logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

„Pandastyczna” podróż Hao Hao i Xing Hui z DHL

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Firma usług kurierskich i logistycznych DHL pomagała w przewozie dwóch pand wielkich na trasie ponad 8 000 km z Chengdu w Chinach do Brugelette w Belgii.

"Pandastyczna podróż Hao Hao i Xing Hui" rozpoczęła się w Chińskim Centrum Ochrony i Badań nad Pandą Wielką w Chengdu w Chinach 22 lutego, a zakończyła następnego dnia dostarczeniem zwierząt do specjalnie wybudowanego Ogrodu Chińskiego w Parai Daiza w Belgii. Obie "Bardzo Ważne Persony" przyleciały z Chin do Belgii specjalnym samolotem firmy DHL Boeing 767 w towarzystwie dwóch opiekunów i lekarza weterynarii oraz ze 100-kilogramowym zapasem bambusa. Na lotnisku w Brukseli powitali je lokalni dygnitarze i dzieci z okolicznych szkół, stąd następnie wyruszyły ciężarówką DHL w końcową, godzinną podróż do Pairi Daiza.
   Projekt przewiduje, że pandy spędzą 15 lat w Pairi Daiza, na terenie 22-hektarowego ogrodu będącego domem dla ponad 5000 zwierząt. Dzięki wsparciu Uniwersytetu w Gandawie opracowano dla nich specjalny program hodowlano-badawczy, który ma na celu walkę z wymieraniem tego zagrożonego gatunku.

- DHL skorzystało z szansy dostarczenia naszych dwóch bardzo ważnych pand - Hao Hao i Xing Hui - z Chin do Belgii - powiedział Charlie Dobbie, wiceprezes wykonawczy Global Network Operations, DHL Express. - W ostatnich latach wspieraliśmy liczne programy ochrony zwierząt, między innymi pomogliśmy w wypuszczeniu na wolność w Gabonie goryli srebrnogrzbietych z Wielkiej Brytanii oraz dostarczyliśmy dwa rzadkie tygrysy sumatrzańskie z Australii i Stanów Zjednoczonych do ZSL London Zoo w ramach programu hodowlanego. Bezpieczny przewóz tych pięknych, ale zagrożonych wyginięciem zwierząt, jest wynikiem naszego zaangażowania we wsparcie działań na rzecz ochrony przyrody i środowiska naturalnego na całym świecie. Dzięki unikalnym wyzwaniom związanym z planowaniem i realizacją takiego projektu mamy też możliwość wykazać się umiejętnościami i doświadczeniem.

- Szczegółowa organizacja transportu Hao Hao i Xing Hui pozwoliła nam poznać świetny zespół DHL, od poziomu wsparcia operacyjnego do najwyższych szczebli kierownictwa - powiedział Eric Domb, założyciel i prezes Pairi Daiza. - To prawdziwa okazja - móc skorzystać z możliwości logistycznych i rozległego doświadczenia DHL w tej niezwykłej dla Pairi Daiza przygodzie. Jesteśmy pewni, że Hao Hao i Xing Hui znajdują się w najlepszych rękach. Ogromnie doceniamy wsparcie DHL w tym ważnym i historycznym projekcie.

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

UPS uruchamia centrum w Mysłowicach

UPS uruchamia centrum w Mysłowicach

Firma UPS uroczyście otworzyła nowe centrum przeładunkowe w Mysłowicach. Większa powierzchnia i zwiększona przepustowość paczek...

ORLEN oferuje na stacjach tankowanie wodoru

ORLEN oferuje na stacjach tankowanie wodoru

Pierwszy pilotażowy punkt dla aut zasilanych wodorem w Grupie ORLEN został uruchomiony na niemieckiej stacji...

Nowa wersja Specyfikacji Ogólnych GS1

Nowa wersja Specyfikacji Ogólnych GS1

Pojawiła się nowa wersja Specyfikacji Ogólnych GS1. To już siedemnasta odsłona dokumentu, który zawiera techniczne...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj