logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:


A+ A A-

Partnerstwo w zarządzaniu wiedzą logistyczną

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Specjalistyczne firmy przychodzą i odchodzą. W przedsiębiorstwie pozostaje problem, jak przełożyć osiągnięcia i konsekwencje wdrożonego projektu na złożone środowisko pracy i nowe możliwości osiągnięcia pozycji konkurencyjnej na rynku. Jak przekuć wydane pieniądze na sukces.
Wielu menedżerów w praktyce boryka się z rzeczywistym przebiegiem złożonych, systemowo powiązanych i interdyscyplinarnych współzależności logistyki z innymi funkcjami przedsiębiorstwa, w jego procesach gospodarczych. Wyzwania redukcji całkowitych kosztów łańcuchowych, jednolitej identyfikacji ładunku w łańcuchu partnerów, eliminacji strat i wiele innych, obejmujących złożone uwarunkowania relacji z otoczeniem rynkowym, wymagają bieżących analiz i nie są zadaniem łatwym. Do tego należy dołączyć śledzenie nowych technologii i rozwiązań organizacyjnych oraz sztukę ich wdrażania w ścisłym powiązaniu z dostawcami i odbiorcami, aby jeszcze lepiej obsłużyć klienta i podnieść konkurencyjność produktu na rynku.
Rozległy obszar zadaniowy zarządzania logistyką ma swoje wymierne odbicie w bardzo pojemnym zakresie obowiązków dyrektorów ds. operacyjnych, dyrektorów i kierowników ds. logistyki oraz oczywiście ich zespołów. Oto dwie wypowiedzi zebrane tylko w ramach ostatnio realizowanych projektów i wdrożeń:
Wdrożenie systemu organizacyjnego i informatycznego zarządzania dostawcami jest etapem stopniowego przechodzenia do kontroli łańcucha zaopatrzenia i analizy możliwości outsourcingu produkcji wielu podzespołów. Realizujemy to, aby móc dokładniej skoncentrować się na potrzebach klienta oraz zwiększyć możliwości i elastyczność produkcji, nie budując nowych hal fabrycznych. Jest to dla nas zupełnie nowa droga, nowa również dla naszych wielu dostawców. Powoli budujemy naszą strategię raczej intuicyjnie popychani bieżącymi korzyściami, niedokładnie wiedząc, jak i jakimi narzędziami oraz jaki będzie skutek dla naszej pozycji finansowej i konkurencyjnej. Poszukując pomocy wśród ekspertów i ośrodków specjalistycznych, często napotykamy problem braku odpowiednio dedykowanej oferty, konieczności zapoznania się z funkcjonowaniem naszego przedsiębiorstwa i naszych powiązań z dostawcami. A często jest potrzebna niewielka podpowiedz, ale w ciągu jednego lub dwóch dni.

Artrykuł pochodzi z czasopisma "Logistyka" nr 6/2005.
Ostatnio zmieniany niedziela, 03 grudzień 2006 16:49
Ściągnij załącznik:

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Prologis buduje spekulacyjny budynek w Prologis Park Prague

Prologis buduje spekulacyjny budynek w Prologis Park Prague

Prologis, globalny lider nieruchomości logistycznych, rozpoczyna budowę spekulacyjnego obiektu dystrybucyjnego o powierzchni 11 720 m...

Nowe technologie zmieniają świat biznesu w Polsce i Europie

Nowe technologie zmieniają świat biznesu w Polsce i Europie

Do 2020 roku na świecie funkcjonować będzie 50 miliardów urządzeń podłączonych do sieci, 50 razy...

Nowe centrum logistyczne Inforsys umowa z Panattoni

Nowe centrum logistyczne Inforsys  umowa z Panattoni

Inforsys - lider sektora obsługi procesów biznesowych w Polsce - rozbudowuje ofertę w zakresie kompleksowych...

Ostatnio na forum

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj