ian Clough, prezes DHL Express w Stanach Zjednoczonych. - Nikt nie zna świata tak dobrze, jak my, a ten konkurs to świetny sposób na zaprezentowanie światowego poziomu obsługi DHL oraz naszego doświadczenia w dostarczaniu międzynarodowych przesyłek kurierskich.

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 30 grudzień 2013 09:05

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

UPS zwiększa pojemność w połączeniach lotniczych w południowej Polsce

UPS zwiększa pojemność w połączeniach lotniczych w południowej Polsce

Firma UPS zwiększyła pojemność samolotu kursującego między Katowicami a europejskim lotniczym centrum logistycznym w Kolonii....

Na Śląsku coraz popularniejsze magazyny samoobsługowe

Na Śląsku coraz popularniejsze magazyny samoobsługowe

Przechowywanie przedmiotów w „hotelach dla rzeczy”, jak często nazywa się magazyny samoobsługowe, staje się coraz...

6. Forum Kobiet w Logistyce o wartości dodanej i retencji…

6. Forum Kobiet w Logistyce o wartości dodanej i retencji klienta

„Logistyka +” czyli wszystko o wartości dodanej i retencji klienta - dyskutować o tym będą...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj