logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Telepass rozszerza elektroniczny system poboru opłat na Polskę

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Telepass zapowiada interoperacyjność urządzenia pokładowego Telepass EU z polską siecią Stalexportu. Stalexport zarządza częścią A4 będącej jedną z najbardziej uczęszczanych autostrad w towarowym ruchu drogowym.

Od 20 lipca elektroniczne urządzenie pokładowe Telepass EU działające już interoperacyjnie we Francji, Hiszpanii, Portugalii, Włoszech i Belgii (tunel Liefkenshoek) będzie kompatybilne również z aktualnym systemem poboru opłat na A4 Katowice-Kraków. Telepass - jako pierwszy w Europie usługodawca w zakresie poboru opłat autostradowych - oferuje w ten sposób w Polsce rozwiązanie interoperacyjne na ważnej osi transportu, z której korzysta większość europejskich użytkowników.

- Telepass wspiera rozwój interoperacyjności urządzenia pokładowego Telepass EU we wszystkich europejskich sieciach autostrad. Po wprowadzeniu rozwiązania we Włoszech w lutym 2016 roku, nowy serwis w Polsce daje sygnał na rynku poboru elektronicznego myta za przejazd samochodów ciężarowych, mówi Gabriele Benedetto, CEO Telepass. - Stanowi to odpowiedź na silne zapotrzebowanie polskich i również europejskich spedytorów chcących korzystać z jednolitego elektronicznego urządzenia, które pozwala na szybsze pokonywanie bramek autostradowych w obrębie ekstremalnie zagęszczonego ruchu drogowego na osi tak ważnej dla europejskiego przepływu logistycznego wschód-zachód.

- Dzięki prostej aktualizacji (brak konieczności wymiany boksu) wszyscy użytkownicy interoperacyjnego urządzenia Telepass EU korzystają z serwisu na autostradzie A4 nie ponosząc za to dodatkowych opłat. Ekskluzywna oferta Telepass odpowiada naszej europejskiej strategii rozwoju. Podstawą są tu wymogi stawiane Europejskiej Usłudze Opłaty Elektronicznej (EETS), zgodnie z którymi firma zobowiązuje się do oferowania w Europie nowych elektronicznych usług w zakresie pobierania myta. Jest to pierwszy krok: Telepass pracuje już nad interoperacyjnym urządzeniem komunikującym się z punktami poboru opłat w Austrii, Niemczech i Danii, jak przekazuje Gabriele Benedetto.

- Telepass oferuje jako jedyny usługodawca w zakresie poboru opłat własne rozwiązania opracowane kompletnie przez firmę - począwszy od konstrukcji urządzeń przez koncepcję transakcji aż po rozliczenie. Telepass pragnie zaproponować swym klientom jedyne na rynku rozwiązanie zintegrowane. Oferta zawiera również logistykę boksów, należącą do najwydajniejszych na rynku, jak również najwyższej jakości obsługę klienta, oświadcza na zakończenie Gabriele Benedetto.

 

Ostatnio zmieniany wtorek, 19 lipiec 2016 17:47

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Rekordowe wakacje w PKP Intercity

Rekordowe wakacje w PKP Intercity

Od czerwca do końca sierpnia 2017 roku z usług PKP Intercity skorzystało o ponad 1,3...

W życie wchodzi CETA - umowa o wolnym handlu pomiędzy…

W życie wchodzi CETA - umowa o wolnym handlu pomiędzy Kanadą a Unią Europejską

Podpisana 30 października 2016 roku w Brukseli umowa o wolnym handlu pomiędzy Kanadą a Unią...

Dwuwymiarowy łańcuch dostaw, czyli jak wdrażać dyrektywę fałszywkową

Dwuwymiarowy łańcuch dostaw, czyli jak wdrażać dyrektywę fałszywkową

Instytut Logistyki i Magazynowania zaprasza 5.10.2017 r. na szkolenie pt. "Dwuwymiarowy łańcuch dostaw, czyli jak...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

menadżer zespołu w dziale handlowym

szukam pracowników

2017-09-22


specjalista ds. zakupów i sprzedaży

szukam pracowników

2017-09-22

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj