logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Innowacyjne rozwiązania dla rynku kolejowego od GE Transportation

Oceń ten artykuł
(1 Głosuj)

Firma GE Transportation podpisała umowę z OTTIMA plus Sp. z o.o. na dystrybucję w Polsce nowoczesnego systemu zarządzania utrzymaniem infrastruktury kolejowej. System RailDOCS od lat z powodzeniem wykorzystują przedsiębiorstwa kolejowe w USA. Teraz produkt będzie dostępny na polskim rynku, by usprawnić zarządzanie utrzymaniem infrastruktury kolejowej w naszym kraju.

RailDOCS to zintegrowany system aplikacji, z pomocą którego operatorzy linii kolejowych mogą zarządzać procesem utrzymania swojej infrastruktury. Jeszcze niedawno europejskie przedsiębiorstwa sektora kolejowego korzystały z papierowego obiegu dokumentów, co znacznie utrudniało sprawne zarządzanie. System RailDOCS zapewnia nie tylko bezpieczne przechowywanie danych w formacie cyfrowym, ale co ważniejsze, umożliwia ich swobodne przetwarzanie, a przez to sprawne planowanie, zarządzanie, optymalizację codziennej pracy jednostek utrzymujących infrastrukturę kolejową i to bez potrzeby korzystania z dokumentów papierowych.

- System RailDOCS to zintegrowane narzędzie mobilne, z powodzeniem wykorzystywane na rynku amerykańskim do zarządzania infrastrukturą. Liczymy, że równie dobrze przyjmie się w Polsce. To innowacyjne narzędzie osadzone w chmurze, z którym każdy pracownik może połączyć się drogą internetową i w czasie rzeczywistym wprowadzać nowe dane, dokonywać zmian w harmonogramach, czy potwierdzać wykonanie działania. RailDOCS zapewnia większą kontrolę i wgląd w czynności zarządzania, dzięki czemu pozwala na znaczny wzrost efektywności - mówi John Raymond, szef sprzedaży Optimisation Solutions w GE Transportation.

Wśród rozwiązań RaildDOCS klienci znajdą m.in. moduł zarządzania konfiguracją, moduł badań i rewizji urządzeń sygnalizacyjnych, moduł badań i usuwania usterek na torach oraz moduł rewizji konstrukcji mostów. Moduł zarządzania konfiguracją jest pakietem oprogramowania służącego do zarządzania zasobami firmy, przy jednoczesnym przeprowadzaniu rewizji aplikacji elektronicznych do planowania oraz rejestracji wyników testów i kontroli sprzętu i zasobów. Pakiet obejmuje także moduł kontroli czasu pracy, zapewniający monitorowanie w czasie rzeczywistym godzin pracy pracowników, a także moduł zarządzania dokumentacją techniczną, który pozwala na przetwarzanie i udostępnianie na bieżąco przez Internet dokumentów i rysunków.

- Wprowadzenie produktu RailDOCS na polskim rynku jest szansą na poprawę bezpieczeństwa w transporcie kolejowym i wprowadzenie nowej kultury i jakości zarządzania kluczowymi zasobami w przedsiębiorstwach kolejowych oraz wzrostu ich efektywności - mówi Marek Jabłoński, wiceprezes zarządu firmy OTTIMA plus Sp. z o.o.

W Ameryce Północnej RailDOCS ma już ponad 5,5 tysiąca aktywnych użytkowników i liczba ta stale rośnie. Dziennie obsługuje ponad 250 000 internetowych wniosków, zarządza ponad milionem elementów i gromadzi ponad 6 milionów formularzy badań i rewizji.  

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 10 luty 2014 12:48

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Młodzi logistycy walczą o finał Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej

Młodzi logistycy walczą o finał Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej

2 grudnia w kilkunastu miastach w całej Polsce odbył się II etap Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej....

PKP CARGO dzięki dronom odnotowuje coraz mniej kradzieży

PKP CARGO dzięki dronom odnotowuje coraz mniej kradzieży

PKP CARGO zaprezentowało efekty działań prewencyjnych i przeciw kradzieżowych ze wsparciem dronów. Dzięki ich zastosowaniu...

Analizy DHL umożliwiają lepsze zrozumienie sieci dostawcy

Analizy DHL umożliwiają lepsze zrozumienie sieci dostawcy

DHL poszerza swoje portfolio zarządzania łańcuchem dostaw i analizy poprzez uruchomienie Portalu Transparency DHL Resilience360....

Ostatnio na forum

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj