logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Rośnie popyt na drobnicę - Pall-Ex zanotował 22% wzrost

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Pall-Ex, międzynarodowa sieć przewozów drobnicowych zanotowała w ubiegłym roku wzrost liczby przewożonych ładunków o 22%.

Wyniki dotyczą liczby przewozów realizowanych przez Pall-Ex we wszystkich europejskich krajach, w których sieć prowadzi działalność: w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii i Portugalii, we Włoszech, Rumunii, Francji oraz w Polsce. W niektórych krajach wzrost był znacznie wyższy.
   Bardzo dobre wyniki osiągnęła zwłaszcza Pall-Ex Iberia, sieć uruchomiona w 2011 r. i działająca na terenie Hiszpanii oraz Portugalii. Obroty sieci w tamtejszym regionie wzrosły aż o 50%, o 20% zwiększyła się także liczba firm transportowych zrzeszonych w sieci. Po uruchomieniu w ubiegłym roku sieci we Francji i Polsce, zwiększyła się też na tamtejszym rynku o 20% liczba przewozów międzynarodowych. Pall-Ex Iberia spodziewa się, że w tym roku wzrost uda się utrzymać. Plany zakładają, że liczba przewożonych ładunków wzrośnie o 32%, o 15% powiększy się też grono partnerów regionalnych sieci. Dane są o tyle interesujące, że rynek hiszpański jest w dużym stopniu podobny do polskiego - tam również panuje duże rozdrobnienie firm transportowych.
   Dobre wyniki Pall-Ex to z jednej strony efekt rosnącego zapotrzebowania na przewozy drobnicowe, z drugiej konsolidacji firm transportowych w ramach sieci. Przykładem może być przejęcie przez rumuński Pall-Ex firmy TCE Holding, jednego z największych operatorów logistycznych na tamtejszym rynku. Rumuńska sieć to pierwszy oddział Pall-Ex w Europie Środkowo-Wschodniej. Na przestrzeni ostatnich 2 lat zrealizował on przewóz ponad 100 tysięcy palet.

W Polsce sieć, która została uruchomiona we wrześniu ubiegłego roku, notuje wzrost miesiąc do miesiąca na poziomie kilkunastu procent. Tendencja do minimalizowania kosztów związanych chociażby z gromadzeniem zapasów się utrzymuje, klienci zamawiają mniejsze partie towaru, coraz więcej firm zleca wszystkie procesy logistyczne na zewnątrz, a to pozytywnie wpływa na rozwój rynku - tłumaczy Karolina Gil, dyrektor sprzedaży Pall-Ex Polska

Prognozy na ten rok są jeszcze lepsze. Pall-Ex chce zwiększyć liczbę przewozów dzięki uruchomieniu regularnych połączeń międzynarodowych, a także powiększeniu sieci partnerskiej. Obecnie firma zrzesza w Polsce 21 partnerów regionalnych, w tym roku chce podpisać umowy o współpracy z co najmniej pięcioma kolejnymi niezależnymi firmami transportowymi.

- Pomimo wielu obaw o sytuację gospodarczą, w ubiegłym roku branża transportowa radziła sobie całkiem dobrze. Wszystko na to wskazuje, że ten rok będzie jeszcze lepszy, zwłaszcza dla przewoźników specjalizujących się w drobnicy. Nastroje w gospodarce poprawiają się, a rynek e-commerce dynamicznie się rozwija, co ma wpływ na strukturę przewozów i zapotrzebowanie na transport niewielkich partii towarów - przekonuje Karolina Gil.

Ostatnio zmieniany czwartek, 03 kwiecień 2014 09:45

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

W Porcie Gdańsk powstanie nowy terminal cukrowy

W Porcie Gdańsk powstanie nowy terminal cukrowy

Zarząd Morskiego Portu Gdańsk S.A. i Krajowa Spółka Cukrowa S.A. podpisały umowę dotyczącą dzierżawy nieruchomości...

Żabka Polska rekrutuje do nowego centrum logistycznego

Żabka Polska rekrutuje do nowego centrum logistycznego

Od początku listopada br. rozpoczęła się rekrutacja pracowników do nowo powstałego centrum logistycznego firmy Żabka...

Efektywna logistyka, bezpieczny łańcuch dostaw - czyli etykieta logistyczna w…

Efektywna logistyka, bezpieczny łańcuch dostaw - czyli etykieta logistyczna w praktyce

Fundacja GS1 Polska serdecznie zaprasza do udziału w wyjątkowym szkoleniu, którego celem jest przekazanie wiedzy...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj