logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Oferta rynkowa wózków jezdniowych

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Trudno wyobrazić sobie efektywną realizację procesów logistycznych bez zastosowania mechanizacji czynności przeładunkowych i transportu technologicznego. Do realizacji tych czynności wykorzystywane są różne urządzenia. Jedną z najbardziej rozpowszechnionych grup urządzeń transportu technologicznego są wózki jezdniowe ręczne i napędzane, a wśród nich wózki podnoszące oraz ciągnikowe. Do grupy wózków podnoszących zalicza się wózki unoszące i podnośnikowe. Korzystając z terminologii dotyczącej wózków jezdniowych, zawartej w normach:
- PN-ISO 5053:1999 Wózki jezdniowe napędzane. Terminologia
- PN-M-78100:1977 Wózki jezdniowe napędzane. Podział, określenia i symbole
- PN-M-78101:1977 Wózki jezdniowe ręczne i doczepne. Podział, określenia i symbole

Pragnę przybliżyć ogólną ofertę tej grupy urządzeń transportu technologicznego, jaką na stronach internetowych prezentują w kraju dostawcy najbardziej znanych marek tego typu urządzeń. Ofertę przedstawia tablica 1.
Analizując przedstawione w tablicy informacje można zauważyć, że oferta dostawców nie obejmuje wszystkich rodzajów wózków, jakie wymieniono. Nie oznacza to jednak, że wózki, które nie zostały w tablicy oznaczone, nie są oferowane na rynku. Z całą pewnością są to wózki, które są mniej powszechnie stosowane w praktyce. Zaobserwować też można to, że różnorodność oferowanych wózków marek japońskich jest stosunkowo mała. Jak jednak donoszą media, koncerny japońskie aby wzbogacić swoją ofertę dążą do przejęcia firm już funkcjonujących na rynku europejskim. Przykładem tego może być nabycie przez Nissan Motor Co. Ltd, poprzez swoją europejską filię Nissan Forklift Europe B.V., 100% udziałów od szwedzkiej firmy ATLET AB. Jak pokazuje życie, można domniemywać, iż kolejne konsolidacje firm są nieuniknione. W celu wyjścia naprzeciw oczekiwaniom klientów, wielu dostawców ma w swojej ofercie wynajem wózków oraz sprzedaż wózków używanych i to niekoniecznie marki, jaka jest głównym przedmiotem ich oferty. Ustalenia w tym zakresie dokonane zostały również na podstawie danych zawartych na stronach internetowych dostawców, co znalazło odzwierciedleniu u dołu tablicy 1.

Oferta wynajmu wózków przeznaczona jest dla firm, które:
- nie muszą stale dysponować własnym wózkiem
- muszą szybko, ale doraźnie zwiększyć liczbę wózków będących w ich dyspozycji.
Sprzedaż wózków używanych ma na celu zaspokojenie potrzeb firm z sektora MSP, które muszą dysponować własnym, dobrym urządzeniem tego typu, ale ze względów ekonomicznych nie stać ich na zakup nowego sprzętu transportowego.

Artykuł pochodzi z czasopisma "Logistyka" 2/2008.

 
Ostatnio zmieniany czwartek, 15 listopad 2012 10:35

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Seminarium: Znakowanie i śledzenie komponentów - Przemysł 4.0

Seminarium: Znakowanie i śledzenie komponentów - Przemysł 4.0

W imieniu Fundacji GS1 Polska oraz klastra Silesia Automotive & Advanced Manufacturing zapraszamy do wzięcia...

Poczta Polska zapewni bezpieczeństwo na lotnisku w Katowicach

Poczta Polska zapewni bezpieczeństwo na lotnisku w Katowicach

Poczta Polska wygrała przetarg na ochronę (kontrolę bezpieczeństwa i dostępu) Międzynarodowego Portu Lotniczego Katowice w...

Na Okęciu wylądował jeden z największych samolotów transportowych na świecie

Na Okęciu wylądował jeden z największych samolotów transportowych na świecie

DHL Global Forwarding - globalny lider frachtu lotniczego i morskiego, wchodzący w skład Deutsche Post...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj