logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Silnik MAN D3876 zdobywcą tytułu "Diesel of the Year 2016"

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Silnik MAN D3876 do pojazdów ciężarowych oraz maszyn budowlanych i agrotechnicznych został na targach bauma 2016 wyróżniony tytułem "Diesel of the Year 2016". Jury uzasadniło swój wybór innowacyjną kompleksową koncepcją silnika. Nagroda ta jest przyznawana już od jedenastu lat przez włoskie czasopismo branżowe DIESEL.

   Jury składające się z dziennikarzy reprezentujących różne specjalistyczne tytuły prasowe w dziedzinie motoryzacji przekonała przede wszystkim podstawowa koncepcja konstrukcji silnika D3876 i zastosowanie wyjątkowo wytrzymałych materiałów - koncepcję tę nowy sześciocylindrowy silnik szeregowy dzieli ze sprawdzonymi silnikami D20/D26 firmy MAN.

- W ten sposób D3876 jest silnikiem o kompletnie nowej konstrukcji, który równocześnie wykorzystuje doświadczenie zdobyte dzięki przejechaniu wielu milionów kilometrów - mówi Fabio Butturi, członek jury i redaktor czasopism DIESEL i DIESEL International.

   Bazując na tej koncepcji, inżynierowie MAN zastosowali przy konstruowaniu nowego silnika D3876 liczne innowacyjne rozwiązania techniczne. Chłodzenie top-down, zawory wypukłe, stalowe tłoki, pierścienie ogniowe oraz system wtrysku Common-Rail o ciśnieniu do 2500 bar czynią z silnika D3876 wyjątkowo niezawodny, efektywny pod względem kosztów i oszczędny mechanizm napędowy.
   Podczas targów IAA 2014 firma MAN Truck & Bus zaprezentowała całkowicie nowy, mocny, sprawny i wyjątkowo niezawodny sześciocylindrowy szeregowy silnik wysokoprężny D3876 LF0x o pojemności 15,2 litrów do pojazdów ciężarowych przeznaczony do realizacji wymagających zadań transportowych. Dzięki zapewniającym dużą moc momentom obrotowym w przedziale 2 500 do 3 000 Nm i mocy 382 i 412 kW (odpowiednio 520 i 560 KM) w przypadku pojazdów dalekobieżnych i trakcyjnych oraz 471 kW (640 KM) w pojazdach przeznaczonych do transportu ciężkiego, silnik D3876 LF0x stał się wiodącym modelem w pakiecie silników Euro 6 firmy MAN.
   Na targach Agritechnica 2015 i bauma 2016 zaprezentowano kolejne nowe, udoskonalone wersje silnika D3876 przeznaczonego do montażu w maszynach agrotechnicznych i budowlanych. W przypadku silosokombajnów, koparek gąsienicowych i wielu innych zastosowań silnik D3876 LE12x dostępny jest w wersjach o mocy 415, 450 i 485 kW (565, 612 i 660 KM). Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych systemów odprowadzania spalin i systemu SCR, silnik bez problemu spełnia wymagania amerykańskiej normy emisji spalin Tier 4 final/CARB; jest także przystosowany do wymagań europejskiej normy emisji spalin Stage V.

Ostatnio zmieniany czwartek, 28 kwiecień 2016 14:14

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Nowy oddział Dachser w Austrii

Nowy oddział Dachser w Austrii

Dachser, jeden z wiodących operatorów logistycznych na świecie, buduje nowy oddział w miejscowości Stans położonej...

DTW Logistics podsumowuje roczną działalność oddziału w Będzinie

DTW Logistics podsumowuje roczną działalność oddziału w Będzinie

DTW Logistics, polski operator logistyczny specjalizujący się w logistyce kontraktowej, transporcie i spedycji międzynarodowej, podsumował...

Druga edycja konferencji eDelivery już wkrótce!

Druga edycja konferencji eDelivery już wkrótce!

eDelivery 2017 to już druga edycja konferencji o posprzedażowej obsłudze klienta w e-commerce. Przeznaczona jest...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj