logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

CTL Logistics, DB Schenker Rail Polska i Rail Polska przewiozą ponad 5 mln ton węgla dla Grupy Tauron

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Konsorcjum firm w składzie: CTL Logistics Sp. z o.o. (lider), DB Schenker Rail Polska i Rail Polska dostarczy ok. 5,4 mln ton węgla kamiennego do elektrowni i elektrociepłowni Grupy Tauron.

   Na początku grudnia 2015 r. konsorcjum firm - CTL Logistics, DB Schenker Rail Polska i Rail Polska - wygrało zadanie na przewóz węgla kamiennego, które jest częścią większego przetargu ogłoszonego przez Grupę Tauron. Łączna ilość tego paliwa transportowanego na podstawie zawartej umowy przez trzech operatorów wyniesie około 5 mln 400 tysięcy ton. Kontrakt został zawarty na okres dwóch lat (2016-2017). Węgiel będzie przewożony ze śląskich kopalń do elektrowni: Jaworzno III, Jaworzno II, Łaziska, Łagisza, Siersza i Stalowa Wola oraz do elektrociepłowni: Tychy, Katowice, Bielsko Biała I i Bielsko Biała II. Mimo podnoszonych przez PKP Cargo zarzutów, KIO nie dopatrzyło się naruszenia uczciwej konkurencji przez konsorcjum CTL Logistics, DB Schenker Rail Polska i Rail Polska.

 - To drugi duży przetarg na transport węgla kamiennego do elektrowni i elektrociepłowni, który będziemy realizować w konsorcjum. Dzięki współpracy operatorów o wzajemnie uzupełniającym się potencjale i podobnej filozofii prowadzenia biznesu, tak duży klient jak Grupa Tauron ma wreszcie szansę skorzystać z zasad wolnego rynku i wybrać najlepszą ofertę, która w pełni odpowiada jego oczekiwaniom - podkreśla Jacek Bieczek, prezes zarządu CTL Logistics. - Naszym priorytetem jest jakość i terminowość świadczonych usług. Doświadczenie rynkowe operatorów wchodzących w skład konsorcjum, ich potencjał, dobra organizacja pracy i stawianie na jakość usług stanowią dobre podstawy do realizacji kontraktu na najwyższym poziomie.

- Będąc wiarygodnym partnerem dostarczamy rozwiązania logistyczne dopasowane do potrzeb naszych klientów. Dzięki wspólnemu wysiłkowi wszystkich konsorcjantów, dla których równie ważne są profesjonalizm, doświadczenie i wysoka jakość,  udało się po raz kolejny przedstawić konkurencyjną ofertę na trudnym rynku, jakim są przewozy węgla - mówi Paweł Pucek, członek  zarządu DB Schenker Rail Polska. - Wygrana w przetargu pokazuje, że mimo występujących barier na rynku kolejowych transportów towarowych jest miejsce dla mniejszych graczy, a przedstawiana przez nich oferta jest konkurencyjna. Jestem pewien, że stawiane przed nami zadanie wykonamy w pełni dochowując przy tym najwyższej staranności.  

- Cieszy fakt, iż nasze wysiłki w kierunku dostarczenia najwyższej jakości, a jednak ciągle atrakcyjnej cenowo usługi przewozowej zostały zwieńczone kolejnym, tak dużym sukcesem. Jest to dla nas dowód zaufania zarówno ze strony naszych partnerów w konsorcjum, jak i - co najważniejsze dla wszystkich konsorcjantów  tak poważnego klienta jak Grupa TAURON - stwierdza z satysfakcją Edward A. Burkhardt, prezes zarządu Rail Polska Sp. z o.o.  - Nie jest to przypadkowa wygrana, tak jak nie jest przypadkiem dobór niezawodnych uczestników konsorcjum. Zawarliśmy efektywne porozumienie, mamy sukces, jednak zawsze pozostaje mobilizująca atmosfera rywalizacji trzech niezależnych od siebie przewoźników. Ta właśnie atmosfera w połączeniu z pełnym profesjonalizmem naszych załóg jest najlepszą  gwarancją właściwego wykonania powierzonej usługi. Jestem całkowicie pewien, że wspólnie w pełni zaspokoimy oczekiwania naszego klienta.

   Grupa Tauron jest największym dystrybutorem energii elektrycznej i drugim jej producentem w kraju. Ponadto to także największy dostawca ciepła na Górnym Śląski. W 2014 roku spółki Grupy Tauron sprzedały ok. 38,6 TWh energii elektrycznej do ponad 5,3 mln odbiorców końcowych. Holding kontroluje 20 procent polskich zasobów energetycznego węgla kamiennego oraz osiąga 5-procentowy wskaźnik krajowego wydobycia węgla kamiennego.

Ostatnio zmieniany środa, 03 luty 2016 09:49

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Aluplast wynajmuje powierzchnię w Logicor Poznań

Aluplast wynajmuje powierzchnię w Logicor Poznań

Aluplast podpisał umowę najmu 10 000 m kw. powierzchni magazynowo-przemysłowej w centrum dystrybucyjnym Logicor Poznań...

MAN wozi świąteczną atmosferę

MAN wozi świąteczną atmosferę

 Czerwony ciągnik siodłowy MAN TGX 18.440 BLS 4x2 EfficientLine2 z kolorową naczepą przemierza w styczniu...

North-West Logistic Park w rękach amerykańskiego inwestora

North-West Logistic Park w rękach amerykańskiego inwestora

Amerykański inwestor Exeter Property Group zawarł finalną umowę kupna centrum magazynowo-produkcyjnego North-West Logistic Park w...

Ostatnio na forum

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj