Błąd
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 52892

logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Warsztaty dla pełnomocników profesjonalnych - skuteczna windykacja należności pieniężnych

Oceń ten artykuł
(1 Głosuj)

W codziennej pracy pełnomocnika profesjonalnego coraz częściej przychodzi zmierzyć się z zagadnieniami na styku prawa krajowego oraz prawa europejskiego. W ramach projektu e-CODEX staramy się spojrzeć kompleksowo na problematykę europejskich postępowań sądowych - w tym przede wszystkim na europejski nakaz zapłaty, jak również europejskie postępowanie w sprawie drobnych roszczeń.

W przypadku relacji biznesowych z zagranicznymi kontrahentami ryzyko - z uwagi na bariery językowe, czy też nieznajomość przepisów prawnych obowiązujących na terytorium innego państwa - znacznie wzrasta. Odpowiedzią na te bolączki stanowią jednolite w całej Unii Europejskiej (poza Danią) procedury sądowe, których głównym celem jest przyspieszenie i usprawnienie windykacji należności pieniężnych. Dostarczyłeś towar do Niemiec i nie możesz odzyskać wynagrodzenia za wykonaną usługę/dostawę? Rozważ wszczęcie postępowania sądowego z wykorzystaniem standardowych formularzy. Jeśli nie wiesz jak przeprowadzić to postępowanie bardzo chętnie udzielę wszelkich niezbędnych informacji związanych z tą problematyką. Mam bowiem świadomość, że te z założenia uproszczone postępowania przysparzają niejednokrotnie wielu problemów praktycznych. Na etapie sporządzania pozwu, czy też przygotowywania innych pism procesowych z wykorzystaniem standardowych formularzy pojawiają się liczne pytania i wątpliwości zarówno natury technicznej, jak również formalnej: jaki okres odsetkowy mogę wskazać w pozwie o wydanie europejskiego nakazu zapłaty? Czy i kiedy należy podawać kod identyfikacyjny? W jakiej walucie można dochodzić zapłaty roszczenia przed polskim sądem? Na te i wiele innych pytań przyszło mi udzielać odpowiedzi w trakcie prowadzonych - wspólnie z adwokatem Andrzejem Żurawskim z Wrocławia - warsztatów dla pełnomocników profesjonalnych i przedsiębiorców. Ostatnie warsztaty miałam przyjemność prowadzić w dniu 16 lutego 2016 r. dla radców prawnych z Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie. Ilość osób zgromadzonych w sali oraz liczba pytań, które padały, świadczą o tym, że problematyka dotycząca europejskich postępowań sadowych cieszy się niezwykłym zainteresowaniem. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat zapraszam do odwiedzenia strony internetowej projektu e-CODEX.

W kolejnym wpisie podpowiem z jakich narzędzi informatycznych można skorzystać, aby przeprowadzenie europejskiego postępowania sądowego było jeszcze bardziej skuteczne. 

 

 

Ostatnio zmieniany czwartek, 03 marzec 2016 11:38

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

10 lat współpracy Dachser z charytatywną terre des hommes

10 lat współpracy Dachser z charytatywną terre des hommes

Dachser, globalny operator  logistyczny, już od 10 lat współpracuje z międzynarodową organizacją charytatywną terre des...

PKN ORLEN uruchamia wypożyczalnie rowerów w 6 miastach

PKN ORLEN uruchamia wypożyczalnie rowerów w 6 miastach

Już wiosną przyszłego roku na wybranych stacjach paliwowych ORLEN w Warszawie, Łodzi, Wrocławiu, Lublinie, Katowicach...

Rekordowe wakacje w PKP Intercity

Rekordowe wakacje w PKP Intercity

Od czerwca do końca sierpnia 2017 roku z usług PKP Intercity skorzystało o ponad 1,3...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

menadżer zespołu w dziale handlowym

szukam pracowników

2017-09-22


specjalista ds. zakupów i sprzedaży

szukam pracowników

2017-09-22

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj