logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Nowoczesna myjnia cystern CTL Chemkol otwarta

Oceń ten artykuł
(1 Głosuj)

Skrócenie czasu mycia średnio o 30-50 procent, automatyzacja procesu, atrakcyjne ceny i bardzo dobra lokalizacja - to atuty zmodernizowanej myjni cystern CTL Chemkol sp. z o.o. w Kędzierzynie Koźlu. 

   Myjnia cystern CTL Chemkol znajduje się przy ul. Mostowej w Kędzierzynie Koźlu. Doskonała lokalizacja - przy bocznicy kolejowej Grupy Azoty Zakłady Azotowe Kędzierzyn S.A., w pobliżu dróg krajowych nr 40 (ok. 7 km) i 45 (ok. 13 km) - sprawia, że łatwo i szybko można dotrzeć na miejsce. Automatyzacja procesu mycia, profesjonalna obsługa i nowoczesny sprzęt czyszczący gwarantują wysoką jakość usług, potwierdzoną międzynarodowymi certyfikatami (ECD - Europejski Dokument Mycia, SQAS TC - System Badania Jakości i Bezpieczeństwa w Zakresie Myjni Cystern).
   CTL Chemkol od 15 lat oferuje usługi w zakresie mycia autocystern po produktach chemicznych i olejowych, zbiorników kontenerowych (tzw. tankkontenerów), wagonów samowyładowczych serii F i T do przewozu nawozów, materiałów zbożowych, kamienia, tłucznia i piasku, wagonów serii Ea do przewozu węgla oraz wagonów-cystern wszystkich typów po chemii przemysłowej i gazach skroplonych, a także pojemników IBC wraz z regeneracją (o pojemności 1000 l i małolitrażowych), silosów po granulatach i produktach sypkich.
   Modernizacja technologii poprzez automatyzację procesu czyszczenia i nowoczesne wyposażenie myjni, pozwoliły skrócić czas mycia średnio o 30-50 procent. Tak jest w przypadku cystern kolejowych. Z kolei cysterny samochodowe czy pojemniki transportowe są myte dwa razy szybciej niż dotąd. Znacznemu skróceniu uległ czas mycia pojemników po produktach trudnych - klejach i lateksach. Dla klientów większa wydajność myjni oznacza krótszy czas oczekiwania. Co ważne, CTL Chemkol utrzyma ceny swoich usług na dotychczasowym, atrakcyjnym poziomie. Dla stałych klientów firma przygotowała pakiety lojalnościowe.
   Dzięki ostatniej inwestycji, polegającej m.in. na zastosowaniu najnowszych technologii, myjnia spełnia rygorystyczne normy energetyczne (redukcja emisji ciepła do otoczenia poprzez odzyskanie go ze ścieków i przeznaczenie na ogrzewanie mediów całej instalacji), jak również ekologiczne (mniejsze o 30 procent zużycie wody, pary wodnej i energii elektrycznej).


- Bardzo ważnym elementem modernizacji myjni były aspekty związane z ochroną środowiska. Zastosowaliśmy wysokiej klasy, przyjazne środowisku technologie, dzięki którym: zmniejszyliśmy ilość ścieków wytwarzanych w czasie mycia oraz ilość ciepła wprowadzanego do atmosfery. W planach mamy dalszą hermetyzację procesów, całkowite zadaszenie instalacji, rozszerzenie gamy produktów o frakcje bitumiczne oraz montaż instalacji odgazowania wagonów po gazach skroplonych - podkreśla Andrzej Rusek, prezes zarządu CTL Chemkol. - Modernizacja myjni na bardziej wydajną, która gwarantuje doskonałą jakość usług wykonanych szybko i przyjaźnie dla środowiska to kolejny element kompleksowej usługi logistycznej CTL Logistics. Zautomatyzowanie procesu i kontrola parametrów mycia, m.in. czasu, ciśnienia i temperatury cieczy zapewnia stałą, wysoką jakość usług.


   CTL Chemkol należy do Polskiego Stowarzyszenia Myjni Cystern (PSMC), które od 1 września 2006 roku należy do struktur EFTCO (Europejska Federacja Organizacji Myjni Cystern). Poza nowoczesną myjnią cystern spółka oferuje również: naprawę taboru i infrastruktury kolejowej (m.in. naprawy rewizyjne i przeglądy okresowe), wyjazdowy serwis naprawczy taboru kolejowego, dzierżawę taboru oraz kompleksowe rozwiązania logistyczne i usługi dodatkowe, m.in. usługi w zakresie eksploatacji i zarządzania taborem, wynajem hal magazynowych i powierzchni budowlanych oraz spedycje towarów.

Ostatnio zmieniany wtorek, 15 wrzesień 2015 06:20

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Nowe wagony dla dywizji kolejowej OT Logistics poszerzą ofertę transportu…

Nowe wagony dla dywizji kolejowej OT Logistics poszerzą ofertę transportu produktów agro

Grupa Kapitałowa OT Logistics wydzierżawiła nowe wagony typu Tagnpps, które pozwolą spółce na uzupełnienie oferty...

Polskie MŚP współpracują z firmami logistycznymi, aby wzmacniać działalność eksportową…

Polskie MŚP współpracują z firmami logistycznymi, aby wzmacniać działalność eksportową

Wyniki badania, zaprezentowanego przez FedEx Express - spółkę zależną FedEx Corp. i największą na świecie...

DSV wyróżnione aż w trzech kategoriach Rankingu firm TSL

DSV wyróżnione aż w trzech kategoriach Rankingu firm TSL

W tegorocznym Rankingu firm TSL Grupa DSV uplasowała się w pierwszej dziesiątce największych polskich operatorów...

Ostatnio na forum

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj