logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

FedEx Express uruchomi połączenie Liège - Memphis

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Na początku kwietnia br., FedEx Express, największa na świecie firma świadcząca usługi przewozów ekspresowych i spółka zależna FedEx Corp. (NYSE: FDX), uruchomi nowe połączenie lotnicze pomiędzy europejskim hubem TNT, znajdującym się w belgijskim Liège, a światowym centrum dystrybucyjnym FedEx w Memphis (USA). Z Memphis, samoloty polecą dalej do Szanghaju (z przystankami w Seattle i Anchorage), aby następnie wrócić do Liège.

   Jest to ważny krok w procesie integracji globalnych sieci FedEx Express oraz TNT. Dzięki temu, klienci TNT z całego świata zyskają bezpośredni dostęp do szerokiego portfolio usług świadczonych przez FedEx na terenie Stanów Zjednoczonych i Kanady.

- Nowe połączenie, uruchomione przez FedEx Express, to najlepszy przykład korzyści, jakie po przejęciu TNT odczują nasi klienci - powiedział David Cunningham, prezes i dyrektor generalny FedEx Express. - Łącząc nasze przewagi, a w szczególności siatkę połączeń lotniczych FedEx Express, europejską sieć drogową TNT oraz hub w Liège, będziemy w stanie łączyć jeszcze więcej ludzi i możliwości.

   Nowe połączenie Liège-Memphis będzie obsługiwane przez FedEx Express za pomocą samolotów Boeing 777 Freighter o ładowności 116 ton. Po dotarciu do Memphis, ładunki dostarczone przez TNT będą dystrybuowane na terenie Stanów Zjednoczonych i Kanady poprzez sieć transportową FedEx.
   Dzięki uruchomieniu nowego połączenia, klienci TNT, wysyłający swoje towary do Ameryki Północnej, będą mogli skorzystać z szerszego portfela usług, świadczonych w krótszym czasie, a także wysyłać towary cięższe niż dotychczas, nie zmieniając jednocześnie zasad współpracy z TNT. Inne korzyści dla klientów to:

• Stały, dwudniowy czas transportu dla przesyłek ekspresowych z Europy do USA i Kanady - wcześniej czas ten wynosił od dwóch do czterech dni
• Trzydniowy czas transportu do Stanów Zjednoczonych i Kanady dla przesyłek ekspresowych z kluczowych lokalizacji na Bliskim Wschodzie, w Afryce i w Indiach
•  Opcjonalna, przedpołudniowa dostawa przesyłek ekspresowych
•  Cztero-pięciodniowy czas dostarczenia dla przesyłek odroczonych
•  Wyższe limity wagowe dla przesyłek ekspresowych i odroczonych w postaci paczek i ładunków
•  Więcej możliwości dla klientów z północno-zachodniego wybrzeża USA, w tym redukcja kosztów i zwiększenie pojemności transportowej, przy jednoczesnym skróceniu czasu transportu towarów łatwo psujących się, pochodzących z Szanghaju, o jeden dzień

- Ameryka Północna, a w szczególności Stany Zjednoczone, to główny partner handlowy Europy. Uruchomienie bezpośredniego połączenia lotniczego FedEx Express z Liège do Memphis to doskonała wiadomość dla klientów TNT wysyłających swoje towary do Ameryki Północnej. Decyzja ta wzmacnia również rolę hubu TNT, znajdującego się w Liège, jako ważnego elementu funkcjonowania grupy, uzupełniającego działalność hubów FedEx Express na lotniskach Paris Charles-de-Gaulle oraz w Kolonii - dodaje David Binks, prezes FedEx Express Europe i dyrektor generalny TNT.

Ostatnio zmieniany wtorek, 28 marzec 2017 06:28

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Efektywna logistyka, bezpieczny łańcuch dostaw - czyli etykieta logistyczna w…

Efektywna logistyka, bezpieczny łańcuch dostaw - czyli etykieta logistyczna w praktyce

Fundacja GS1 Polska serdecznie zaprasza do udziału w wyjątkowym szkoleniu, którego celem jest przekazanie wiedzy...

Sektor logistyczny optymistycznie patrzy w przyszłość - wyniki raportu CBRE…

Sektor logistyczny optymistycznie patrzy w przyszłość - wyniki raportu CBRE i Panattoni Europe

Rynek powierzchni przemysłowo-logistycznych w Polsce rozwija się dynamicznie od kilkunastu lat. CBRE i Panattoni Europe,...

Cross-border e-commerce: Raport Arvato o płatnościach

Cross-border e-commerce: Raport Arvato o płatnościach

Jeden z wiodących dostawców usług dla branży e-commerce, Arvato, przygotował rzetelny raport z rynków zagranicznych...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj