logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

PKP CARGO na VIII Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Przedstawiciele PKP CARGO przez trzy dni uczestniczyli w panelach dyskusyjnych w ramach VIII Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach. Rozmawiali m.in. o kondycji polskiego sektora transportowego, globalnej ekspansji polskich firm oraz potencjale Nowego Jedwabnego Szlaku - kolejowego połączenia Chin z Europą, którego Grupa PKP CARGO jest partnerem. EKG to najważniejsze wydarzenie gospodarcze w Polsce. PKP CARGO było jednym z jego głównych sponsorów.

   Podczas EKG w Katowicach PKP CARGO reprezentowali członkowie zarządu: Maciej Libiszewski, Grzegorz Fingas i Jarosław Klasa. Uczestniczyli oni w czterech panelach dyskusyjnych: „Globalna ekspansja europejskiej gospodarki”, „Kolejowy rynek cargo”, „Drogi, koleje, żegluga. System transportu w Polsce” oraz „Forum Współpracy Gospodarczej Europa-Chiny. Nowy Jedwabny Szlak”.
   Podczas dyskusji prezes zarządu PKP CARGO Maciej Libiszewski argumentował, że polska kolej potrzebuje przejezdnych szlaków, także podczas ich remontów i modernizacji. Szef największego polskiego przewoźnika zapewniał, że PKP CARGO jest w stałym kontakcie z PKP PLK, razem pracując nad najlepszymi rozwiązaniami w zakresie prowadzenia ruchu podczas remontów i modernizacji krajowej sieci kolejowej.

- Możemy jeździć w soboty, niedziele i święta, w dzień i w nocy - wtedy, gdy wykonawcy nie prowadzą prac. Musimy zbudować kolejowe autostrady, ale nie nadmiernym kosztem klienta. Jesteśmy otwarci na wszelkie dobre rozwiązania - mówił Maciej Libiszewski.

   W panelu na temat kolejowego rynku cargo Grzegorz Fingas, członek zarządu ds. handlowych przekonywał, że wyzwaniem dla towarowych przewoźników kolejowych jest malejąca przewidywalność w planowaniu przewozów. Klienci tworzą plany częściej, określając przewozy w krótszych terminach, co wymaga od przewoźników większej elastyczności. Członek zarządu PKP CARGO mówił także o perspektywach towarowego połączenia kolejowego Europy z Chinami.

 - Kolej jest stworzona do transportu towarów masowych, jednak coraz bardziej otwiera się również na nowe rynki, w tym m.in. przewozy intermodalne. Ogromne możliwości w tym zakresie daje Nowy Jedwabny Szlak. Grupa PKP CARGO uczestniczy w rozwoju tego połączenia - mówił Grzegorz Fingas.

   Dużą rolę współpracy z chińskimi partnerami w rozwoju rynku przewozów intermodalnych opartych na transporcie kolejowym podkreślał Jarosław Klasa, członek zarządu ds. operacyjnych. Podczas spotkania w ramach Forum Współpracy Gospodarczej Europa-Chiny zgłosił on pełną gotowość PKP CARGO do wsparcia rozwoju projektu łączącego linią kolejową Chiny z Europą.

- Grupa PKP CARGO posiada kompetencje oraz możliwości techniczne i zaplecze infrastrukturalne pozwalające włączyć się w ten ambitny projekt. Cieszymy się zaufaniem urzędów celnych, stale rozwijamy narzędzia IT poprawiające jakość obsługi klienta. To czyni nas naturalnym partnerem Nowego Jedwabnego Szlaku - mówił Jarosław Klasa.

   Europejski Kongres Gospodarczy należy do najważniejszych wydarzeń gospodarczych w Europie Centralnej. W tym roku w ciągu trzech dni wokół cyklu debat poświęconych nowym kierunkom myślenia o przyszłości gospodarczej Europy zgromadziło osiem tysięcy gości z krajów europejskich, a także z Azji i Afryki.

Ostatnio zmieniany wtorek, 31 maj 2016 06:33

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Amazon otworzy w Sosnowcu nowe centrum logistyki e-commerce

Amazon otworzy w Sosnowcu nowe centrum logistyki e-commerce

Amazon planuje otwarcie nowego centrum logistyki e-commerce w Sosnowcu. Zadaniem nowego centrum będzie wspieranie realizacji...

Ekol kontynuuje rozwój w Polsce

Ekol kontynuuje rozwój w Polsce

Ekol Logistics rozpoczął działalność w Polsce w maju 2015 r. i właśnie otworzył nowy magazyn...

PEKAES wzmacnia międzynarodową sieć połączeń

PEKAES wzmacnia międzynarodową sieć połączeń

Operator logistyczny PEKAES wprowadził regularne, bezpośrednie połączenie do Rumunii. Po Czechach, Słowacji i Niemczech to...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj