logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Pociągiem po Europie na jednym bilecie w lepszej cenie

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Podróż po Europie pociągiem? Wystarczy do tego jeden bilet - InterRail Global Pass. Do 31 października 2015 r. jest on tańszy o około 15 procent.

   InterRail to oferta dla osób, które planują podróż po Europie koleją. Wystarczy do tego jeden bilet - InterRail Global Pass, by w wybranym terminie korzystać z przejazdów wszystkimi pociągami w 30 państwach Europy. Teraz, aż do 31 października, bilety InterRail Global Pass są średnio o 15 proc. tańsze jeśli kupimy je za pośrednictwem portalu internetowego www.interrailnet.eu. Rabaty wahają się od 62 do nawet blisko 150 euro.
   Bilet na całą Europę (Global Pass) dostępny jest w dwóch opcjach - flexi i continous. W pierwszym przypadku uprawnia on do podróżowania w ciągu 5 z 10 lub 10 z 22 dni określonych podczas zakupu. Druga opcja (continuous) umożliwia podróżowanie przez 15, 22 dni lub miesiąc.  Poza standardowym cennikiem InterRail Global Pass oferuje zniżkowe bilety dla dzieci, młodzieży do 26 roku (tylko klasa 2) oraz seniorów (+60). 
   Podróżni mają również do wyboru tzw. bilety jednokrajowe (One Country Pass).  Występują one tylko w opcji flexi. Dostępne są warianty na 3, 4, 6 oraz 8 dni.
   Pomysł stworzenia jednego biletu powstał w 1972 roku, jako „wspólny, solidarny gest” 21 przewoźników wobec młodzieży. W kolejnych latach inicjatywa stała się na tyle popularna, że postanowiono ją udostępnić osobom powyżej 21. roku życia. W 1991 roku, do programu InterRail przystąpiły Polskie Koleje Państwowe. Obecnie uczestniczy w nim 30 krajów. Oprócz pociągów, bilety obowiązują również na niektóre autobusy oraz statki, a dodatkowo uprawniają do zniżek w hostelach oraz do darmowych wejść do muzeów.
   Każdego roku, ponad 200 tys. Europejczyków korzysta z biletu InterRail, z czego 80 proc. to młodzież i studenci. Z Polski na taką podróż decyduje się około 1,5 tys. osób. Bilety InterRail można kupić w Polsce w kasach międzynarodowych oraz przez internet. Pełny cennik można znaleźć na stronie www.intercity.pl.

Ostatnio zmieniany czwartek, 10 wrzesień 2015 11:23

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Nowe wagony dla dywizji kolejowej OT Logistics poszerzą ofertę transportu…

Nowe wagony dla dywizji kolejowej OT Logistics poszerzą ofertę transportu produktów agro

Grupa Kapitałowa OT Logistics wydzierżawiła nowe wagony typu Tagnpps, które pozwolą spółce na uzupełnienie oferty...

Polskie MŚP współpracują z firmami logistycznymi, aby wzmacniać działalność eksportową…

Polskie MŚP współpracują z firmami logistycznymi, aby wzmacniać działalność eksportową

Wyniki badania, zaprezentowanego przez FedEx Express - spółkę zależną FedEx Corp. i największą na świecie...

DSV wyróżnione aż w trzech kategoriach Rankingu firm TSL

DSV wyróżnione aż w trzech kategoriach Rankingu firm TSL

W tegorocznym Rankingu firm TSL Grupa DSV uplasowała się w pierwszej dziesiątce największych polskich operatorów...

Ostatnio na forum

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj