logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Poznaj tajemnice kodu kreskowego na Targach Mobilnych w Warszawie

Oceń ten artykuł
(1 Głosuj)

Kod kreskowy obchodzi w tym roku jubileusz 40 lat funkcjonowania w handlu. Z tej okazji organizacja GS1 Polska przygotowała szereg działań okolicznościowych, a jednym z nich będzie prezentacja jak i do czego w dzisiejszych czasach konsument może wykorzystać kod.

Zapraszamy 21 i 22 marca na Stadion Narodowy w Warszawie oraz znajdujące się na jego terenie stoisko GS1 Polska, gdzie podczas trwających Targów Mobilnych będzie można dowiedzieć się jak wykorzystać kod kreskowy, aby kupować świadomie.

W czerwcu 1974 roku w supermarkecie w Ohio (USA) po raz pierwszy zeskanowano przy kasie kod kreskowy. Produktem była guma do żucia Wrigley. Dzisiaj, przy kasach supermarketów, dyskontów i różnych innych sklepów na całym świecie skanowanych jest 5 miliardów kodów dziennie. Potencjał tych kilkunastu kresek jest więc gigantyczny i co ciekawe - wzrasta wraz z rozwojem nowoczesnych technologii. Podczas targów mobilnych zapraszamy na stoisko ILiM-GS1 Polska, przy którym będzie można samodzielnie sprawdzić do jakich informacji o produkcie można dotrzeć, skanując kod kreskowy. Jeżeli jesteś alergikiem, dbasz o dietę, sprawdzasz opinie i ceny lub lubisz łowić okazje, koniecznie odwiedź stoisko nr C6.

Całemu wydarzeniu towarzyszyć będą warsztaty. W pierwszym dniu poświęcone będą głównie rozwijaniu aplikacji, decyzjom technologicznym, digital publishingowi i mobile marketingowi. Prelegentami będą m.in.: Tomasz Woźniak z Future Mind, który opowie o tym, jak przygotować firmę do produkcji aplikacji, Marcin Zaremba z Senfino, który skoncentruje się na użyteczności aplikacji, a Bartłomiej Lozia z Jojo Mobile podzieli się wiedzą jak zmonetyzować aplikację. Podczas warsztatów dowiemy się jak wykorzystać w świecie offline popularne beacony, geolokalizację czy mobilne płatności. 22 marca to gratka dla fanów technologii mobilnych. Tego dnia odbędą się warsztaty "Aktywny rodzic", podczas których dowiemy się jak mądrze i bezpiecznie wprowadzać dzieci w świat nowych technologii, a także przegląd aplikacji, które wspierają zdrowy tryb życia i codzienną efektywność. Podróżniccy.pl zaprezentują jak korzystać ze smartfona w podróży, a ekipa z niebezpiecznik.pl pokaże jak zabezpieczyć swój telefon. Targi Mobilne to doskonała okazja do zapoznania się z nowościami technologicznymi dostępnymi na rynku.

Ostatnio zmieniany środa, 12 marzec 2014 10:31

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Stacje paliw coraz lepiej spełniają oczekiwania kierowców

Stacje paliw coraz lepiej spełniają oczekiwania kierowców

Poziom satysfakcji klientów stacji paliw systematycznie rośnie, maleją z kolei różnice w ocenie poszczególnych sieci....

Solaris zdobywa zamówienie na pierwsze autobusy elektryczne w stolicy Europy

Solaris zdobywa zamówienie na pierwsze autobusy elektryczne w stolicy Europy

Największe przedsiębiorstwo transportu publicznego w stolicy Belgii, firma STIB, zamówiła pierwsze autobusy elektryczne. Będzie to...

Kolejne połączenie PKP Intercity na Ukrainę

Kolejne połączenie PKP Intercity na Ukrainę

PKP Intercity rozszerza siatkę połączeń na Ukrainę. Już od 24 sierpnia br. podróżni zyskają kolejną...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj