logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Wrzuć grosik w sieć!

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
System mikropłatności miał swoją premierę na naszym rynku kilka lat temu. Do korzystania z niego zachęcała firma eCard SA. Mikropłacić można by za towary i usługi, jak np. pliki muzyczne, czy artykuły w gazetach. Zaleta systemu polega na tym, że mikropłatnik ma możliwość uiszczenia ceny już od jednego grosza.
Sposób na hakera
Jednocześnie mikropłatnik może być spokojny o stan swoich oszczędności. Dokonanie mikroprzelewu nie ma prawa skutkować tym, że jakiś zdolny, a pozbawiony moralnych oporów haker, bezczelnie wyzeruje nasze konto bankowe. Jak to możliwe? Mikropłatnik rejestruje się na witrynie firmy, gdzie otrzymuje hasło uprawniające do wglądu w stan rachunku. Następnie zakłada specjalne subkonto, na które-kartą, przelewem lub przekazem-wpłaca zaledwie kilkadziesiąt złotych. I to z tego subkonta dokonuje groszowych przelewów. Posiadając mikrokonto możesz dokonywać zakupów za kliknięciem w sposób całkowicie bezpieczny. Połączenia z systemem szyfrowane są 128 bitowym SSL-em. Nie musisz posiadać kart płatniczych ani konta bankowego. Wystarczy, że zasilisz mikrokonto wybraną kwotą, a zostanie ono aktywowane-tak kilka lat temu reklamowała się firma eCard. Firma zachęcała do systemu również witryny internetowe-eCard miał być
bowiem jedynie pośrednikiem: Każda witryna, która chce sprzedawać produkty w systemie, musi zainstalować dowolną aplikację, realizującą sprzedaż przez Internet. Wszystkie sklepy internetowe mogą wprowadzić mikropłatności od zaraz. Serwisom przystępującym do programu, eCard dostarcza bezpłatnie uniwersalne oprogramowanie, integrujące ich aplikacje sprzedaży z systemem.
Ponure wróżby
Spółka eCard ostrzegała też, że-rezygnując z sięgnięcia po mikropłatności-lada dzień pozbawieni zostaniemy dostępu do znacznej części sieciowej skarbnicy: Dobiega końca okres darmowego korzystania z zawartości internetu-serwisów informacyjnych, artykułów prasowych,
analiz i raportów, archiwów, plików muzycznych i graficznych. Jeśli portale i tematyczne serwisy internetowe nie znajdą stabilnych źródeł finansowania, zbankrutują-wieszczyli firmowi spece od marketingu.-Bankructwo grozi wszystkim portalom i serwisom informacyjnym. Nawet te największe, jak Yahoo! i AOL, notują straty.

Artykuł pochodzi z czasopisma
Ostatnio zmieniany piątek, 15 wrzesień 2006 11:55
Ściągnij załącznik:

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Reaktywowane PUTy znowu naprawiają tabor PKP CARGO

Reaktywowane PUTy znowu naprawiają tabor PKP CARGO

Przeznaczone do likwidacji przez poprzedni Zarząd PKP CARGO punkty utrzymania taboru (PUT) w Południowym Zakładzie...

Kuehne + Nagel kontynuuje rozwój platformy logistycznej dla sektora farmaceutycznego…

Kuehne + Nagel kontynuuje rozwój platformy logistycznej dla sektora farmaceutycznego i opieki zdrowotnej

W całym zakresie działalności i w każdym regionie na świecie Kuehne + Nagel skupia się...

Pociągiem PKP Intercity na Wielkanoc

Pociągiem PKP Intercity na Wielkanoc

Osoby, które podczas wielkanocnych wyjazdów postawią na podróż pociągiem PKP Intercity, już teraz powinni zaplanować...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj