logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

„Pandastyczna” podróż Hao Hao i Xing Hui z DHL

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Firma usług kurierskich i logistycznych DHL pomagała w przewozie dwóch pand wielkich na trasie ponad 8 000 km z Chengdu w Chinach do Brugelette w Belgii.

"Pandastyczna podróż Hao Hao i Xing Hui" rozpoczęła się w Chińskim Centrum Ochrony i Badań nad Pandą Wielką w Chengdu w Chinach 22 lutego, a zakończyła następnego dnia dostarczeniem zwierząt do specjalnie wybudowanego Ogrodu Chińskiego w Parai Daiza w Belgii. Obie "Bardzo Ważne Persony" przyleciały z Chin do Belgii specjalnym samolotem firmy DHL Boeing 767 w towarzystwie dwóch opiekunów i lekarza weterynarii oraz ze 100-kilogramowym zapasem bambusa. Na lotnisku w Brukseli powitali je lokalni dygnitarze i dzieci z okolicznych szkół, stąd następnie wyruszyły ciężarówką DHL w końcową, godzinną podróż do Pairi Daiza.
   Projekt przewiduje, że pandy spędzą 15 lat w Pairi Daiza, na terenie 22-hektarowego ogrodu będącego domem dla ponad 5000 zwierząt. Dzięki wsparciu Uniwersytetu w Gandawie opracowano dla nich specjalny program hodowlano-badawczy, który ma na celu walkę z wymieraniem tego zagrożonego gatunku.

- DHL skorzystało z szansy dostarczenia naszych dwóch bardzo ważnych pand - Hao Hao i Xing Hui - z Chin do Belgii - powiedział Charlie Dobbie, wiceprezes wykonawczy Global Network Operations, DHL Express. - W ostatnich latach wspieraliśmy liczne programy ochrony zwierząt, między innymi pomogliśmy w wypuszczeniu na wolność w Gabonie goryli srebrnogrzbietych z Wielkiej Brytanii oraz dostarczyliśmy dwa rzadkie tygrysy sumatrzańskie z Australii i Stanów Zjednoczonych do ZSL London Zoo w ramach programu hodowlanego. Bezpieczny przewóz tych pięknych, ale zagrożonych wyginięciem zwierząt, jest wynikiem naszego zaangażowania we wsparcie działań na rzecz ochrony przyrody i środowiska naturalnego na całym świecie. Dzięki unikalnym wyzwaniom związanym z planowaniem i realizacją takiego projektu mamy też możliwość wykazać się umiejętnościami i doświadczeniem.

- Szczegółowa organizacja transportu Hao Hao i Xing Hui pozwoliła nam poznać świetny zespół DHL, od poziomu wsparcia operacyjnego do najwyższych szczebli kierownictwa - powiedział Eric Domb, założyciel i prezes Pairi Daiza. - To prawdziwa okazja - móc skorzystać z możliwości logistycznych i rozległego doświadczenia DHL w tej niezwykłej dla Pairi Daiza przygodzie. Jesteśmy pewni, że Hao Hao i Xing Hui znajdują się w najlepszych rękach. Ogromnie doceniamy wsparcie DHL w tym ważnym i historycznym projekcie.

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Autobusy najnowszej generacji dla Poznania

Autobusy najnowszej generacji dla Poznania

Przedstawiciele zarządu MPK w Poznaniu oraz firmy Solaris Bus & Coach S.A. podpisali umowę na...

Goodyear testuje inteligentne opony i system zarządzania dla autonomicznej floty…

Goodyear testuje inteligentne opony i system zarządzania dla autonomicznej floty

Jako wieloletni lider w zarządzaniu oponami zespołów wyścigowych oraz flot ciężarowych i lotniczych, Goodyear Tire...

Europejska ekspansja Grupy Mainfreight - operator otworzył nowy oddział we…

Europejska ekspansja Grupy Mainfreight - operator otworzył nowy oddział we Włoszech

Mainfreight Europe, będący częścią nowozelandzkiej Grupy Mainfreight, ogłosił otwarcie kolejnego europejskiego oddziału, tym razem we...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj