logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

SuperDrob SA stosuje standardy GS1

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Pracując w branży spożywczej spółka SuperDrob SA stanęła przed koniecznością wprowadzenia standardu oznakowania produktu, tak aby informacje o pochodzeniu, ilości, wadze czy dacie przydatności do spożycia były czytelne dla wszystkich w całym łańcuchu dostaw, od producenta, poprzez przewoźnika, dystrybutora aż do detalisty zarówno w Polsce jak i zagranicą.

WDROŻENIE I KORZYŚCI

Rozwiązaniem było wdrożenie oznakowania produktu etykietą logistyczną zgodną ze standardem GS1. Na początek firma zdecydowała się wdrożyć GS1 w zakładzie w Łodzi. Standard ten umożliwia wykorzystywanie jednoznacznych numerów identyfikacyjnych na całym świecie. Kody kreskowe są nośnikiem informacji w łańcuchu dostaw, w którym wszyscy uczestnicy porozumiewają się wspólnym językiem. W wymianie handlowej zgodnej z systemem GS1 ważne jest, aby każdy uczestnik łańcucha dostaw miał  ustandaryzowany kod.

- Wybraliśmy oprogramowanie firmy SKK, ponieważ ma ono intuicyjny interfejs użytkownika i jest proste w obsłudze. Jesteśmy bardzo zadowoleni z jakości usług jak i ze współpracy z SKK – mówi pan Marek Rzepecki z SuperDrob SA.

Oprogramowanie SKK Etykieta Logistyczna GS1 to zaawansowany system drukowania etykiet logistycznych, niewymagający od użytkownika znajomości podstaw systemu GS1. Wymiana danych z systemem zewnętrznym następuje automatycznie i nadzoruje nadawanie numerów SSCC.
W etykiecie zawarte są dane na temat produktu takie jak:

- IZ 02 – GTIN jednostek handlowych zawartych w jednostce logistycznej (CONTENT/ZAWARTOŚĆ)
- IZ 37 – liczba jednostek handlowych zawartych w jednostce logistycznej (COUNT/LICZBA)
- IZ 15 – najlepsze do (RRMMYY) (BEST BEFORE/NAJLEPSZE DO)
- IZ 10 – numer serii lub partii produkcyjnej (BATCH/LOT/DERIA)
- IZ 310(n) – waga netto (NET WEIGHT(kg)/WAGA NETTO(kg))
- IZ 11 – data produkcji (RRMMYY) (PROD DATE/DATA PROD.)
- IZ 00 – Seryjny Numer Jednostki Logistycznej (SSCC)

- Największymi korzyściami jest spełnienie wymagań naszych klientów, jak również usprawnienie oznakowania wyrobów. Planujemy w najbliższej przyszłości podobne wdrożenie w zakładzie w Karczewie – dodaje Marek Rzepecki.

DOSTAWCA ROZWIĄZAŃ
Firmą integratorską, która przeprowadziła wdrożenie systemu drukowania etykiet logistycznych jest SKK - Systemy Kodów Kreskowych S.A. z Krakowa, która na polskim rynku funkcjonuje od roku 1992.  SKK S.A. od 2009 roku, jest również Partnerem w Programie Współpracy z Dostawcami Rozwiązań, a jej autorskie rozwiązanie SKK Etykieta Logistyczna GS1, po przejściu procedury audytu uzyskało prawo posługiwania się znakiem „Zgodny z GS1”. Znak ten jest gwarancją tego, że produkt Dostawcy Rozwiązań spełnia wszelkie wymagania niezbędne do wdrożenia i/lub stosowania zgodnie z globalnymi standardami GS1.

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 15 kwiecień 2013 12:20

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

IVECO uruchamia serwisy Truck Stations przy najważniejszych europejskich trasach przewozowych

IVECO uruchamia serwisy Truck Stations przy najważniejszych europejskich trasach przewozowych

IVECO rozpoczęło program akredytacyjny dla swojej sieci, który umożliwia punktom dysponującym specjalistycznym i wydajnym serwisem...

Genius Lab w Grupie Raben

Genius Lab w Grupie Raben

Transport i logistyka niemal całkowicie bez papieru, zastosowanie mechanizmów „early warning” do przewidywania ewentualnych przesunięć...

DACHSER powiększa oddział w Strykowie

DACHSER powiększa oddział w Strykowie

DACHSER, jeden z wiodących globalnych operatorów logistycznych, powiększa swój oddział w Strykowie pod Łodzią. Całość...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj