logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

311 mln zł na naprawy i modernizację pociągów PKP Intercity

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Przez pierwsze cztery miesiące 2016 roku PKP Intercity oddało do napraw o ponad 140% więcej wagonów niż miało to miejsce w analogicznym okresie poprzedniego roku. Do końca grudnia przewoźnik planuje naprawić lub zmodernizować ponad 570 wagonów i około 100 lokomotyw.

   Od stycznia do kwietnia br. PKP Intercity skierowało do naprawy (P4*) oraz modernizacji (P5*) aż 173 wagony. Oznacza to wzrost wynoszący ponad 140% w porównaniu do analogicznego okresu w roku poprzednim. W sumie do końca grudnia br. przewoźnik chce przeznaczyć 311 mln zł na naprawę i modernizację ponad 570 wagonów (247 mln zł) oraz na działania naprawcze około 100 lokomotyw (64 mln zł). W przypadku lokomotyw będzie to ponad 50% napraw więcej niż w 2015 roku.
  
- Przygotowujemy kolejne projekty inwestycyjne. W ciągu najbliższych lat, poza bieżącymi naprawami i modernizacjami, planujemy wykonać znaczące inwestycje taborowe, na które chcemy przeznaczyć 1,8 mld zł - mówi Beata Czemerajda, rzecznik prasowy PKP Intercity.

   Naprawy wagonów prowadzone są przez firmę REMTRAK, spółkę zależną od PKP Intercity oraz przez podmioty zewnętrze, wyłonione w przetargach. PKP Intercity w ostatnich latach zainwestowało ponad 5,5 mld złotych na zakup nowego oraz modernizację starego taboru. Dzięki temu pasażerowie już teraz mogą komfortowo podróżować na pokładach pociągów Pendolino, Flirt3, PesaDART czy zmodernizowanych wagonów.

*Pięć poziomów utrzymania pojazdów kolejowych
Pojazdy kolejowe w Polsce serwisowane są na pięciu poziomach od P1 do P5. Przeglądy oraz naprawy poziomów P1-P3 prowadzone są na co dzień czy w miarę zużycia części. Naprawy typu P4 odbywają się co 3-5 lat. Sprawdzany jest wówczas dokładnie stan techniczny pojazdu, następuje planowa wymiana podzespołów oraz zespołów. Natomiast naprawy najwyższego poziomu wykonywane są co 12-20 lat i mają na celu modernizację pojazdu. Wymieniane są praktycznie wszystkie podzespoły, nadwozia oraz podwyższany jest standard, np. poprzez wprowadzenie gniazdek elektrycznych czy toalet z zamkniętym obiegiem. 

Ostatnio zmieniany wtorek, 07 czerwiec 2016 13:14

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Solaris wchodzi na rynek holenderski

Solaris wchodzi na rynek holenderski

40 przegubowych autobusów nowy Solaris Urbino 18 zostanie zamówionych przez firmę Connexxion. Będąca własnością Trandev,...

Płatności BLIKiem u kuriera DPD Polska

Płatności BLIKiem u kuriera DPD Polska

Z początkiem kwietnia br. DPD Polska wprowadziła możliwość realizacji należności za pobranie przez system BLIK...

Fundacja GS1 Polska dołączyła do grona wystawców podczas XII Targów…

Fundacja GS1 Polska dołączyła do grona wystawców podczas XII Targów eHandlu

10 maja 2017 roku w Gdańsku odbędzie się największa impreza w formule targowej skierowana do...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj