logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

UPS inwestuje w sieć lądową pomiędzy Polską, Niemcami i Austrią

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Europejskie przedsiębiorstwa i sklepy internetowe skorzystają z szybszych lądowych połączeń przy dostawach i eksporcie w granicach kontynentu.

    Firma UPS wprowadza szereg usprawnień do swojej sieci lądowej, które ulepszą możliwości eksportu klientom w Europie, w tym w Polsce. Klienci mogą obecnie korzystać z szybszej usługi UPS Standard® przy wysyłkach w granicach kontynentu. Usługa ta zapewnia, na przykład klientom z Polski, szybsze dostawy do odbiorców w Niemczech i Austrii.

- Chociaż naszymi najszybszymi usługami zawsze będą usługi UPS Express*, skróciliśmy czas najbardziej ekonomicznych lądowych przewozów transgranicznych nawet o dwa dni - powiedział Nando Cesarone, prezes UPS Europe. - UPS zamierza do roku 2019 zainwestować 2 mld USD w swoją europejską sieć i infrastrukturę. Częścią tej inwestycji jest modernizacja naszej sieci lądowej, która umożliwi klientom z Polski szybsze i sprawniejsze dotarcie na nowe rynki.

   Ecommerce Europe szacuje, że do roku 2020 obroty internetowe w Europie wzrosną do 6,6% europejskiego PKB, w porównaniu z 2,2% w roku 2014. Ten wzrost obrotów w handlu elektronicznym oznacza, że klienci mają większe niż kiedykolwiek wcześniej możliwości dokonywania zakupów dóbr osobistych, a także nabywania towarów i usług w sektorach tradycyjnych, takich jak produkcja przemysłowa czy branża samochodowa. Jak wynika z przeprowadzonego przez UPS badania pt. Pulse of the Online Shopper™, 58% kupujących online rezygnuje z zakupu, jeśli ich zdaniem czas dostawy jest zbyt długi. Co więcej, 43% respondentów twierdzi, że opóźnienie dostawy zmniejsza ich skłonność do dokonywania kolejnych zakupów u tego samego dostawcy. Dzięki szybszej usłudze UPS Standard polskie przedsiębiorstwa będą mogły zwiększać poziom satysfakcji klientów, dostarczając im produkty szybciej i po przystępnej cenie.
   Krótsze czasy dostawy oznaczają także większe możliwości korzystania z eksportu przez wszystkie przedsiębiorstwa w Europie. Jak wynika z przeprowadzonego przez UPS w 2015 r. badania pt. European SME Exporting Insights, które objęło ponad 10 tys. właścicieli małych i średnich przedsiębiorstw, w tym 1040 z Polski, polskie przedsiębiorstwa eksportujące mają znaczną przewagę nad przedsiębiorstwami, które działają wyłącznie na rynku krajowym.

- UPS od prawie 40 lat ułatwia niezawodne kontakty europejskich przedsiębiorstw, niezależnie od ich wielkości, ze światem - powiedział Cesarone. - Te najnowsze usprawnienia są kolejnym dowodem naszego długofalowego zaangażowania na rzecz zapewnienia wysokiej jakości usług: jakości, z której jesteśmy znani.

* UPS Express Plus, UPS Express, UPS Express Saver, UPS Express Freight

Ostatnio zmieniany czwartek, 30 czerwiec 2016 08:20

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Nowa specjalność DTW Logistics - obsługa logistyczna hurtowni leków weterynaryjnych

Nowa specjalność DTW Logistics - obsługa logistyczna hurtowni leków weterynaryjnych

DTW Logistics, polski operator logistyczny specjalizujący się w logistyce kontraktowej, transporcie i spedycji międzynarodowej rozszerzył...

Solaris dostarczy kolejnych 10 autobusów elektrycznych do Miejskich Zakładów Autobusowych…

Solaris dostarczy kolejnych 10 autobusów elektrycznych do Miejskich Zakładów Autobusowych w Warszawie

Przedstawiciele Miejskich Zakładów Autobusowych w Warszawie oraz firm Solaris Bus & Coach S.A. i BZ...

IVECO uruchamia serwisy Truck Stations przy najważniejszych europejskich trasach przewozowych

IVECO uruchamia serwisy Truck Stations przy najważniejszych europejskich trasach przewozowych

IVECO rozpoczęło program akredytacyjny dla swojej sieci, który umożliwia punktom dysponującym specjalistycznym i wydajnym serwisem...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj