logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Samolotem i statkiem, niezależnie od rozmiaru

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Niewielka paczka, paleta, a może cały kontener lub transport ponadgabarytowy? Nie ma takiego ładunku, którego nie dałoby się przetransportować korzystając ze spedycji morskiej i lotniczej. O tym, jak to wygląda w praktyce rozmawiamy z Arkadiuszem Mirkiem, prezesem zarządu DSV Air & Sea. 

Jakie kierunki zyskują w ostatnim czasie na znaczeniu w obszarze logistyki morskiej i lotniczej?
A.M.
: Odnotowujemy ciągły wzrost na relacjach z Dalekim Wschodem, ale też z Ameryką Północną i Południową. Również Bliski Wschód jest rozwojowym kierunkiem dla naszej firmy. Ostatnimi czasy odnotowujemy szybki rozwój również na rynku afrykańskim, dlatego też poszerzyliśmy tam swoje wpływy poprzez przejęcie kilkunastu małych firm wyspecjalizowanych w lokalnym transporcie. Natomiast na naszym kontynencie bardzo dynamicznie rozwija się transport Short Sea, czyli żegluga bliskiego zasięgu.

Jakie kierunki obsługuje DSV Air & Sea na zasadzie regularnych frachtów?
A.M.: Dzięki gęstej sieci biur rozsianych na całym świecie, mamy możliwość obsługi każdego kontynentu i praktycznie każdego kraju. Statystycznie najczęściej obsługiwane kierunki to Daleki Wschód, obie Ameryki, Bliski Wschód, Afryka, ale też Australia. Natomiast w regionach w których nie posiadamy swoich biur, klientów obsługują nasi zaufani agenci, przy zachowaniu wszelkich najwyższych standardów obsługi i bezpieczeństwa DSV. Podsumowując, docieramy wszędzie - począwszy od największych kierunków, kończąc na mniej popularnych portach lotniczych i morskich świata.

Jak wygląda kwestia jednostek paletowych w przewozach lotniczych i morskich?
A.M.: W transporcie morskim najczęściej mamy do czynienia ze standardową paletą ładunkową (800 x 1200 x 144), czyli tzw. Europaletą, ale ISO dopuszcza również stosowanie palet o wymiarach 1000x800 / 1200x144 mm. Obok palet płaskich korzysta się również z innych typów, np. słupkowych, skrzyniowych i specjalnych. Spaletyzowana jednostka powinna mieć kształt zbliżony do prostopadłościanu wyznaczonego wymiarami palety. Uwzględnia się tu także wysokość ładowni w środkach transportu. Takie palety umieszcza się w różnych kontenerach, wszelkiego typu, DV 20’, 40’, 40HC, czy OT 20’, 40’, FR, Hard Top, itp.
   Naturalnie klient może wysłać z nami paczkę także w systemie DSV XPress. Obsługujemy transport zarówno jednej palety w drobnicy morskiej, jaki i pełny kontener lub cały statek w ramach logistyki projektowej. Specjalizujemy się m.in. w profesjonalnym czarterze statków do przewozów przesyłek ponadgabarytowych. Krótko mówiąc obsługujemy pełną gamę transportów – od małej paczuszki, po pełny statek.
   Podobnie w spedycji lotniczej, gdzie DSV XPress jest produktem cieszącym się coraz większą popularnością. Nasi klienci, wysyłający z nami typowe przesyłki cargo, nie muszą korzystać już z usług innych firm kurierskich. Standardową jednostką paletową w takim transporcie jest paleta ULD, którą także możemy budować w Polsce na lokalnych lotniskach. Mamy możliwość jej załadunku na ciężarówki, które następnie udają się do najbliższych portów cargo w Europie. Innym rozwiązaniem są także palety ex shipper, budowane pod specjalne projekty.
   W transporcie lotniczym pracujemy z klientami na przesyłkach od A do Z, czyli od przesyłki kurierskiej, poprzez Courier on Board, general cargo, DGR, z temperaturą kontrolowaną, możliwością transportu zwierząt, a także part air charter oraz air charter. Naturalnie także w ramach transportu samolotami realizujemy spedycję projektową. Naszą dewizą w Air&Sea jest One Stop Shopping.

Czy usługa własnej agencji celnej jest dziś standardem rynkowym w przypadku spedycji lotniczej i morskiej wśród operatorów logistycznych?
A.M.: Generalnie dla większych i średnich spedycji usługa własnej agencji celnej jest częsta, ale nie bezwarunkowa. My zdecydowaliśmy się na permanentne rozszerzanie tego profilu działalności już wiele lat temu i przy posiadanych przez nas wszelkich uproszczeniach, odprawach fiskalnych i certyfikacie AEO, łączymy i optymalizujemy proces obsługi spedycyjnej. W moim rozumieniu standardów, własna obsługa celna jest niezbędna do utrzymania bardzo wysokiej jakości usług i krótkiego czasu odprawy.

Ostatnio zmieniany wtorek, 17 czerwiec 2014 09:57

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Scandinavian Express buduje z NCC

Scandinavian Express buduje z NCC

Ponad 10 tys. ton dostarczonych materiałów zbrojeniowych, blisko 500 transportów, osiągnięcie zakładanej terminowości pomimo wymagających...

Energetyczna przyszłość stacji ORLEN

Energetyczna przyszłość stacji ORLEN

PKN ORLEN rozpoczął projekt zmierzający do wyposażenia obiektów stacji paliw koncernu w turbiny wiatrowe. To...

KN Eurasia Express - Nowy serwis transportu kolejowego między Chinami…

KN Eurasia Express - Nowy serwis transportu kolejowego między Chinami i Europą

Wraz z wprowadzeniem KN Eurasia Express Kuehne + Nagel oferuje transport przesyłek drobnicowych (LCL) między...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj