logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Mobilne muzeum MAN

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Muzeum mobilne MAN Muzeum mobilne MAN

Z okazji jubileuszu 100-lecia wyprodukowania pierwszego pojazdu ciężarowego przez MAN uruchomiono mobilne muzeum.

     W roku 2015 firma MAN Truck & Bus AG świętuje jubileusz 100-lecia wyprodukowania pierwszego pojazdu ciężarowego MAN. Z tej okazji w całym koncernie realizowane są liczne interesujące projekty, mające na celu przybliżenie historii bawarskiego producenta pojazdów użytkowych.
   W Polsce powstało wirtualne muzeum MAN, które od czerwca do listopada 2015 będzie przemierzać Polskę i odwiedzi imprezy plenerowe i najważniejsze wydarzenia branżowe. Podczas wizyty w tym swoistym muzeum można odbyć wirtualny spacer przez 100 lat ciekawej historii niemieckiego producenta ciężarówek i autobusów. Miejscem ekspozycji jest odpowiednio zaadaptowana naczepa furgonowa firmy Wielton - partnera tej akcji.
   Zwiedzanie odbywa się chronologicznie - od powstania pierwszej ciężarówki MAN - Saurer, przez kolejne kamienie milowe w rozwoju produktów MAN, aż do… przyszłości, która tworzy się już dziś. Model koncepcyjnego, futurystycznego ciągnika siodłowego MAN Concept S powstaje bowiem w czasie rzeczywistym na oczach zwiedzających, dzięki zastosowaniu technologii druku 3D. W mobilnym muzeum MAN użyto także innych innowacyjnych rozwiązań. Kluczowym wydarzeniom w rozwoju produktów MAN poświęcono 5 interaktywnych stanowisk. Korzystając z tabletów wyposażonych w aplikację augmented reality* można tu obejrzeć pojazdy MAN, jakie powstawały na przestrzeni lat.
  
- Jesteśmy dumni z historii MAN i chcemy przybliżać ją nie tylko naszym klientom i miłośnikom marki MAN, ale wszystkim zainteresowanym zarówno motoryzacją, jak i fanom nowoczesnej technologii. Stąd pomysł na mobilne muzeum MAN. Dzięki współpracy z firmą Wielton przygotowaliśmy wyjątkowy, innowacyjny projekt, przedstawiający naszą historię w atrakcyjnej, interaktywnej formie możliwie jak najszerszemu gronu publiczności. Mamy nadzieję, że wzbudzi on zainteresowanie i uznanie zwiedzających - powiedział Piotr Stański, prezes zarządu firmy MAN Truck & Bus Polska.

   To kolejny duży projekt, realizowany przez MAN Truck & Bus Polska, w którym wykorzystywane są najnowocześniejsze narzędzia komunikacyjne, jak specjalna aplikacja na tablety. W 2013 roku aplikacja augmented reality, wykorzystana podczas kampanii „Co ma w sobie nowy MAN” - premiery pojazdu MAN TGX Euro 6, zdobyła nagrodę Golden Arrow, za innowacyjną i angażującą kampanię promocyjną.

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 27 lipiec 2015 07:08

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

W życie wchodzi CETA - umowa o wolnym handlu pomiędzy…

W życie wchodzi CETA - umowa o wolnym handlu pomiędzy Kanadą a Unią Europejską

Podpisana 30 października 2016 roku w Brukseli umowa o wolnym handlu pomiędzy Kanadą a Unią...

Dwuwymiarowy łańcuch dostaw, czyli jak wdrażać dyrektywę fałszywkową

Dwuwymiarowy łańcuch dostaw, czyli jak wdrażać dyrektywę fałszywkową

Instytut Logistyki i Magazynowania zaprasza 5.10.2017 r. na szkolenie pt. "Dwuwymiarowy łańcuch dostaw, czyli jak...

Agility ocenia wpływ Brexitu na rynki wschodzące

Agility ocenia wpływ Brexitu na rynki wschodzące

Agility, globalny dostawca zintegrowanych rozwiązań logistycznych, opublikował raport o sytuacji na rynkach wschodzących w pierwszej...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj