logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Mobilna Australia

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Marketing mobilny w Australii bardzo mocno rozwinął się w ostatnich latach w związku ze wzrostem zainteresowania telefonami komórkowymi i usługami bezprzewodowymi w całym kraju. Około 82 procent Australijczyków posiada telefon komórkowy. To duży potencjał dla rozwoju strategii marketingu mobilnego. Wygenerował on od około 4 miliardów dolarów w 1998 r. do prawie 15 miliardów dolarów zysku w 2004 r. Analitycy z branży przepowiadają dalszy wzrost dochodów w sektorze marketingu mobilnego do 2007 roku.
Australijczycy i telefony komórkowe
W 2001 roku firma Morgan Research przeprowadziła badania, według których 70 proc. Australijczyków posiada własny telefon komórkowy lub ma do niego dostęp. Natomiast gazeta "The Sydney Morning Herald" poinformowała, że w sierpniu 2004 r. liczba ta wzrosła do 82 proc., co daje ponad 16 milionów osób korzystających z 15,4 miliona komórek w całym kraju. Ponadto Australia znajduje się na trzecim miejscu w świecie pod względem ilości wysyłanych SMS-ów. Z 94 proc. przeczytanych (!) SMS-ów marketingowych oraz 24 proc. przesłanymi dalej do przyjaciół (wg www.enpocket.com), rynek marketingu mobilnego wydaje się być ogromną szansą dla przedsiębiorstw, które chcą promować i sprzedawać swoje produkty i usługi. Opracowania naukowe oraz publikacje firmowe, które do celów tego artykułu przeanalizowałem, przedstawiają duże zróżnicowanie w kampaniach marketingowych wykorzystujących usługi mobilne. Jednym firmom się powiodło, innym nie. Bardzo łatwo jest wpaść w zachwyt po przeanalizowaniu tych zawrotnych statystyk i uwierzyć, że "też tak musimy w firmie zrobić" wykorzystując marketing mobilny, bez brania pod uwagę innych opcji i praw rządzących przedsiębiorstwem.
Strategie marketingu mobilnego
Dla firmy iTouch Australia mobilny marketing to "komplet produktów dostarczających firmom możliwości na prowadzenie przekazu marketingowego w przestrzeni mobilnej oraz umieszczenie swojej marki wprost w kieszeni konsumenta".

Artykuł pochodzi z czasopisma "e-Fakty" 2/2005.
Ostatnio zmieniany wtorek, 21 listopad 2006 10:56
Ściągnij załącznik:

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Nowy oddział Dachser w Austrii

Nowy oddział Dachser w Austrii

Dachser, jeden z wiodących operatorów logistycznych na świecie, buduje nowy oddział w miejscowości Stans położonej...

DTW Logistics podsumowuje roczną działalność oddziału w Będzinie

DTW Logistics podsumowuje roczną działalność oddziału w Będzinie

DTW Logistics, polski operator logistyczny specjalizujący się w logistyce kontraktowej, transporcie i spedycji międzynarodowej, podsumował...

Druga edycja konferencji eDelivery już wkrótce!

Druga edycja konferencji eDelivery już wkrótce!

eDelivery 2017 to już druga edycja konferencji o posprzedażowej obsłudze klienta w e-commerce. Przeznaczona jest...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj