logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Czy wiesz, że poprawność kodów kreskowych można sprawdzić?

Oceń ten artykuł
(1 Głosuj)

Dobrze zaprojektowany i wydrukowany kod kreskowy powinien być czytelny i wspierać procesy logistyczne, dzięki czemu odbiorcy nie będą wnosić reklamacji. Poprawny kod kreskowy to także wizytówka firmy i dobry argument dla handlowców w czasie negocjacji handlowych. Fundacja GS1 Polska zachęca do sprawdzenia poprawności kodów zamieszczanych na produktach jednostkowych, opakowaniach zbiorczych (hurtowych) i etykietach logistycznych.  

Sama weryfikacja jakości kodów kreskowych polega na obiektywnej ocenie dostarczonych próbek opakowań lub projektów graficznych za pomocą specjalistycznych urządzeń. Zwykły czytnik nie wystarczy by potwierdzić jakość kodu, stąd konieczność skorzystania z usług specjalistycznych. Oprócz szczegółowego raportu z weryfikacji każda z firm otrzyma także wskazówki, w jaki sposób usunąć ewentualne błędy w projektach. Więcej informacji o ofercie weryfikacji kodów kreskowych można przeczytać na stronie Fundacji GS1 Polska.

Jednocześnie warto rozważyć uczestnictwo w systemie GS1, bowiem na wszystkich członków organizacji czeka miła niespodzianka – weryfikacja jakości dwóch etykiet z kodem kreskowym w roku jest bezpłatna.

Ostatnio zmieniany piątek, 28 lipiec 2017 11:58

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Poczta Polska zwiększa zatrudnienie i poszukuje nowych pracowników

Poczta Polska zwiększa zatrudnienie i poszukuje nowych pracowników

Od 2016 r. Poczta Polska, największy pracodawca w Polsce, zwiększyła zatrudnienie o ponad 2,5 tys....

CARGOTOR podpisał umowę z SYSTRĄ

CARGOTOR podpisał umowę z SYSTRĄ

Sprawniejszy transport towarów oraz znaczna poprawa bezpieczeństwa ruchu kolejowego to najważniejsze cele projektu, w ramach...

Pociąg do Internetu rzeczy - analityka zmienia branżę transportową

Pociąg do Internetu rzeczy - analityka zmienia branżę transportową

Branża transportowa działa w wyjątkowo konkurencyjnym środowisku. Z jednej strony obowiązują w niej niezwykle krótkie...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj