logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

4Business w służbie zdrowia

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W dzisiejszych czasach gwałtownie Time Based Competition przechodzi do Information Based Competition. Bez względu na branże, w jakiej firma działa, musi się liczyć z tym, że bez szybkiej, pewnej informacji, w najbliższej przyszłości będzie skazana na porażkę. Następujący w tempie geometrycznym postęp technologiczny i powszechna informatyzacja daje różnorakie możliwości firmom zauważającym ten trend.

Firma, która reprezentuje Fresenius Medical Care Polska SA to lider na polskim rynku dostawców rozwiązań dla leczenia nerkozastępczego. FMC POLSKA SA, to część międzynarodowego koncernu Freseniusa, największego na świecie producenta i dostawcy sprzętu do dializy otrzewnowej i hemodializy.

Okres ostatnich kilku lat to dynamiczny rozwój struktur firm na świecie, ale polski oddział również nie ustępuje spółce matce i stale powiększa swój udział w rynku, liczbę klientów, jak również wskaźniki ekonomiczne i finansowe. I właśnie ten rozwój, zwiększona skala działania FMC POLSKA, zwrócenie się FMC AG w kierunku rozwiązań Supply Chain Managment, jak również ciągle dążenie do doskonałości, było główną przyczyną podjęcia decyzji przez FMC POLSKA, o wdrożeniu kompleksowego rozwiązania informatycznego wspomagającego zarządzanie firmą. Wybór systemu poprzedzony był fazą szczegółowych analiz potrzeb informacyjnych i funkcjonalnych. W wyniku analiz zdefiniowano kilka obszarów działalności spółki, które mogłyby skorzystać na wprowadzeniu zintegrowanego systemu. Obszary te to m.in. logistyka i serwis. W firmie powołany został interdyscyplinarny zespół, odpowiedzialny za uszczegółowienie wymagań stawianych oprogramowaniu. W wyniku jego prac powstał raport - lista życzeń odnośnie funkcjonalności systemu. Wspólnie z centralą FMC AG, po przeanalizowaniu specyfiki wymagań, szczególnie odnośnie modułu do zarządzania relacji z pacjentami dializy otrzewnowej, wybór padł na system 4Business. Jest to dedykowana aplikacja napisana przez informatyków Freseniusa z Rosji, wdrożona i działająca dotychczas z powodzeniem w wielu krajach i spełniająca wymagania wynikające ze specyfiki branży.

Także przy wdrożeniu 4B w Polsce nie obyło się bez dostosowania go do specyficznych, charakterystycznych dla polskiej służby zdrowia wymagań. Zmiany te zostały jednak przeprowadzone szybko i bez większych trudności od strony aplikacyjnej i sprzętowej. Najważniejszą jednak sprawą była kwestia współpracy systemu "polskiego" z systemem SAP, który funkcjonuje w Niemczech. Ze względu na złożoność SAP decyzja o jego wdrożeniu w Polsce została odrzucona. Wybór padł na 4B, który był przystosowany do współpracy z SAPem.

Artykuł pochodzi z czasopisma "Logistyka" 4/2003.

Ostatnio zmieniany czwartek, 27 grudzień 2007 09:53
Ściągnij załącznik:

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Dachser dla producentów światłowodów

Dachser dla producentów światłowodów

DACHSER, globalny operator logistyczny, umożliwia firmie OFS międzynarodowy rozwój i zapewnia efektywne wsparcie z zakresu...

Pierwsze na świecie autobusy elektryczne do poboru krwi

Pierwsze na świecie autobusy elektryczne do poboru krwi

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach podpisało z firmą Solaris umowę na dostarczenie dwóch...

Pierwsze kroki z kodami kreskowymi - zapraszamy do udziału w…

Pierwsze kroki z kodami kreskowymi - zapraszamy do udziału w webinarium GS1 Polska

Już w pierwszy poniedziałek sierpnia serdecznie zapraszamy Państwa w imieniu Fundacji GS1 Polska do udziału...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj