logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

DHL przewozi lipską orkiestrę Gewandhaus do Azji

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

DHL, wiodący dostawca usług logistycznych na świecie, jest Oficjalnym Partnerem Logistycznym Orkiestry Gewandhaus i wspiera zespół w trakcie tegorocznego tournée po Chinach i Japonii.

DHL Trade Fairs & Events, spółka zależna DHL Freight, jest odpowiedzialna za planowanie logistyczne oraz przewiezienie 115 instrumentów oraz kompletnego wyposażenia orkiestry. Azjatyckie tournée startuje 14 marca koncertem w Szanghaju. Występująca pod batutą Riccardo Chailly'ego orkiestra wyruszy następnie na występy do Japonii. Po ośmiu koncertach w pięciu miastach dziesięciodniowe tournée zakończy się w Tokio 23 marca.

- Od 1961 roku regularnie odwiedzamy Azję z naszymi koncertami. To już nasze trzecie azjatyckie tournée we współpracy z DHL. Współpraca przetrwała próbę i wiemy, że możemy być pewni, że nasz sprzęt zostanie przewieziony punktualnie i bezpiecznie. Cieszymy się, że możemy całkowicie skupić się na muzyce - powiedział dyrektor orkiestry, Andreas Schulz.

Wiele instrumentów jest bardzo delikatnych i nie do zastąpienia. DHL Trade Fairs & Events korzysta ze specjalnych wstrząsoodpornych skrzyń transportowych, które pozwalają na monitorowanie temperatury otoczenia instrumentów. Ponadto DHL przewozi całe wyposażenie orkiestry, w tym pulpity, stołki, podium dyrygenta oraz garderobę. Kompleksowe usługi partnera logistycznego obejmują także obsługę formalności celnych. Ogólna wartość transportu wynosi około 2,5 mln EUR.
   Specjalną atrakcją dla wielbicieli muzyki klasycznej będzie transmisja na żywo w Internecie z koncertów w Szanghaju w dniach 14 i 15 marca. DHL oraz Orkiestra Gewandhaus będą transmitować koncerty o godz. 12:30 (czasu środkowoeuropejskiego) w ciągu tych dwóch dni na stronach www.dhl.com/inmotion oraz www.gewandhaus.de.

- Planowanie logistyczne takiego tournée koncertowego zajmuje około dwóch lat. Najtrudniejszym wyzwaniem są krótkie odstępy czasu pomiędzy koncertami. W ciągu dziesięciu dni będziemy siedmiokrotnie przenosić się do innego miasta. Wymaga to bardzo napiętego harmonogramu, którego musimy szczegółowo przestrzegać - mówi Vincenzo Scrudato, dyrektor zarządzający DHL Trade Fairs & Events.

DHL jest partnerem logistycznym Orkiestry Gewandhaus od 2005 roku. Współpraca obejmuje planowanie logistyczne tournée koncertowych, przewóz instrumentów muzycznych oraz wyposażenia do sal koncertowych. W przypadku występów w Azji i Stanach Zjednoczonych DHL zajmuje się także formalnościami celnymi.

Ostatnio zmieniany wtorek, 11 marzec 2014 07:32

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Nowa specjalność DTW Logistics - obsługa logistyczna hurtowni leków weterynaryjnych

Nowa specjalność DTW Logistics - obsługa logistyczna hurtowni leków weterynaryjnych

DTW Logistics, polski operator logistyczny specjalizujący się w logistyce kontraktowej, transporcie i spedycji międzynarodowej rozszerzył...

Solaris dostarczy kolejnych 10 autobusów elektrycznych do Miejskich Zakładów Autobusowych…

Solaris dostarczy kolejnych 10 autobusów elektrycznych do Miejskich Zakładów Autobusowych w Warszawie

Przedstawiciele Miejskich Zakładów Autobusowych w Warszawie oraz firm Solaris Bus & Coach S.A. i BZ...

IVECO uruchamia serwisy Truck Stations przy najważniejszych europejskich trasach przewozowych

IVECO uruchamia serwisy Truck Stations przy najważniejszych europejskich trasach przewozowych

IVECO rozpoczęło program akredytacyjny dla swojej sieci, który umożliwia punktom dysponującym specjalistycznym i wydajnym serwisem...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj