logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Pieniądze za kilka kliknięć

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Bankowość internetowa w coraz większym stopniu zastępuje lub uzupełnia tradycyjne metody prowadzenia działalności bankowej. Ten rodzaj usług polega na umożliwieniu klientowi dostępu do jego rachunku i dokonywania operacji za pomocą przeglądarek internetowych, telefonów GSM i telefonów stacjonarnych. Zakres tych usług, w zależności od wykorzystywanego oprogramowania i strategii banku, może być bardzo szeroki. Na świecie już kilkadziesiąt milionów użytkowników korzysta z tej formy bankowości. Jak zatem sytuacja wygląda na naszym rodzimym podwórku? W Polsce już 20 banków oferuje swoim klientom elektroniczny dostęp do rachunku, tak więc jest z czego wybierać. Zanim jednak zdecydujemy się na którąś z szerokiej gamy ofert, musimy bardzo dobrze rozpoznać poszczególne produkty, gdyż różnią się one między sobą znacznie, zarówno pod względem ilości kanałów dostępu, jak i korzyści finansowych (oprocentowanie, opłaty). Wybór więc nie jest łatwy, ale już na wstępie należy zaznaczyć, że nie znajdziemy jednego najlepszego, tzw. "uniwersalnego" konta, które jest trakcyjne zarówno pod względem finansowym i oferuje bardzo dużo możliwości. Jeszcze kilka lat temu baki internetowe kusiły swoich klientów bardzo atrakcyjnym oprocentowaniem zgromadzonych na koncie środków pieniężnych, które sięgało 16,5 proc. w skali roku. Dzisiaj sytuacja się zmieniła, jednak najlepsze banki jak mBank, Lukas Bank, czy Fortis Bank mają procentowanie rachunku w granicach 2-5,3 proc. Jednak w chwili obecnej, to nie oprocentowanie lokat czy rachunku powinno decydować o wyborze danego banku, lecz funkcjonalność naszego e-konta.
Co każde konto ma lub co powinno mieć...
W pierwszej kolejności należy zwrócić szczególną uwagę, co każde konto powinno nam oferować jako tzw. "wyposażenie standardowe". Usługi podstawowe to przede wszystkim: konto oszczędnościowo-rozliczeniowe, możliwość założenia lokaty oraz zaciągnięcia kredytu, bez konieczności wizyty w oddziale, możliwość definiowania przelewów pojedynczych i ich wykonywania oraz zdefiniowania tzw. przelewów stałych, które raz ustawione, będą się w przyszłości wykonywać automatycznie w ściśle określonym terminie. Te cechy konta mają wszystkie najważniejsze na polskim rynku i godne uwagi banki.

 
Artykuł pochodzi z czasopisma "e-Fakty" 3/2005.
Ostatnio zmieniany czwartek, 23 listopad 2006 14:45
Ściągnij załącznik:

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Lajon ponownie wybiera lwa

Lajon ponownie wybiera lwa

16 marca 2017, w autoryzowanej stacji serwisowej MAN JK Diesel Service w Rybniku, właściciele firmy...

Grupa Deutsche Post DHL planuje ograniczyć do zera emisję dwutlenku…

Grupa Deutsche Post DHL planuje ograniczyć do zera emisję dwutlenku węgla do 2050 r.

Grupa Deutsche Post DHL do 2050 r. ograniczy emisję dwutlenku węgla wytwarzanego przez działania z...

PEKAES otwiera nowoczesny terminal w Małopolsce

PEKAES otwiera nowoczesny terminal w Małopolsce

Operator logistyczny PEKAES uruchomił nową platformę cross-dockingową w Małopolsce, zmieniając w ten sposób lokalizację Oddziału...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj