logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

UPS inwestuje w sieć lądową pomiędzy Polską, Niemcami i Austrią

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Europejskie przedsiębiorstwa i sklepy internetowe skorzystają z szybszych lądowych połączeń przy dostawach i eksporcie w granicach kontynentu.

    Firma UPS wprowadza szereg usprawnień do swojej sieci lądowej, które ulepszą możliwości eksportu klientom w Europie, w tym w Polsce. Klienci mogą obecnie korzystać z szybszej usługi UPS Standard® przy wysyłkach w granicach kontynentu. Usługa ta zapewnia, na przykład klientom z Polski, szybsze dostawy do odbiorców w Niemczech i Austrii.

- Chociaż naszymi najszybszymi usługami zawsze będą usługi UPS Express*, skróciliśmy czas najbardziej ekonomicznych lądowych przewozów transgranicznych nawet o dwa dni - powiedział Nando Cesarone, prezes UPS Europe. - UPS zamierza do roku 2019 zainwestować 2 mld USD w swoją europejską sieć i infrastrukturę. Częścią tej inwestycji jest modernizacja naszej sieci lądowej, która umożliwi klientom z Polski szybsze i sprawniejsze dotarcie na nowe rynki.

   Ecommerce Europe szacuje, że do roku 2020 obroty internetowe w Europie wzrosną do 6,6% europejskiego PKB, w porównaniu z 2,2% w roku 2014. Ten wzrost obrotów w handlu elektronicznym oznacza, że klienci mają większe niż kiedykolwiek wcześniej możliwości dokonywania zakupów dóbr osobistych, a także nabywania towarów i usług w sektorach tradycyjnych, takich jak produkcja przemysłowa czy branża samochodowa. Jak wynika z przeprowadzonego przez UPS badania pt. Pulse of the Online Shopper™, 58% kupujących online rezygnuje z zakupu, jeśli ich zdaniem czas dostawy jest zbyt długi. Co więcej, 43% respondentów twierdzi, że opóźnienie dostawy zmniejsza ich skłonność do dokonywania kolejnych zakupów u tego samego dostawcy. Dzięki szybszej usłudze UPS Standard polskie przedsiębiorstwa będą mogły zwiększać poziom satysfakcji klientów, dostarczając im produkty szybciej i po przystępnej cenie.
   Krótsze czasy dostawy oznaczają także większe możliwości korzystania z eksportu przez wszystkie przedsiębiorstwa w Europie. Jak wynika z przeprowadzonego przez UPS w 2015 r. badania pt. European SME Exporting Insights, które objęło ponad 10 tys. właścicieli małych i średnich przedsiębiorstw, w tym 1040 z Polski, polskie przedsiębiorstwa eksportujące mają znaczną przewagę nad przedsiębiorstwami, które działają wyłącznie na rynku krajowym.

- UPS od prawie 40 lat ułatwia niezawodne kontakty europejskich przedsiębiorstw, niezależnie od ich wielkości, ze światem - powiedział Cesarone. - Te najnowsze usprawnienia są kolejnym dowodem naszego długofalowego zaangażowania na rzecz zapewnienia wysokiej jakości usług: jakości, z której jesteśmy znani.

* UPS Express Plus, UPS Express, UPS Express Saver, UPS Express Freight

Ostatnio zmieniany czwartek, 30 czerwiec 2016 08:20

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

10 lat współpracy Dachser z charytatywną terre des hommes

10 lat współpracy Dachser z charytatywną terre des hommes

Dachser, globalny operator  logistyczny, już od 10 lat współpracuje z międzynarodową organizacją charytatywną terre des...

PKN ORLEN uruchamia wypożyczalnie rowerów w 6 miastach

PKN ORLEN uruchamia wypożyczalnie rowerów w 6 miastach

Już wiosną przyszłego roku na wybranych stacjach paliwowych ORLEN w Warszawie, Łodzi, Wrocławiu, Lublinie, Katowicach...

Rekordowe wakacje w PKP Intercity

Rekordowe wakacje w PKP Intercity

Od czerwca do końca sierpnia 2017 roku z usług PKP Intercity skorzystało o ponad 1,3...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

menadżer zespołu w dziale handlowym

szukam pracowników

2017-09-22


specjalista ds. zakupów i sprzedaży

szukam pracowników

2017-09-22

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj