logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Informatyka w magazynach

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Stosowanie systemów informatycznych w organizacji pracy w magazynach stało się powszechne. Różnorodność dostępnego oprogramowania, które wspiera tę dziedzinę działalności przedsiębiorstwa, powoduje, że firmy stoją przed problemem, który system zakupić i czym się kierować przy wyborze oprogramowania. Jednym z kryteriów, jakim kierują się klienci w doborze dostawcy systemu informatycznego, jest doświadczenie i wiedza firmy w dziedzinie projektowania i wdrażania kompleksowych magazynowych systemów informatycznych. Od dostawcy oczekują również doradztwa w zakresie implementacji oprogramowania i sprzętu do magazynu oraz pomocy przy określaniu funkcjonalności dostosowanej do realiów i specyfiki magazynu w ich przedsiębiorstwie.
Na rynku dostępnych jest wiele gotowych (pudełkowych) systemów dedykowanych do magazynów będących częścią/modułem systemu klasy ERP, nakładek na systemy klasy ERP oraz prostych aplikacji magazynowych. Każda z dostępnych opcji jest przeznaczona dla innego klienta, zależnie od rodzaju działalności i wielkości budżetu. Kogo więc wybrać na swojego dostawcę? Kto wie wystarczająco dużo na temat specyfiki działalności magazynów oraz narzędzi wspierających ich zarządzanie i pracę?
Powstawanie obiektów magazynowych warunkowane jest prognozowanym rozwojem firmy. Firma przed podjęciem decyzji dotyczącej doboru oprogramowania magazynowego musi rozważyć kilka dostępnych opcji i wybrać system dostosowany do strategii jej rozwoju. Wizja przyszłości firmy w zasadniczy sposób determinuje działania, które należy podjąć w związku z wyborem i wdrożeniem całego systemu magazynowego lub jego modułów. Należy przy tym pamiętać, że system magazynowy stanowi najczęściej uzupełnienie działającego już w przedsiębiorstwie systemu informatycznego.
Podstawowe pytania, które należy zadać przed przystąpieniem do wyboru systemu magazynowego, to:
- jakie korzyści wniesie system informatyczny po jego wdrożeniu
- jakie procesy ma usprawnić wdrażany system
- czy wdrożenie systemu pozwoli zrealizować postawione w strategii rozwoju firmy cele.
Ważnym elementem procesu przygotowania do wdrożenia systemu jest określenie budżetu, którym firma dysponuje. Wielkość budżetu w zasadniczy sposób zawęża obszar poszukiwań.

Artykuł pochodzi z czasopisma "Logistyka" 4/2004.
Ostatnio zmieniany czwartek, 17 maj 2007 12:24
Ściągnij załącznik:

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

W życie wchodzi CETA - umowa o wolnym handlu pomiędzy…

W życie wchodzi CETA - umowa o wolnym handlu pomiędzy Kanadą a Unią Europejską

Podpisana 30 października 2016 roku w Brukseli umowa o wolnym handlu pomiędzy Kanadą a Unią...

Dwuwymiarowy łańcuch dostaw, czyli jak wdrażać dyrektywę fałszywkową

Dwuwymiarowy łańcuch dostaw, czyli jak wdrażać dyrektywę fałszywkową

Instytut Logistyki i Magazynowania zaprasza 5.10.2017 r. na szkolenie pt. "Dwuwymiarowy łańcuch dostaw, czyli jak...

Agility ocenia wpływ Brexitu na rynki wschodzące

Agility ocenia wpływ Brexitu na rynki wschodzące

Agility, globalny dostawca zintegrowanych rozwiązań logistycznych, opublikował raport o sytuacji na rynkach wschodzących w pierwszej...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj