logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Lipska Orkiestra Gewandhaus wyruszyła w trasę koncertową po Stanach Zjednoczonych z DHL

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

DHL, oficjalny partner logistyczny lipskiej Orkiestry Gewandhaus, wspierał doroczną trasę koncertową orkiestry po Stanach Zjednoczonych. W dniach 3-10 listopada orkiestra pod kierownictwem Riccardo Chailly'ego, zagrała sześć koncertów w Houston, Waszyngtonie, Bostonie, Newark i Nowym Jorku.

   Firma DHL odpowiadała za planowanie logistyczne trasy oraz bezpieczny transport wrażliwych instrumentów. Ponadto DHL zarządzała formalnościami związanymi z odprawą celną, która w tym roku obejmuje certyfikaty CITES  dla części instrumentów. We współpracy z organizacją Teach For All, partnerem DHL zajmującym się zwiększaniem szans edukacyjnych zaniedbanych dzieci i młodzieży, 3 listopada muzycy odwiedzili gimnazjum im. Johna Marshalla w Houston.

- Tegoroczną trasą koncertową świętujemy 40. rocznicę regularnych występów Orkiestry Gewandhaus w Stanach Zjednoczonych. DHL było zawsze niezawodne, jeśli chodzi o planowanie logistyczne i realizację zadań, cieszymy się więc, że będziemy mogli się w pełni skoncentrować na graniu Bacha, Mendelssohna, Beethovena i Brucknera. Cieszymy się także, że nasza tegoroczna trasa rusza z bliźniaczego miasta Lipska, Houston. Doceniamy też wsparcie DHL w realizowaniu naszych zadań z zakresu odpowiedzialności społecznej również poza granicami Niemiec - powiedział dyrygent orkiestry, Andreas Schultz.

   Przed oficjalnym rozpoczęciem tournée w Houston wieczorem 3 listopada, trzech muzyków Orkiestry Gewandhaus odwiedziło gimnazjum im. Johna Marshalla, kierowane przez dyrektora Michaela Harrisa, absolwenta Teach For America. Pełni pasji członkowie orkiestry symfonicznej opisali uczniom, jak wygląda budynek Gewandhaus w Lipsku, przedstawili orkiestrę i jej tradycje oraz podyskutowali z uczniami o tym, jak może wyglądać kariera muzyka.

- Szanse edukacyjne oraz możliwości zatrudnienia odgrywają kluczową rolę w idei odpowiedzialności korporacyjnej biznesu wyznawanej przez Grupę. Tak więc jesteśmy podekscytowani nie tylko amerykańską trasą koncertową orkiestry symfonicznej, ale także możliwością połączenia dwóch ważnych partnerów, by poszerzyć możliwości edukacyjne uczniów - powiedział Vincenzo Scrudato, dyrektor zarządzający DHL Trade Fairs & Events.

   DHL jest oficjalnym partnerem logistycznym lipskiej Orkiestry Gewandhaus od ponad pięciu lat, ułatwiając planowanie logistyczne i transport instrumentów oraz sprzętu na trasy koncertowe w Europie, Azji i Ameryce. Jedna trasa koncertowa może oznaczać nawet dwa lata planowania logistycznego oraz wymaga od spedytora przestrzegania ścisłego harmonogramu, dzięki któremu możliwe będzie zdążenie z przewozem delikatnych instrumentów w krótkich przerwach między koncertami, jednocześnie dbając o ich bezpieczeństwo.
   Deutsche Post DHL ma świadomość, że dzieci ze środowisk wykluczonych społecznie często mają najgorszy dostęp do wysokiej jakości edukacji. Dlatego, w ramach programu GoTeach, jest partnerem Teach For All, globalnej sieci niezależnych przedsiębiorstw społecznych, których celem jest rozwijanie szans edukacyjnych w ich krajach. Teach For America, jeden z partnerów sieciowych Teach For All, pracuje ze społecznościami nad zwiększaniem szans edukacyjnych dzieci z biednych środowisk. Powstała w 1990 r. organizacja Teach For America zrzesza absolwentów szkół wyższych i zawodowych nauczycieli i rozwija ich umiejętności. Przez dwa lata członkowie organizacji podejmują się nauczania w szkołach o największych potrzebach edukacyjnych i stają się dożywotnimi liderami ruchu na rzecz zwalczania nierówności edukacyjnych. Dzisiaj 10 600 członków organizacji uczy w 50 regionach wiejskich i miejskich w całym kraju, a ponad 37 000 absolwentów programu pracuje we wszystkich sektorach nad tym, by wszystkie dzieci miały dostęp do doskonałego szkolnictwa.

Ostatnio zmieniany środa, 12 listopad 2014 12:38

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

W życie wchodzi CETA - umowa o wolnym handlu pomiędzy…

W życie wchodzi CETA - umowa o wolnym handlu pomiędzy Kanadą a Unią Europejską

Podpisana 30 października 2016 roku w Brukseli umowa o wolnym handlu pomiędzy Kanadą a Unią...

Dwuwymiarowy łańcuch dostaw, czyli jak wdrażać dyrektywę fałszywkową

Dwuwymiarowy łańcuch dostaw, czyli jak wdrażać dyrektywę fałszywkową

Instytut Logistyki i Magazynowania zaprasza 5.10.2017 r. na szkolenie pt. "Dwuwymiarowy łańcuch dostaw, czyli jak...

Agility ocenia wpływ Brexitu na rynki wschodzące

Agility ocenia wpływ Brexitu na rynki wschodzące

Agility, globalny dostawca zintegrowanych rozwiązań logistycznych, opublikował raport o sytuacji na rynkach wschodzących w pierwszej...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj