logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Solaris dostarczy 85 autobusów do Mediolanu

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Polski producent dostarczy do Mediolanu w 2014 r. 85 autobusów marki Solaris Urbino 12. Podpisany wczoraj z ATM Mediolan kontrakt, o wartości 22 milionów euro, obejmuje zarówno dostawę jak i pięcioletnie serwisowanie pojazdów.

Przewoźnik z Mediolanu we wrześniu ubiegłego roku ogłosił przetarg na zamówienie ramowe obejmujące łącznie 250 autobusów, które będą zakupione w ciągu czterech najbliższych lat. Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma Solaris. W podpisanej wczoraj umowie ramowej, polski producent został zobowiązany do dostawy pierwszych 85 sztuk Solarisów Urbino 12 w okresie od sierpnia do grudnia tego roku. Oprócz sprzedaży, transakcja obejmuje także serwisowanie, które ma trwać przez pięć lat.
   Będą to pierwsze autobusy polskiego producenta we włoskiej stolicy mody, która w roku 2015 będzie gospodarzem światowej wystawy Expo. Pojazdy zostaną wyposażone w silniki spełniające najnowszą normę emisji spalin Euro 6. Ponadto będą posiadać bardzo rozbudowany system informacji pasażerskiej oraz systemy elektroniczne - między innymi diagnozujące pracę pojazdu i automatycznie wysyłające informację na temat ewentualnych usterek do zajezdni.

- Wygrana w przetargu na dostawę dla Mediolanu jest niezwykle prestiżowym zamówieniem. Nasza oferta konkurowała z ofertami włoskich producentów, jednak zamawiający wybrał autobusy z Polski. Odbieramy to jako zaufanie dla naszych produktów a także jakości i sprawności działania naszej obsługi posprzedażowej - powiedział Martin Gruber, członek zarządu firmy Solaris odpowiedzialny za sprzedaż, after sales, marketing oraz zapewnienie jakości.

Pojazdy marki Solaris są obecne na rynku włoskim od 2004 roku. Do chwili obecnej po ulicach włoskich miast jeździ blisko 400 autobusów i trolejbusów, między innymi w Rzymie, Genui, Neapolu, Bari i Cagliari na Sardynii.

Ostatnio zmieniany piątek, 25 kwiecień 2014 11:55

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Dzień Burgera, czyli jak przebiega proces logistyki żywności na przykładzie…

Dzień Burgera, czyli jak przebiega proces logistyki żywności na przykładzie QSL Polska i Bobby Burger

28 maja będziemy obchodzić Światowy Dzień Burgera - dania, które cieszy się coraz większą popularnością...

DHL oficjalnym partnerem logistycznym Rugby World Cup 2019

DHL oficjalnym partnerem logistycznym Rugby World Cup 2019

DHL będzie oficjalnym partnerem logistycznym Pucharu Świata w Rugby (ang. Rugby World Cup) w 2019...

Odbyła się konferencja E-Administracja dla Biznesu

Odbyła się konferencja E-Administracja dla Biznesu

Konferencja e-Administracja dla Biznesu zgromadziła ponad 200 uczestników zainteresowanych wdrażaniem faktury elektronicznej w sferze finansów...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj