logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Solaris dostarczy 85 autobusów do Mediolanu

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Polski producent dostarczy do Mediolanu w 2014 r. 85 autobusów marki Solaris Urbino 12. Podpisany wczoraj z ATM Mediolan kontrakt, o wartości 22 milionów euro, obejmuje zarówno dostawę jak i pięcioletnie serwisowanie pojazdów.

Przewoźnik z Mediolanu we wrześniu ubiegłego roku ogłosił przetarg na zamówienie ramowe obejmujące łącznie 250 autobusów, które będą zakupione w ciągu czterech najbliższych lat. Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma Solaris. W podpisanej wczoraj umowie ramowej, polski producent został zobowiązany do dostawy pierwszych 85 sztuk Solarisów Urbino 12 w okresie od sierpnia do grudnia tego roku. Oprócz sprzedaży, transakcja obejmuje także serwisowanie, które ma trwać przez pięć lat.
   Będą to pierwsze autobusy polskiego producenta we włoskiej stolicy mody, która w roku 2015 będzie gospodarzem światowej wystawy Expo. Pojazdy zostaną wyposażone w silniki spełniające najnowszą normę emisji spalin Euro 6. Ponadto będą posiadać bardzo rozbudowany system informacji pasażerskiej oraz systemy elektroniczne - między innymi diagnozujące pracę pojazdu i automatycznie wysyłające informację na temat ewentualnych usterek do zajezdni.

- Wygrana w przetargu na dostawę dla Mediolanu jest niezwykle prestiżowym zamówieniem. Nasza oferta konkurowała z ofertami włoskich producentów, jednak zamawiający wybrał autobusy z Polski. Odbieramy to jako zaufanie dla naszych produktów a także jakości i sprawności działania naszej obsługi posprzedażowej - powiedział Martin Gruber, członek zarządu firmy Solaris odpowiedzialny za sprzedaż, after sales, marketing oraz zapewnienie jakości.

Pojazdy marki Solaris są obecne na rynku włoskim od 2004 roku. Do chwili obecnej po ulicach włoskich miast jeździ blisko 400 autobusów i trolejbusów, między innymi w Rzymie, Genui, Neapolu, Bari i Cagliari na Sardynii.

Ostatnio zmieniany piątek, 25 kwiecień 2014 11:55

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Reaktywowane PUTy znowu naprawiają tabor PKP CARGO

Reaktywowane PUTy znowu naprawiają tabor PKP CARGO

Przeznaczone do likwidacji przez poprzedni Zarząd PKP CARGO punkty utrzymania taboru (PUT) w Południowym Zakładzie...

Kuehne + Nagel kontynuuje rozwój platformy logistycznej dla sektora farmaceutycznego…

Kuehne + Nagel kontynuuje rozwój platformy logistycznej dla sektora farmaceutycznego i opieki zdrowotnej

W całym zakresie działalności i w każdym regionie na świecie Kuehne + Nagel skupia się...

Pociągiem PKP Intercity na Wielkanoc

Pociągiem PKP Intercity na Wielkanoc

Osoby, które podczas wielkanocnych wyjazdów postawią na podróż pociągiem PKP Intercity, już teraz powinni zaplanować...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj