logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

3 tysiące dodatkowych węglarek PKP CARGO na szczyt przewozowy

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Od początku roku PKP CARGO, największy w Polsce i drugi w Unii Europejskiej przewoźnik towarowy, prowadzi szeroko zakrojone działania, aby skutecznie odpowiedzieć na zwiększone zapotrzebowanie na usługi przewozowe spółki na jesieni. W tym roku firma odda do dyspozycji klientów 3 tysiące węglarek więcej niż rok temu.

   W tym roku PKP CARGO szykuje na szczyt przewozowy 28 tysięcy węglarek, czyli około 15 procent więcej niż w ubiegłym roku. Poprzez zwiększenie dostępnej liczby wagonów oraz wyższą efektywność firma chce zapewnić możliwie najlepszą obsługę swoich klientów podczas wzmożonego zapotrzebowania na przewozy towarów koleją, rozpoczynającego się w drugiej połowie roku.


- W tym roku będziemy mieli do dyspozycji ponad 28 tysięcy węglarek, o 15 procent więcej niż w ubiegłym roku. Chcemy jak najlepiej przygotować się do obsługi naszych klientów i zminimalizować efekty licznych remontów na polskich torach, na które nie mamy żadnego wpływu. Dlatego równolegle ze zwiększaniem liczebności parku taborowego, od dłuższego czasu rozmawiamy z naszymi klientami i zachęcamy ich do równomiernego rozłożenia planowanych przewozów na cały rok, żeby dać sobie szansę na skuteczne zrealizowanie wszystkich zleceń - mówi Adam Purwin, prezes zarządu PKP CARGO.


   Dobre przygotowanie na szczyt przewozowy jest także efektem prowadzonych od początku roku działań optymalizacyjnych w spółkach taborowych PKP CARGO. Od pierwszego lipca 2014 roku w ramach Grupy PKP CARGO funkcjonuje PKP CARGO TABOR, jedna z największych spółek taborowych na świecie, zatrudniająca blisko 3 tysiące osób. Ponadto drugi pod względem wielkości towarowy przewoźnik kolejowy w Unii Europejskiej od kilku miesięcy testuje nowy system zarządzania produkcją, tzw. „szczupłe zarządzanie” (ang. Lean Management), znany m.in. z japońskiej Toyoty. Dzięki niemu PKP CARGO chce znacząco podnieść efektywność napraw i przeglądów okresowych taboru. Już dzisiaj testy dają dobre rezultaty, wydajność w zakładach objętych pilotażem wzrosła od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu procent.


- Chcemy doprowadzić do sytuacji, w której wszystkie spółki z Grupy PKP CARGO są nowoczesnymi przedsiębiorstwami, z powodzeniem konkurującymi na rynku i wyznaczającymi standardy jakości. Lean Management jest jednym z narzędzi, którego zastosowanie pomoże osiągnąć założony cel. W tym miesiącu w Grupie PKP CARGO powstała jedna z największych na świecie firm serwisujących tabor. Tak duży organizm będzie docelowo obsługiwał nie tylko spółkę PKP CARGO, ale też klientów spoza Grupy. Dlatego musimy być po prostu najlepsi - mówi Wojciech Derda, członek zarządu PKP CARGO ds. operacyjnych.


   Każdego roku w trzecim i czwartym kwartale można zaobserwować znaczny wzrost zapotrzebowania na przewozy towarów koleją. W 2012 roku łączna masa przewiezionych przez PKP CARGO towarów w październiku była o ponad 25 procent wyższa niż w lutym, a w 2013 roku różnica ta wyniosła ponad 30 procent (wykres poniżej).

Ostatnio zmieniany piątek, 18 lipiec 2014 10:12

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Solaris zdobywa zamówienie na pierwsze autobusy elektryczne w stolicy Europy

Solaris zdobywa zamówienie na pierwsze autobusy elektryczne w stolicy Europy

Największe przedsiębiorstwo transportu publicznego w stolicy Belgii, firma STIB, zamówiła pierwsze autobusy elektryczne. Będzie to...

Kolejne połączenie PKP Intercity na Ukrainę

Kolejne połączenie PKP Intercity na Ukrainę

PKP Intercity rozszerza siatkę połączeń na Ukrainę. Już od 24 sierpnia br. podróżni zyskają kolejną...

Port Gdańsk rozpocznie rozbudowę nabrzeży i toru wodnego

Port Gdańsk rozpocznie rozbudowę nabrzeży i toru wodnego

Projekt rozbudowy nabrzeży i modernizacji toru wodnego w Porcie Gdańsk jest już oficjalnie na etapie...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj