logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Gospodarka magazynowa w przedsiębiorstwach handlowych na przykładzie CZM CEZAL SA

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
W rozwoju gospodarczym coraz większego znaczenia nabierają sfery dystrybucji i handlu. W ciągu ostatnich kilkunastu lat obserwuje się tendencję przesunięcia środka ciężkości z miejsc wytwarzania produktów na miejsca ich sprzedaży, w tym również do handlu detalicznego. Rola handlu wzrosła zarówno biorąc pod uwagę kontakty między producentem a pośrednikiem, jak i w całokształcie procesów gospodarczych.

Przejście od rynku producenta do rynku klienta wywarło wpływ na zmianę warunków, w jakich przedsiębiorstwa produkują i sprzedają swoje wyroby bądź usługi. Organizacje funkcjonujące na rynku są zmuszone nie tylko do poznania aktualnych wymagań klientów, ale przede wszystkim do przewidywania ich przyszłych potrzeb. Dotyczy to nie tylko wymagań jakościowych, ale także sposobu organizacji procesów logistycznych. W artykule autorka przedstawia organizację gospodarki magazynowej w przedsiębiorstwach handlowych na przykładzie Centrum Zaopatrzenia Medycznego CEZAL SA WROCŁAW.

Charakterystyka CZM CEZAL SA WROCŁAW
Początki firmy sięgają 1991 r., kiedy to we wrześniu Centrum Zaopatrzenia Medycznego CEZAL SA rozpoczęło swoją działalność. Z początkiem drugiej połowy lat 90. XX w. pracownicy firmy podjęli działania, których celem było przekształcenie CZM CEZAL SA we Wrocławiu z firmy regionalnej w spółkę o zasięgu krajowym. Strategia firmy polegała na aktywnym (w roli inwestora strategicznego) uczestnictwie w prywatyzacji kolejnych przedsiębiorstw dawnej sieci „Cezal”. W ten sposób rozpoczęto budowę Grupy Cezal Wrocław. Wnosząc kapitał i doświadczenie firma dokonywała gruntownej restrukturyzacji przejmowanych przedsiębiorstw, dostosowując je do rosnących wymagań rynku. Obecnie Grupa Cezal Wrocław jest największą firmą na polskim rynku w dziedzinie zaopatrzenia medycznego.

Grupę Cezal Wrocław tworzą:
• Centrum Zaopatrzenia Medycznego „Cezal” SA Wrocław, posiadające oddział w Krakowie oraz filię w Opolu
• Centrum Zaopatrzenia Weterynaryjnego i Medycznego „Centrowet - Cezal” Sp. z o.o. w Poznaniu, posiadające oddziały w Słupsku i Gdańsku.
W skład Grupy weszło również Przedsiębiorstwo Zaopatrzenia Lecznictwa „Cezal” w Słupsku, które po prywatyzacji zostało włączone w struktury CZM „Cezal” SA we Wrocławiu jako oddział oraz Centrum Zaopatrzenia Medycznego „Cezal” Sp. z o.o. w Opolu - stanowiące obecnie filię wrocławskiej spółki.
Grupa Cezal Wrocław współpracuje z ponad 650 dostawcami z Polski i z przeszło 80 firmami z 24 państw z całego świata. Grupa jest dostawcą sprzętu z importu również dla innych odbiorców hurtowych. Grupa posiada sieć sklepów detalicznych na terenie całego kraju.

Artykuł pochodzi z czasopisma "Logistyka" 1/2007.

Ostatnio zmieniany środa, 11 kwiecień 2007 10:29
Ściągnij załącznik:

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Solaris wchodzi na rynek holenderski

Solaris wchodzi na rynek holenderski

40 przegubowych autobusów nowy Solaris Urbino 18 zostanie zamówionych przez firmę Connexxion. Będąca własnością Trandev,...

Płatności BLIKiem u kuriera DPD Polska

Płatności BLIKiem u kuriera DPD Polska

Z początkiem kwietnia br. DPD Polska wprowadziła możliwość realizacji należności za pobranie przez system BLIK...

Fundacja GS1 Polska dołączyła do grona wystawców podczas XII Targów…

Fundacja GS1 Polska dołączyła do grona wystawców podczas XII Targów eHandlu

10 maja 2017 roku w Gdańsku odbędzie się największa impreza w formule targowej skierowana do...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj