logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Volvo wprowadza na rynek nową hybrydę elektryczną

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Elektryczna Hybryda Volvo 7900 zostanie oficjalnie zaprezentowana na Międzynarodowych Targach Pojazdów Komercyjnych IAA we wrześniu. Cicha, czystsza, o znacznie niższym zużyciu paliwa, reprezentuje nową generację transportu publicznego. Volvo już podpisało kontrakty z kilkoma europejskimi miastami na dostawę autobusów.

   Volvo Buses podejmuje kolejny krok w zakresie pojazdów elektrycznych i wprowadza na rynek Elektryczną Hybrydę Volvo 7900. Technologia plug-in zmniejsza zużycie paliwa i dwutlenku węgla do 75%, w porównaniu do konwencjonalnych silników diesla stosowanych w autobusach. Całkowite zużycie energii jest niższe o 60%. W ubiegłym roku trzy elektryczne pojazdy hybrydowe Volvo zostały poddane testom w terenie w Göteborgu. Wyniki wykazały niższą emisję i niższe zużycie energii.
   Hałas jest narastającym problemem w wielu miastach. Poziom hałasu w pobliżu Elektrycznej Hybrydy wynosi 65 decybeli, tyle samo, co w przypadku zwykłej rozmowy. Elektryczna Hybryda Volvo 7900 działa w trybie elektrycznym średnio na 70% trasy, jest cicha i nie emituje spalin.
   Elektryczna Hybryda Volvo 7900 oferuje dużą elastyczność w działaniu; w wybranych obszarach może działać na zasilaniu elektrycznym, a także jako hybryda na dowolnej trasie. Ładowanie na stacjach końcowych trwa 6 minut. Elektryczna Hybryda Volvo 7900 zawiera tę samą sprawdzoną technologię Hybrydy Volvo 7900, gwarantując niezawodność i dostępność.
   Wiele europejskich miast wykazuje zainteresowanie elektrycznymi pojazdami hybrydowymi. Hamburg, Luksemburg i Sztokholm już zapisały się na dostawy autobusów w latach 2014 i 2015. Rozpoczęcie produkcji seryjnej planuje się na początek 2016 r.

Autobus turystyczny: Lider zwiększonego bezpieczeństwa
   Na IAA, Volvo wzmacnia swoją pozycję w zakresie bezpieczeństwa, wprowadzając technologię automatycznego hamowania dla autobusów turystycznych. Funkcja ostrzegania przed kolizją i awaryjny układ hamulcowy Volvo umożliwiają hamowanie również wobec stojących obiektów. Funkcja już jest wdrażana, na trzy lata przed wprowadzeniem wymogów prawnych w 2018 roku. Jest częścią Systemu Wsparcia Kierowcy Volvo, który obejmuje System zachowania bezpiecznej odległości pomiędzy pojazdami (ang. Adaptive Cruise Control - ACC), automatycznie dostosowujący odległość do pojazdu z przodu oraz System ostrzegania o niezamierzonej zmianie pasa ruchu (ang. Lane Keeping Support System).
   ACC korzysta z radaru, aby określić odległość od pojazdu jadącego z przodu. Zbliżając się do pojazdu jadącego wolniej, ACC jako system nadrzędny wobec ustawienia prędkości na tempomacie, dostosowuje prędkość do pojazdu jadącego z przodu. System ostrzegania o niezamierzonej zmianie pasa ruchu informuje kierowcę, jeśli pojazd zjeżdża na bok z wyznaczonego pasa.
   Goście Targów IAA będą również mieli możliwość zapoznania się z szerokim portfolio usług Volvo, mających na celu zwiększenie efektywności zużycia paliwa, a także czasu sprawności pojazdu oraz obniżenie kosztów utrzymania.

Volvo Buses na Targach IAA 2014 zaprezentuje:
• Elektryczną Hybrydę Volvo 7900 (włączając system ładowania)
• Przegubową Hybrydę Volvo 7900
• Volvo 9900
Volvo Buses będzie prezentowało swoje produkty na stoisku A05 w hali 17.

Ostatnio zmieniany czwartek, 04 wrzesień 2014 10:59

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Solaris wchodzi na rynek holenderski

Solaris wchodzi na rynek holenderski

40 przegubowych autobusów nowy Solaris Urbino 18 zostanie zamówionych przez firmę Connexxion. Będąca własnością Trandev,...

Płatności BLIKiem u kuriera DPD Polska

Płatności BLIKiem u kuriera DPD Polska

Z początkiem kwietnia br. DPD Polska wprowadziła możliwość realizacji należności za pobranie przez system BLIK...

Fundacja GS1 Polska dołączyła do grona wystawców podczas XII Targów…

Fundacja GS1 Polska dołączyła do grona wystawców podczas XII Targów eHandlu

10 maja 2017 roku w Gdańsku odbędzie się największa impreza w formule targowej skierowana do...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj