logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

GEFCO partnerem strategicznym chińskiej firmy CAMC Engineering

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Grupa GEFCO, globalny gracz w logistyce dla przemysłu oraz europejski lider logistyki Automotive, podpisała kontrakt z CAMC Engineering Co., Ltd, chińską firmą, będącą częścią China National Machinery Industry Corporation (SINOMACH), która specjalizuje się w generalnym nadzorze inwestycyjnym (EPC) oraz krajowych i zagranicznych inwestycjach.

    W ramach podpisanej umowy, GEFCO zrealizowało transport 50 samochodów ciężarowych tzw. wywrotek, drogą lądową oraz koleją, z Chin przez Kazachstan na Białoruś (trasa o łącznej długości 5 076 km w czasie poniżej 3 tygodni).

  Nowy, strategiczny kontrakt GEFCO
W styczniu 2015, GEFCO Chiny podpisało kontrakt z firmą CAMC Engineering CO. Ltd (CAMCE), chińską grupą specjalizującą się w prowadzeniu projektów z obszaru generalnego nadzoru inwestycyjnego (EPC) oraz w krajowych i zagranicznych inwestycjach. W ramach realizowanego kontraktu, GEFCO odpowiadało za transport 50 samochodów ciężarowych tzw. wywrotek z miasta Khorgos, w zachodnich Chinach do Altynkoul, we wschodnim Kazachstanie a potem do Mińska na Białorusi. GEFCO odpowiadało również za procedury celne całego transportu. Dzięki bogatemu doświadczeniu z dziedziny zarządzania ciężkim transportem, w tym drogą kolejową, GEFCO zaproponowało innowacyjny system, który pozwala na transport dwóch ciężarówek jednym wagonem. Pozwoliło to znacznie zoptymalizować koszty całego transportu.

- Aby sprawnie przeprowadzić tę skomplikowaną, międzynarodową operację logistyczną, potrzebowaliśmy wiarygodnego i doświadczonego partnera, z rozbudowaną siecią w całym regionie 1520. Wsparcie ze strony grupy RZD oraz ekspercka wiedza GEFCO, nie tylko w zakresie regionu euroazjatyckiego, ale również z obszaru logistyki dostosowywanej indywidualnie do specyficznych potrzeb klienta, sprawiły, że GEFCO to dla nas partner idealny do tego przedsięwzięcia - podsumowuje Allen Dang, General Manager Assistant w CAMC Transportation, podsumowuje.

   Udana współpraca oddziałów GEFCO z Chin, krajów bałtyckich oraz Kazachstanu
GEFCO Chiny nadzorowało cały projekt, odpowiadało za pracę oddziałów firmy w Kazachstanie i krajach bałtyckich oraz kontakty z klientem. GEFCO Kazachstan przejęło transport w Khorgos, odpowiadało za formalności i procedury celne na granicy chińsko-kazachskiej, a następnie za transport do Altynkoul. Tam ciężarówki zostały zapakowane do specjalnie przygotowanych wagonów i przetransportowane do terminalu w Koliadiczi na Białorusi. GEFCO Kraje Bałtyckie odebrało transport w Mińsku i odpowiadało za rozładunek towaru.

- Dzięki zaangażowaniu oraz najwyższej jakości usług GEFCO, dostarczonych przez wszystkie oddziały firmy, które brały udział w operacji, udało nam się zrealizować ten wymagający projekt zaledwie w 20 dni. Mamy nadzieję, że to dopiero początek naszej współpracy z CAMCE, jak również z innymi partnerami w Chinach, którym bardzo chętnie pomożemy w międzynarodowej ekspansji - Anders Fan, Business Development Manager, GEFCO Asia, podkreśla.

   Strategia zrównoważonego rozwoju w strategicznych dla rozwoju regionach
GEFCO wspiera swoich klientów na rynku międzynarodowym oraz rozwija swoją działalność w regionach o ogromnym potencjale wzrostu. W roku 2014 Grupa GEFCO zainaugurowała nową usługę transportu kolejowego „door-to-door” pomiędzy Azją a Europą. Wykorzystuje ona sieć kolejową Chin i pozwala na szybki i sprawny transport do wielu krajów Europy i Azji, w tym do i z Kazachstanu, Rosji, Białorusi, Uzbekistanu, Niemiec oraz Węgier. Mając na uwadze również ogromny potencjał krajów Azji Południowowschodniej (Association of South-East Asian Nations), GEFCO otwiera swoją działalność w Wietnamie i Tajlandii w tym roku. Członkostwo GEFCO w grupie RZD daje firmie preferencyjny dostęp do rosyjskiej trakcji kolejowej oraz możliwości rozwoju w ramach całej Wspólnoty Niepodległych Państw. Kontynuowanie międzynarodowej ekspansji to jeden z kamieni milowych strategii rozwoju GEFCO, która jest w pełni spójna z ambicjami chińskiego rządu. Dodatkowo, wsparcie Azjatyckiego Banku Inwestycji Infrastrukturalnych (AIIB) oraz Banku BRICS New Development pomoże wzmocnić rozwój chińskiej infrastruktury.

Ostatnio zmieniany środa, 08 lipiec 2015 09:17

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Stacje paliw coraz lepiej spełniają oczekiwania kierowców

Stacje paliw coraz lepiej spełniają oczekiwania kierowców

Poziom satysfakcji klientów stacji paliw systematycznie rośnie, maleją z kolei różnice w ocenie poszczególnych sieci....

Solaris zdobywa zamówienie na pierwsze autobusy elektryczne w stolicy Europy

Solaris zdobywa zamówienie na pierwsze autobusy elektryczne w stolicy Europy

Największe przedsiębiorstwo transportu publicznego w stolicy Belgii, firma STIB, zamówiła pierwsze autobusy elektryczne. Będzie to...

Kolejne połączenie PKP Intercity na Ukrainę

Kolejne połączenie PKP Intercity na Ukrainę

PKP Intercity rozszerza siatkę połączeń na Ukrainę. Już od 24 sierpnia br. podróżni zyskają kolejną...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj