logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

PEKAES aktywny na Bliskim Wschodzie

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

PEKAES, czołowy operator logistyczny, notuje stały wzrost wolumenu towarów, które przewozi na Bliski Wschód. Transport w tym kierunku odbywa się głównie drogą morską, a zakres świadczonych usług obejmuje obsługę ładunków "od drzwi" klientów do portów na Bliskim Wschodzie. Wspólnie z lokalnymi partnerami spółka realizuje także dostawy na terenie krajów w tej części świata.

    Pierwsze transporty na Bliski Wschód PEKAES zrealizował w latach 70. Firmowe ciężarówki kursowały między innymi do Iranu, Iraku, Syrii czy Kuwejtu. Obecnie spółka świadczy dużo bardziej zaawansowane usługi logistyczne i na znacznie większą skalę. Jest to głównie transport ładunków drogą morską, między innymi do Kataru, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Arabii Saudyjskiej i Iraku.
   W ubiegłym roku PEKAES przetransportował na Bliski Wschód ponad 500 kontenerów. Natomiast tylko w pierwszym półroczu 2017 roku firma przewiozła prawie 400 kontenerów. Do państw na obszarze Bliskiego Wschodu PEKAES dostarcza głównie materiały budowlane, aparaturę laboratoryjną, granulaty gumowe oraz meble i zabawki.

- Dzięki wsparciu lokalnych agentów możemy zaoferować naszym klientom możliwość realizacji nawet bardzo złożonych operacji logistycznych na Bliskim Wschodzie. Sprawną obsługę wszystkich projektów umożliwia nam także nowoczesny magazyn. Dzięki jego doskonałej lokalizacji oraz pełnemu wykorzystaniu sieci terminali PEKAES możemy działać szybko i efektywnie dostarczając klientom serwis na najwyższym poziomie - mówi Kajetan Jagłowski, dyrektor spedycji morskiej i lotniczej PEKAES.

  W zakresie drobnicy międzynarodowej PEKAES świadczy również usługi z Turcji (Istambuł) do Polski (Czechowice-Dziedzice).

- Tam gdzie jest to wymagane, zapewniamy naszym klientom pełną obsługę celną, jak również liczne dodatkowe usługi portowe. A wszystko to dzięki własnym biurom spedycji morskiej i portowej w Gdyni i Szczecinie - dodaje Kajetan Jagłowski.

Ostatnio zmieniany piątek, 04 sierpień 2017 12:12

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Rekordowe wakacje w PKP Intercity

Rekordowe wakacje w PKP Intercity

Od czerwca do końca sierpnia 2017 roku z usług PKP Intercity skorzystało o ponad 1,3...

W życie wchodzi CETA - umowa o wolnym handlu pomiędzy…

W życie wchodzi CETA - umowa o wolnym handlu pomiędzy Kanadą a Unią Europejską

Podpisana 30 października 2016 roku w Brukseli umowa o wolnym handlu pomiędzy Kanadą a Unią...

Dwuwymiarowy łańcuch dostaw, czyli jak wdrażać dyrektywę fałszywkową

Dwuwymiarowy łańcuch dostaw, czyli jak wdrażać dyrektywę fałszywkową

Instytut Logistyki i Magazynowania zaprasza 5.10.2017 r. na szkolenie pt. "Dwuwymiarowy łańcuch dostaw, czyli jak...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

menadżer zespołu w dziale handlowym

szukam pracowników

2017-09-22


specjalista ds. zakupów i sprzedaży

szukam pracowników

2017-09-22

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj