logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

DHL Express (Poland) obiera kierunek na USA

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

DHL Express (Poland), lider na rynku krajowych i międzynarodowych przesyłek kurierskich, prowadzi w kwietniu aktywną promocję dla przesyłek ekspresowych nadawanych do USA i z USA do Polski. Propozycja skierowana jest do klientów instytucjonalnych oraz firm korzystających z szybkich i niezawodnych usług kurierskich realizowanych w kierunku USA.

Kwietniowa promocja DHL Express jest wynikiem rosnącego zapotrzebowania krajowej gospodarki na usługi logistyczne realizowane w tym kierunku, co wyraża odnotowany wzrost eksportu polskiego do USA w 2013 r. (polski eksport wzrósł o 18% w miesiącach I-XI 2013 w porównaniu do analogicznego okresu 2012 r.). To również kontynuacja zapowiedzianej w ubiegłym roku strategii wzmacniania pozycji DP DHL w USA i rozszerzenia transatlantyckiej strefy wolnego handlu.
   DHL to jedna z wiodących firm kurierskich w Stanach Zjednoczonych, a rynek USA jest jednym z kluczowych elementów strategii rozwoju Grupy DP DHL. Dzisiaj DHL na rynku amerykańskim dysponuje wyjątkową infrastrukturą operacyjną: posiada 5 własnych agencji celnych oraz 4 międzynarodowe sortownie - w Nowym Jorku, Miami, Los Angeles i Cincinnati. Wszystkie lokalizacje DHL w USA mają certyfikat bezpieczeństwa TAPA (Transported Asset Protection Association). Zatrudnia 5 600 pracowników obsługujących ponad 17 000 aktywnych klientów każdego miesiąca, zawiaduje flotą składającą się z 35 samolotów i 2 500 samochodów, posiada ponad 4 000 punktów obsługi klienta. Co miesiąc agencje celne odprawiają 530 000 przesyłek.
   Globalnie działająca sieć logistyczna i nowoczesna infrastruktura przekładają się na wyjątkową jakość usług DHL Express w Polsce i w USA. W 2013 r. terminowość doręczeń przesyłek DHL nadawanych z Polski do USA wyniosła 95,8%. Szacunkowy dzienny wolumen przesyłek z i do USA wynosi 121 tysięcy. Ponad 92% przesyłek odprawianych jest już przed dotarciem do USA. 59% przesyłek doręczanych jest przed południem do miast. Czas tranzytu przesyłki z Polski do Nowego Jorku trwa jeden dzień, do pozostałych miejsc w Stanach Zjednoczonych do 2 dni roboczych.

- Trwająca promocja skierowana jest do klientów prowadzących wymianę handlową pomiędzy Polską a USA, dla których niezwykle istotnymi elementami ułatwiającymi transkontynentalne biznesy są terminowość doręczeń przesyłek, rzetelność i elastyczność usług. DHL Express jako globalna firma logistyczna oferuje kompleksowe rozwiązania spełniające ich potrzeby biznesowe. W ramach trwającej akcji zapewniamy naszym klientom korzystną ofertę na preferencyjnych warunkach, dopasowaną do oczekiwań i potencjału klienta wraz z uwzględnieniem aspektów działalności jego firmy - powiedział Łukasz Dębski, kierownik ds. produktów, cen i analiz rynkowych (INT) DHL Express (Poland).

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 14 kwiecień 2014 10:25

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Reaktywowane PUTy znowu naprawiają tabor PKP CARGO

Reaktywowane PUTy znowu naprawiają tabor PKP CARGO

Przeznaczone do likwidacji przez poprzedni Zarząd PKP CARGO punkty utrzymania taboru (PUT) w Południowym Zakładzie...

Kuehne + Nagel kontynuuje rozwój platformy logistycznej dla sektora farmaceutycznego…

Kuehne + Nagel kontynuuje rozwój platformy logistycznej dla sektora farmaceutycznego i opieki zdrowotnej

W całym zakresie działalności i w każdym regionie na świecie Kuehne + Nagel skupia się...

Pociągiem PKP Intercity na Wielkanoc

Pociągiem PKP Intercity na Wielkanoc

Osoby, które podczas wielkanocnych wyjazdów postawią na podróż pociągiem PKP Intercity, już teraz powinni zaplanować...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj