logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:


A+ A A-

Grupa PKP CARGO transportuje towary z Chin do Niemiec

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Po 13 dniach podróży, do stacji Hamburg Billwerder w Niemczech dotarł pociąg towarowy z Chin. Na europejskim odcinku trasy przewóz w całości realizowany był przez Grupę PKP CARGO. Po raz pierwszy spółka odpowiadała za przewóz na dwóch odcinkach - polskim oraz niemieckim. Za realizację kontraktu dla chińskiego partnera odpowiedzialny był Cargosped, operator świadczący usługi spedycyjne i logistyczne, należący w całości do Grupy PKP CARGO.

    Połączenie obsługiwane przez PKP CARGO będzie rozwijane. Jeszcze w kwietniu uruchomione będą kolejne pociągi z Chin.

- Sprawna realizacja połączenia Chin z Niemcami potwierdza wysokie kompetencje logistyczne Grupy PKP CARGO. Łącząc elastyczność Cargospedu, naszej spółki zależnej oraz możliwości PKP CARGO, zaoferowaliśmy klientom produkt kompletny. Stanowi on bazę dla rozwoju połączeń z Chinami. Niewątpliwą przewagą kolei nad transportem morskim jest ponad dwukrotnie krótszy czas dostarczenia towaru do odbiorcy - mówi Jacek Neska, członek zarządu PKP CARGO.

- Aby zrealizować przewóz na odległość blisko dziesięciu tysięcy kilometrów potrzebna jest profesjonalna obsługa i perfekcyjna synchronizacja działań wielu podmiotów. Cieszę się, że Cargosped dowiódł wysokiej jakości usług logistycznych w skali międzynarodowej - mówi Barbara Dunaszewska, prezes spółki Cargosped. - Ważne dla nas jest również to, że połączenie będzie nadal rozwijane.

   Do transportu produktów na trasie z Chin do Niemiec przez Polskę wykorzystano w sumie 18 wagonów sześcioosiowych i jeden wagon dwuosiowy oraz nowe platformy intermodalne PKP CARGO, zakupione w 2014 roku. Przeładunek towarów z pociągu z Chin nastąpił w Centrum Logistycznym w Małaszewiczach, skąd wyruszyły dalej do Niemiec 29 marca o godz. 11:00. Do stacji docelowej w Hamburgu pociąg dotarł następnego dnia po godz. 13:00. Za realizację przewozu na tych dwóch odcinkach w całości odpowiadało PKP CARGO.
   W kontenerach na trasie z Chin do Niemiec przez Polskę transportowane były m.in. wyroby włókiennicze a także części maszyn i urządzeń mechanicznych. Pociąg przejeżdżał kolejno przez następujące kraje: Chiny, Kazachstan, Rosję, Białoruś, Polskę i Niemcy. Czas przejazdu ponad tysiąckilometrowego odcinka przez Polskę do stacji przeznaczenia w Niemczech trwał około 26 godzin.
   PKP CARGO jest liderem przewozów intermodalnych, z 50-procentowym udziałem w rynku. Przewozy kontenerów to najbardziej perspektywiczny segment rynku transportu kolejowego. PKP CARGO inwestuje zarówno w tabor, jak i infrastrukturę przeładunkową do obsługi transportu intermodalnego. Spółka planuje również do końca 2015 roku powiększenie terminalu w Poznaniu Franowie. W wyniku rozbudowy pojemność składowania terminalu zwiększy się o blisko 40 proc. Już teraz z terminalu we Franowie pięć razy w tygodniu kursuje pociąg operatorski do portu w Gdańsku. Oprócz tego spółka odebrała w ostatnich miesiącach nowoczesne platformy intermodalne, przystosowane do transportu kontenerów. Nowe platformy są najbardziej pożądane przez klientów.

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 13 kwiecień 2015 10:33

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Prologis buduje spekulacyjny budynek w Prologis Park Prague

Prologis buduje spekulacyjny budynek w Prologis Park Prague

Prologis, globalny lider nieruchomości logistycznych, rozpoczyna budowę spekulacyjnego obiektu dystrybucyjnego o powierzchni 11 720 m...

Nowe technologie zmieniają świat biznesu w Polsce i Europie

Nowe technologie zmieniają świat biznesu w Polsce i Europie

Do 2020 roku na świecie funkcjonować będzie 50 miliardów urządzeń podłączonych do sieci, 50 razy...

Nowe centrum logistyczne Inforsys umowa z Panattoni

Nowe centrum logistyczne Inforsys  umowa z Panattoni

Inforsys - lider sektora obsługi procesów biznesowych w Polsce - rozbudowuje ofertę w zakresie kompleksowych...

Ostatnio na forum

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj