logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Portal korporacyjny - integracja użytkowników, systemów i procesów

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Jesteśmy przyzwyczajeni postrzegać serwisy internetowe przede wszystkim jako wizytówki firm i organizacji. To skądinąd słuszne pojmowanie często utrudnia twórcom serwisów dostrzec bogactwo możliwości, jakie może oferować zaawansowany funkcjonalnie portal korporacyjny. Większe firmy coraz częściej traktują serwisy internetowe jako swoistą bramę, przez którą mogą płynąć informacje przetwarzane w wielu rozproszonych źródłach. Tradycyjnie pojmowany serwis WWW może stać się uniwersalnym narzędziem integracji, zarówno różnorodnych użytkowników, ich wiedzy, wielorakich danych oraz funkcjonalności, którą oferują wewnętrzne systemy informatyczne przedsiębiorstwa. Jak to możliwe? W myśl idei portalu korporacyjnego przeglądarka internetowa staje się centralnym, często jedynym, środowiskiem pracy większości pracowników oraz wielu użytkowników zewnętrznych: pracowników terenowych, klientów oraz firm współpracujących. By spełnić ten postulat, serwis internetowy musi posiadać zarówno dostatecznie rozwiniętą funkcjonalność, jak i mechanizmy prezentacji bardzo szerokiego przekroju różnorodnych danych i informacji. Do tego potrzeba odpowiednich narzędzi informatycznych, które pozwolą zbudować szkielet portalu korporacyjnego, następnie nadadzą mu właściwą funkcjonalność i wypełnią treścią, która będzie na bieżąco dostosowywana do profili indywidualnych użytkowników. Charakter systemów do budowy i rozwijania portali korporacyjnych odzwierciedla złożoność procesu tworzenia portalu. Wprowadzony z początkiem roku na polski rynek RedDot ECMS 6.0 ma strukturę modułową, w której każdy moduł zapewnia odrębną funkcjonalność - od tworzenia szkieletu portalu i zarządzania treścią, przez funkcje integrujące aplikacje, zarządzanie dokumentami, generowanie dynamicznych informacji, import i eksport danych, wyszukiwanie, wspomaganie procesów biznesowych itd. Struktura modułowa systemu służy zatem precyzyjnemu modelowaniu portalu pod kątem wymagań komunikacyjnych firmy oraz zapewnia elastyczność w przypadku, kiedy te wymagania się zmieniają.
Koncepcja portalu korporacyjnego
Jak wiadomo organizacje wspierają własną działalność różnorodnymi systemami informatycznymi, które wraz z bazami danych tworzą wewnętrzną infrastrukturę IT. Z reguły osoby posiadające przydzielone kompetencje pracują w dedykowanych aplikacjach, które umożliwiają udział w procesach biznesowych, takich jak kontrola finansów, logistyka czy obsługa klientów. Portal korporacyjny ma umożliwiać dostęp do wszystkich wewnętrznych aplikacji dedykowanych z poziomu przeglądarki internetowej. To oznacza, że każde stanowisko w organizacji musi dysponować indywidualnym interfejsem pracy, przygotowanym pod konkretne kompetencje i obowiązki pracy. Użytkownicy systemu RedDot ECMS, po wprowadzeniu własnego hasła, dysponują uniwersalnym narzędziem pracy, indywidualnie skonfigurowanym portalem, poprzez który można nie tylko uczestniczyć w procesach biznesowych, ale również komunikować się z innymi użytkownikami i pobierać informacje potrzebne do wykonania obowiązków, ale pochodzące z innych źródeł danych.

Artykul pochodzi z czasopisma "e-Fakty" 2/2005.
Ostatnio zmieniany wtorek, 21 listopad 2006 10:57
Ściągnij załącznik:

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

DHL Global Forwarding ponownie wyróżniony

DHL Global Forwarding ponownie wyróżniony

DHL Global Forwarding - globalny lider frachtu lotniczego i morskiego, wchodzący w skład Deutsche Post...

Frigo Logistics otwiera odział w Błoniu koło Warszawy

Frigo Logistics otwiera odział w Błoniu koło Warszawy

14 lipca spółka Frigo Logistics otworzyła nowy odział w Błoniu, na ulicy Pass 20. Pierwsze...

Nowa specjalność DTW Logistics - obsługa logistyczna hurtowni leków weterynaryjnych

Nowa specjalność DTW Logistics - obsługa logistyczna hurtowni leków weterynaryjnych

DTW Logistics, polski operator logistyczny specjalizujący się w logistyce kontraktowej, transporcie i spedycji międzynarodowej rozszerzył...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj