logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Z PKP Intercity na majówkę

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Na długi weekend majowy PKP Intercity zapewni pasażerom ponad 17 tys. dodatkowych miejsc. Zwiększy również częstotliwość kursowania pociągów na najpopularniejszych trasach. Na 19 największych dworcach w Polsce podróżnym udzielą wsparcia mobilni informatorzy.

Więcej i częściej
Od 25 kwietnia PKP Intercity zacznie wzmacniać pociągi cieszące się największym zainteresowaniem, czyli dostawiać wagony, aby pasażerowie mogli komfortowo wyjechać na długi weekend. W sumie, w składach kat. EIC i TLK pojawi się ponad 280 dodatkowych wagonów. Większą niż na co dzień pulę miejsc oferować będą m.in.: EIC Norwid rel. Kraków - Gdynia, EIC Fredro rel. Warszawa - Wrocław, EIC Chrobry rel. Warszawa - Szczecin, TLK Pobrzeże rel. Kraków – Kołobrzeg czy TLK Kossak rel. Przemyśl - Szczecin. Podróżni będą mogli również skorzystać z większej liczby połączeń w Beskidy, Sudety czy nad morze. 

Pasażer dobrze poinformowany
30 kwietnia oraz 1 i 4 maja, na 19 największych dworcach w Polsce, uruchomione zostaną dodatkowe punkty informacji. Drogę na peron czy godzinę odjazdu pociągu wskażą informatorzy mobilni. W całym kraju będzie ich ponad setka. Przydatnym narzędziem dla planujących podróż są tabele frekwencji w pociągach PKP Intercity. Każdego dnia, na stronie www.intercity.pl, publikowane są zestawienia wszystkich pociągów wraz z zajętością miejsc. Informacje o frekwencji pomagają przewoźnikowi planować zestawienia składów, a pasażerom wybierać dogodne połączenia. Przydatny jest także podgląd kursowania pociągów dla wszystkich stacji kolejowych w Polsce, z którego można skorzystać, dzięki bezpłatnej aplikacji IC Mobile Navigator.

Podróż w dobrej cenie
Ci, którzy zaplanowali wyjazdy na długi weekend majowy, na tydzień lub dwa tygodnie wcześniej i kupili bilet z wyprzedzeniem, otrzymali 15% i 10% rabaty. Pozostali mogli skorzystać z Weekendowej Biletomanii. W sobotę i niedzielę PKP Intercity udostępnia w Internecie pulę biletów w dobrych cenach: 29 zł za TLK i 49 zł za EIC.  Największym zainteresowaniem wśród podróżnych cieszyły się bilety na wyjazdy 30 kwietnia i powroty 4 maja. Ci, którzy nie zdążyli wcześniej kupić tańszych biletów mogą jeszcze nabyć Bilet Weekendowy lub Bilet Podróżnika. Dzięki nim, płacąc raz, można podróżować do woli pociągami PKP Intercity. W przypadku Biletu Podróżnika wszystkimi TLK, natomiast korzystając z Biletu Weekendowego również EIC. Za ten pierwszy pasażer zapłaci 74 zł za klasę drugą, a 104 za pierwszą, a za drugi odpowiednio 154 zł oraz 247 zł. Osobom podróżującym z dziećmi przewoźnik oferuje Bilet Rodzinny. Dzięki niemu każdy członek rodziny otrzymuje 32% rabat.

Wszelkie informacje o rozkładzie jazdy oraz promocjach biletowych są dostępne w Internecie (www.intercity.pl i www.rozklad-pkp.pl) oraz pod numerem infolinii 19 757.

Ostatnio zmieniany czwartek, 24 kwiecień 2014 11:13

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Port Gdańsk rozpocznie rozbudowę nabrzeży i toru wodnego

Port Gdańsk rozpocznie rozbudowę nabrzeży i toru wodnego

Projekt rozbudowy nabrzeży i modernizacji toru wodnego w Porcie Gdańsk jest już oficjalnie na etapie...

Pasażer ma zawsze dotrzeć do celu - Kulisy pracy dyspozytorów…

Pasażer ma zawsze dotrzeć do celu - Kulisy pracy dyspozytorów ruchu PKP Intercity

Na co dzień czujni, śledzą bieżącą sytuację na sieci kolejowej. Pracują przez cały rok, 24...

Nowy oddział Dachser w Austrii

Nowy oddział Dachser w Austrii

Dachser, jeden z wiodących operatorów logistycznych na świecie, buduje nowy oddział w miejscowości Stans położonej...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj